Як зняти мірки для смокінга

Якщо ви вирішили придбати новий смокінг або хочете взяти на прокат під свій розмір, зняття правильних мірок може в рази скоротити витрачений у кравця час. Навчившись надавати базові відомості і дізнавшись про застосування цих мірок, ви забезпечите себе удобнейшим смокінгом з правильним покриємо у важливий для вас день.
Частина 1 з 4: Базові мірки

 1. 1

  Виміряйте свій ріст. Якщо ви збираєтеся пошити, взяти на прокат, або придбати смокінг, то перед тим, як зняти необхідні мірки, вкрай важливо виміряти свій зріст і вагу. Зніміть взуття і станьте спиною до стіни, після чого точно виміряйте свій зріст рулеткою. Закріпіть рулетку в нижній частині ступні і виміряйте відстань до верхівки голови.

 2. 2

  Зважте. Нехай це і не найважливіший показник при пошитті костюма або для зняття мірок, але ваша вага може допомогти кравця краще підігнати штани до піджака, визначивши показник «повноти». Якщо ви, на підставі своїх розмірів, збираєтеся взяти на прокат смокінг, знання своєї ваги зробить процес примірки набагато простіше.
  • Чи не прибріхує. Ви будете виглядати стрункіше в костюмі вашого розміру, ніж у костюмі бажаного розміру.

 3. 3

  Вкажіть свій розмір взуття. Якщо вам також потрібна взуття, надайте свій розмір ноги, щоб вам підібрали зручну пару. Крім розміру взуття, вам також корисно буде знати повноту своєї ноги і те, як підібрати під неї відповідне взуття. У багатьох країнах використовують такі позначення повноти взуття:
  • B (N-Narrow, вузький);
  • D (M- Medium, середній);
  • E (W- Wide, широкий);
  • 3E (EEE);

Частина 2 з 4: Зняття мірок для штанів

 1. 1

  Виміряйте обсяг талії. Через те, що штани костюма сидять на талії вище, ніж знаходяться навколо стегон джинси або штани, вам потрібно зняти інші мірки, а не використовувати довжину брюк, як звичайно. Візьміть мірну стрічку і виміряйте окружність вище стегон і окружність через пупок, щоб визначити точний розмір талії для смокінга.

 2. 2

  Виміряйте обсяг стегон. Якщо ви хочете, щоб штани сиділи комфортно, уважно виконайте цю частину. Дані вимірювання можна робити поверх штанів. Розташуйте стрічку навколо стегон, де випирає кістка стегна. Потім оберніть стрічку на рівні найбільш виступаючої частини сідниць. Завдяки цьому ваші штани будуть просторими і зручними.

 3. 3

  Виміряйте зовнішній шов. Зовнішній шов ¬- це шов, який йде по зовнішній стороні вашої ноги. Цю мірку потрібно знімати у взутті. Виміряйте відстань від зовнішнього зводу взуття, піднімаючи стрічку вище ноги, повз стегнової кістки до висоти пупка. Ця мірка визначає висоту брюк.
  • Переконайтеся, щоб взуття було такої ж висоти, що й та, яку ви будете носити під смокінг. Не варто знімати мірки босоніж або у високих ковбойських черевиках.

 4. 4

  Виміряйте внутрішній шов. Його найпростіше виміряти за наявними штанів, ніж на себе. Складіть зручну пару штанів вдвічі по вертикалі, щоб шов був рівним. Складіть одну штанину вгору, щоб вона не заважала, а потім виміряйте відстань від шва-розвилки до нижньої манжети брюк.
  • Залежно від кравця або прокатного салону, деякі магазини попросять вас вказати значення зовнішнього і внутрішнього швів, в той час як іншим знадобитися лише одна з мірок. Дізнайтеся, яка саме мірка їм потрібна, щоб не повідомити їм неправильні цифри.

Частина 3 з 4: Зняття мірок для пальто

 1. 1

  Виміряйте обхват грудей. Підніміть руки, розставте їх в сторони і оберніть сантиметрову стрічку навколо лопаток, розташувавши її під пахвами і навколо самої широкої частини грудей. Опустіть руки і зніміть свідчення. Стрічка повинна бути натягнутою, але не дуже сильно.

 2. 2

  Виміряйте ширину плечей. Витягніть руки по швах і оберніть стрічку навколо грудей і обох плечей, трохи нижче ключиці. Пальцем намацайте виступаючу частину ключиці і зніміть мірки нижче цього місця.

