Як зробити пончо

Пончо - унікальний вид одягу зі струмливим силуетом, який може мати як звичайне практичне призначення, так і демонструвати собою шик і стиль. Так як пончо зазвичай можна вирізати з єдиного шматка тканини, його виготовлення не складає труднощів. Це відмінний проект з розряду «зроби сам» для сімей з дітьми і швидкий спосіб створення імпровізованого предмета одягу. Пончо можна виготовити з будь-якої тканини відповідного розміру. Переходьте до першого кроку, щоб почати виготовлення пончо.
Метод 1 з 2: Виготовлення пончо з прямими краями

 1. 1

  Візьміть ковдру або квадратний шматок тканини відповідного розміру. У пончо може бути будь-який розмір з довжиною від талії і до самої підлоги. Однак, більшість пончо повинні звисати до рівня зап`ясть, коли ваші руки вільно висять по боках (і бути трохи довше спереду і ззаду). Для визначення того, чи відповідний розмір у наявного у вас шматка тканини, накиньте ковдру або тканину на голову, в такому положенні тканину повинні звисати на висоту голови вище того місця, де має закінчуватися готове пончо.
  • Більшості дорослих потрібно шматок тканини розміром з звичайний диван покривало, тоді як дітям, безсумнівно, потрібна менша кількість тканини. Схиляйте до більшого відрізу тканини, ніж до занадто маленькому. Набагато легше вкоротити пончо, ніж пришивати до нього тканину для подовження.

 2. 2

  Складіть тканину навпіл. Складіть тканину навпіл, щоб поєдналися верхня і нижня сторони. Розкладіть свою тканину на столі або чистому вільній ділянці підлоги.
  • Якщо вам потрібно асиметричне пончо (таке, яке буде сильніше звисати спереду або ззаду), не звертайте тканину так, щоб поєднати сторони. Зробіть так, щоб нижній шар виявився довшим верхнього.

 3. 3

  Проріжте отвір для голови. Обережно за допомогою ножиць або ножа для тканини прорежьте проріз вздовж згину тканини. Проріз повинна розташовуватися по центру складеного краю. Ймовірно, вам буде потрібно сантиметрова стрічка, щоб знайти точний центр перед створенням прорізи, щоб пончо рівно сиділо у вас на плечах. Розмір прорізи може бути будь-який, який забажаєте, він лише повинен бути достатнім для пролезания голови. Зазвичай він становить близько 30 (по 15 см з кожного боку від центру), що цілком достатньо.
  • Отвір для голови не повинно бути нудною прорізом. Щоб зробити проріз певної форми, виріжте по центру необхідну вам фігуру. Наприклад, для круглого отвору, виріжте півколо з центром посередині згину. Для отримання ромба, виріжте трикутник по центру.
  • Це єдине місце в усьому процесі, де є ймовірність зробити серйозну помилку - дефекти прорізи можуть бути видимі на готовому пончо. Тим не менш, якщо ваше отвір досить велика для проходження голови і не надто велике, щоб пончо спадало з плечей, то переживати не варто, ваше пончо нікуди від вас не дінеться!

 4. 4

  При бажанні, подверніте і прострочіть краю прорізи, щоб тканина не обсипалася і не скручувалась. На даному етапі ваше пончо здебільшого "готове", його вже можна носити і воно буде виконувати свою функцію. Однак, якщо у вас є час (і бажання), ви можете докласти трохи більші зусилля для зміцнення свого пончо. Необроблені краї прорізи схильні до зносу і розриву з часом, ви можете помітити, що тканина почала обсипатися. Для запобігання цьому, подверніте і прострочіть краю прорізи, щоб зміцнити матеріал і продовжити термін служби вашого предмета одягу.

