Як грати в "Мексиканський поїзд"

Редагувати користувачем Arostkova, RU_test, Odolbnya і ще одним іншим

«Мексиканський поїзд» - це доміно, в яке грали в основному в США. Суть гри в тому, щоб накопичити якомога менше очок протягом 13 ігор. Переможцем є гравець, який накопичив саме маленьке кількість балів.


У цій грі використовується подвійний набір доміно. У наборі містяться всі можливі пари чисел від 0 до 12, що в цілому дає 91 «фішку». Крім усього іншого, необхідні деякі помітки. Традиційно використовувалися монети: одна монета на кожного гравця і 10 центів для «Мексиканської поїзда».

Кроки

 1. 1

  Всі 91 фішку доміно перевертають вниз "обличчям" і перемішують.

 2. 2

  Кожен гравець бере по 12 фішок і ставить їх на бік так, щоб їх «обличчя», тобто передню сторону, не могли побачити інші гравці. Решта доміно залишаються лежати вниз «обличчям» в так званому «банці».
  • Якщо гравців 6, то кожен бере по 12 доміно, якщо гравців 7 або 8, кожен бере по 10 доміно, якщо гравців 9 або 10, кожен бере по 8 доміно.

 3. 3

  Кожен гравець повинен перевірити, чи не виявилися чи є у нього фішки 12 + 12. Наступна гра починається з того гравця, кому випали парні фішки 11 + 11. І так далі до тринадцятої гри.
  • Перший раунд починає той гравець, кому випали парні доміно 12 + 12 (Його називають залізничною станцією). Він повинен помістити свої фішки в центр столу.
  • Якщо ні в кого не виявилося двох фішок по 12 очок, гравці тягнуть ще по фішці. І так до тих пір, поки не знайдеться гравець з двома парними фішками по 12 балів.

 4. 4

  Кожен будує свій "потяг". На це може знадобитися час (залежно від того, скільки доміно взяв кожен гравець). Кожен сам вирішує, який методики дотримуватися, щоб зібрати всі свої доміно. Але в основному дотримуються наступних цілей:  • Зібрати найдовший «поїзд» зі своїх фішок. Доміно ставляться на край, щоб інші гравці не бачили, які у вас фішки.
  • Якщо вам попалися початкові фішки (парні), зберігайте їх окремо від інших, тому що вони знадобляться вам, щоб почати нову гру.
  • Тримайте «вільні» доміно (тобто ті фішки, які не можна додати у ваш особистий «поїзд») окремо. Ви можете додати їх в «Мексиканський поїзд».
  • Якомога раніше додайте в свій особистий «поїзд» парні фішки. Наприклад, якщо у вас вже є наступний «поїзд»: 12 + 12, 12 + 5, 5 + 0, 0 + 1, 1 + 3, і раптом ви помітили, що у вас ще є парні фішки 1 + 1, покладіть ці парні доміно між фішками 0 + 1 і 1 + 3.

 5. 5

  Кожен гравець складає свій «поїзд» (гравці роблять хід за годинниковою стрілкою). «Потяг» являє собою один ряд фішок, який починається в центрі (з парних фішок або «залізничної станції») і триває до гравця. Таким чином легко визначити, який поїзд кому належить. Кінці суміжних доміно повинні збігатися по числах. Останнє доміно також має збігатися з першим (тому в першій грі ми починаємо з парних фішок 12 + 12). Отже, поїзд може виглядати наступним чином: 12 + 12, 12 + 5, 5 + 0, 0 + 1. У міру зростання «поїзда», його необхідно закругляти, але не дуже сильно, щоб залишити місце для ходу іншим гравцям.
  • Якщо гравець не може почати будувати свій поїзд, т. Е, якщо у нього немає фішки, що збігається з центральними доміно, він бере фішку з «банку», сподіваючись, що йому попадеться потрібне доміно. Тоді цей гравець зможе продовжити свій хід, а за ним буде ходити наступний гравець. Таким чином, кожен гравець, у якого немає свого «поїзда», повинен брати фішки до тих пір, поки він не витягне доміно з цифрою 12 або не розмістив свою фішку в «Мексиканській поїзді», щоб інший гравець зміг зробити хід.
  • Жоден гравець не може збирати чужий потяг чи починати збирати «Мексиканський поїзд» під час першого ходу. Перше доміно, яке вступить в гру після парних фішок (залізничної станції) - це доміно, з якого почнеться ваш особистий «поїзд». 6. 6