 3. 3

  Виміряйте обхват шиї. Оберніть сантиметрову стрічку навколо шиї і запишіть результати виміру. Стрічка повинна проходити приблизно вище місця з`єднання шиї з плечима, трохи вище ключиці, а не навколо самого горла. Тим самим ви гарантовано отримаєте правильний розмір сорочки.

 4. 4

  Виміряйте довжину рукава. Витягніть одну руку вздовж тіла. Встановіть стрічку в нижній частині задньої сторони шиї. Виміряйте відстань між плечовим суглобом, вниз по витягнутій руці, приблизно за пару сантиметрів до зап`ястя.
  • Можливо, для пальто вам також знадобиться виміряти внутрішню сторону рукава. Помітите стрічку на внутрішній стороні руки, трохи нижче зап`ястя. Завершіть вимір, простягнувши стрічку до пахв.

Частина 4 з 4: Щоб одяг зручно лежала

 1. 1

  Визначте показник «повноти». Вивчення термінології, використовуваної в місцях прокату смокінгів, допоможе вам підібрати правильний костюм під ваше статура. Це також зробить весь процес більш зрозумілим. Під «повнотою» мають на увазі різницю між розмірами піджака і брюк. Існують різні діапазони цієї різниці, і ваша «повнота», найвірогідніше, відповідає одному з розмірних діапазонів.


  • Для звичайного статури різниця становить 15 см.
  • Для атлетичної статури різниця становить 20+ см.
  • Для повної статури різниця становить 5 см.

 2. 2

  Дізнайтеся, як визначається довжина пальто. Довжина пальто залежить від росту, так що визначити необхідний розмір пальто можна на підставі розміру ваших сорочок і зростання.
  • Коротке пальто зазвичай носять люди з ростом в 170 см, з рукавами до 80 см.
  • Звичайне пальто зазвичай носять люди з ростом в 172 і 180 см, з рукавами до 80-83 см.
  • Довге пальто зазвичай носять люди з ростом в 182 і 188 см, з рукавами до 86-91 см.
  • Наддовгих пальто зазвичай носять люди з ростом більше 188 см, з рукавами довше 91 см.

 3. 3

  Переконайтеся, щоб піджака не був вузький в проймах. Під час примірки піджака, переконайтеся, що пройми були досить вільними, щоб забезпечити вам повний діапазон рухів без ризику порвати внутрішню обшивку при різкому русі. Якщо вам тисне в області пахв, піджак необхідно переробити або вибрати інший.

 4. 4

  Переконайтеся, що пальто гладко спадає по всій спині. Пальто не повинно виглядати горбатим або зігнутим між плечима і вниз по спині. Правильно пошитий піджак не повинен мати складок і щільно прилягати до спини. В іншому випадку він може бути занадто малим або погано зшиті.

 5. 5

  Переконайтеся, що рукава нормальної довжини. Свесьте руки вільно по боках. У добре підігнаному пальто поділ рукава повинен досягати до кісточок пальців.
  • Виконайте примірку в сорочці, щоб переконатися, що рукава вашої сорочки мають достатню довжину. Манжети сорочки повинні виглядати з-під рукава пальто приблизно на 1,3 см.

 6. 6

  Переконайтеся, що штани правильної довжини. Одягніть взуття та перевірте довжину брюк. Вони повинні бути підрубані рівномірно із задньою частиною каблука вашого взуття, злегка лягаючи на передню частину взуття. Вони не повинні драпірувати занадто багато або висіти над взуттям, а лише розділяти верхню і нижню частину взуття.

Поради

 • Вимірюючи об`єм талії, грудей і шиї, покладіть два пальці між тілом і мірної стрічкою. Це додатковий простір зробить ваш смокінг більш комфортним, а не занадто тісним.
 • Щоб отримати більш точні виміри при знятті мірок для смокінга, попросіть когось допомогти вам.

Попередження

 • Чи не вигинає груди при вимірюванні її обсягу, інакше ви отримаєте неточні мірки для смокінга.
 • При розрахунку замірів, які не натягуйте стрічку занадто туго. Замість цього, переконайтеся, що вона повно охоплює вимірювану частина (частини) тіла. Натягуючи стрічку надто туго, ви тим самим зробите свій смокінг надто тісним.

Що вам знадобиться

 • Мірна стрічка
 • Ваги
 • Помічник