 5. 5

  При бажанні внесіть додаткові штрихи в зовнішній вигляд пончо. Коли справа доходить до додання пончо більшої функціональності або привабливості, є цілий радий можливих варіантів! Нижче наведені деякі з них.
  • Пришийте кишені. Пришийте невеликі клаптики тканини до передньої сторони пончо, залишивши верхній край НЕ пришитим, щоб у нього можна було засунути руку. Клаптики тканини для кишені можуть мати будь-яку форму, наприклад, бути квадратними, напівкруглими, у формі сердечок.
  • Створіть візерунок по периметру пончо. Спробуйте вирізати повторюваний візерунок по периметру пончо для карколомного ефекту в стилі дикого заходу. Варіанти можуть бути різні, наприклад, можна використовувати зигзаг, або нарізати бахрому по краю тканини.

Метод 2 з 2: Виготовлення пончо із закругленими краями

 1. 1

  Складіть квадратний відріз тканини або ковдру навпіл. Для даного варіанту пончо вам буде потрібно не вся тканина, а тільки вирізати з неї коло. Через це ви можете взяти кілька більш великий клаптик тканини, ніж для вищевказаного стандартного пончо. Для початку роботи складіть тканину навпіл, поєднавши боку як звичайно. 2. 2

  Відзначте середину згину. Наступні кілька кроків будуть трохи складними, вам буде потрібно намітити місця зрізів для отримання круглого клаптика тканини. Для початку скористайтеся сантиметровою стрічкою, щоб визначити середину згину. Олівцем або незмивною ручкою відзначте цю точку, вона стане центром кола.

 3. 3

  Відзначте дві точки на згині, що визначають довжину вашого пончо. Наступним кроком визначається бажана довжина пончо (пам`ятаєте, що зазвичай пончо з боків звисають до рівня зап`ясть). Відзначте дві точки на згині тканини по обидва боки від центру. Кожна точка повинна бути відзначена на відстані, яка дорівнює певній вами довжині пончо.
  • Наприклад, якщо ми хочемо зробити пончо для дитини довжиною 55 см, ми відзначимо дві точки по згину тканини, які будуть віддалені від центру на 55 см в кожну сторону.

 4. 4

  Продовжіть ставити точки, щоб змалювати півколо. Далі вам необхідно проставити крапки на верхньому шарі тканини, щоб окреслити півколо з центром в центральній точці згину. Для цього ви можете за допомогою сантиметрової стрічки продовжити відзначати точки на полотнище тканини на потрібному видаленні від центру (це все та ж довжина, що і на попередньому кроці). Тримайте один кінець сантиметрової стрічки на центральній точці, а за допомогою іншого кінця відзначайте точки півкола. По завершенні у вас вийде серія точок, що вишикувалися в півколо на верхньому шарі тканини.
  • Якщо слідувати прикладу з пончо довжиною 55 см, тепер необхідно зробити серію міток точками на верхньому шарі тканини, кожна з яких буде знаходитися на видаленні в 55 см від центру. Вийде півколо з радіусом 55 см.

 5. 5

  Виріжте круг по зробленим мітках. Важка робота вже виконана, тепер потрібно лише з`єднати точки. Ножицями виріжте тканину за наміченим півколу. Ви обов`язково повинні різати відразу два шари тканини. В результаті у вас вийде коло! Викиньте або залиште для подальшого використання обрізки тканини.

 6. 6

  Продовжите роботу як зі звичайним пончо. У вас є круглий шматок тканини, тепер ви можете продовжувати з ним працювати, як і при виготовленні звичайного квадратного пончо. Зробіть отвір для голови по центру згину тканини, при бажанні, обробіть отвір, додайте декор або бахрому і т.д. Вітаємо, ваше пончо готово!

Поради

 • Зробіть круглу проріз для голови, склавши тканину навпіл, а потім ще навпіл і зрізавши по дузі центральний кут.

Що вам знадобиться

 • 3,5-5,5 м важкої кольорової тканини (в`язаній або вовняний) шириною 1,4 м
 • Сантиметрова стрічка
 • Ножиці
 • Засоби для обробки швів