  Отже, кожен гравець ходить по черзі. Кожен гравець, у якого є доміно 12 може покласти свою фішку після парних доміно 12 + 12, які лежать в центрі, щоб почати своїм ходом «Мексиканський поїзд». Відзначте доміно з цифрою 12 (яке в центрі), щоб нагадати іншим, що вони теж можуть продовжити «мексиканський поїзд», коли прийде їх черга.
  • Якщо гравець не може продовжити ні «мексиканський поїзд», ні свій власний «поїзд», ні чийсь чужий потяг, він повинен намалювати доміно. Якщо він не може нічого зробити, йому нічого не залишається, окрім як заявити вголос, що він пропускає хід. Якщо він знаходить вихід із ситуації і робить свій хід, гра продовжується.
  • Якщо свою намальовану фішку він не може прилаштувати до власного «поїзду», він повинен зазначити маркером початок свого поїзда, щоб усі гравці знали, що можуть добудовувати його «поїзд», подібно до того, як добудовують «мексиканський поїзд».
  • Ваш хід закінчується, коли ви граєте фішкою, яка не є парною, або ви не можете зробити хід і тому передаєте хід іншому гравцеві, поклавши монетку на свій «поїзд». Єдиний виняток з цього правила допускається, якщо ваше останнє доміно є парним, тоді ви можете вийти з гри з ним. У цьому випадку гра вважається закінченою, і підраховуються штрафні бали. У цьому раунді ви будете переможцем, тому що у вас буде 0 балів.
  • Якщо гравець залишає гру, закінчуючи парним доміно (після закінчення свого ходу), наступний гравець має право зробити хід двічі.
  • Наступний гравець після того, який зробив хід двічі, теж зобов`язаний зробити хід двічі (тобто підібрати доміно до двох фішках попереднього гравця). Якщо гравець зміг підібрати доміно, він повинен зробити хід, навіть якщо ці доміно вже входить з складу його особистого «поїзда». Якщо він не може підібрати доміно, він малює фішку, і якщо вона знову не підходить, він пропускає хід, залишаючи монетку на своєму «поїзді». Це означає, що наступний гравець повинен зробити хід двічі, підібравши дві підходящі фішки. Якщо гравець пропускає кілька ходів, кожен з цих ходів повинен бути зроблений іншими гравцями (по черзі).

 7. 7

  Гра закінчується, коли один гравець виходить з гри, або коли закінчуються підходящі фішки.

 8. 8

  В якості штрафних очок вважається число на фішках, які вони залишили. Тому у гравця, що вийшов з гри з фішкою, не буде жодного штрафного очка в цій грі.

 9. 9

  Повна версія включає в себе 13 ігор, перша починається з парних доміно 12 + 12, друга з парних доміно 11 + 11, третя з 10 + 10 і так далі до парних фішок 0 + 0.

Поради

 • Деякі починають "ходити" фішками з самого початку, але частіше кожен гравець починає з того, що будує свій власний поїзд в перший же хід.
 • Деякі версії гри не дозволяють ходити більш ніж однієї парної доміно в один хід. У цій версії гри не дозволяється залишати більше однієї «непокритою» пари доміно.
 • Деякі грають так, щоб своїм ходом блокувати «поїзд» іншого гравця.
 • У деяких версіях гравець повинен позначати свій «поїзд», тому що він не може його добудовувати, поки своїм ходом НЕ підбере потрібні доміно до пари, яку підкинув йому попередній гравець.
 • Деякі вважають замість штрафних очок «позитивні» бали. Тобто вибув гравець одержує не штрафні очки, а загальна кількість балів, що залишився у решти гравців. Якщо гра розрахована на кількох переможців, переможці ділять між собою окуляри вибулих.