Як повісити фіранки

Штори і фіранки, які ви вішаєте на вікна, надають вам величезну послугу - пропускають або блокують світло, створюють усамітнення і доповнюють декор. Щоб домогтися від штор максимуму і змусити їх виглядати чудово, скористайтеся наступними інструкціями з навішуванні штор.
Метод 1 з 5: Установка карниза для штор

 1. 1

  Виберіть тип карниза. Вирішіть, чи хочете ви відкривати і закривати штори за шнур або будете робити це вручну.
  • Карниз, в якому використовується шнур, називається карнизом з розсувним механізмом. Зі зворотного боку такого карниза є серія невеликих пластикових кілець, до яких підвішуються на гачках штори. Кільця закривають і відкривають штори, коли ви тягнете за шнур. Штори зі складками відмінно виглядають на карнизах з розсувними механізмами.
   • Вирішіть, як повинні відкриватися штори: вліво, вправо або рівномірно в обидві сторони. Відповідно до цього виберіть карниз з напрямком зсуву штор вправо, вліво або в обидві сторони.
   • Моторизовані карнизи з розсувним механізмом є високотехнологічним варіантом, який дозволяє відкривати і закривати штори натисканням перемикача.
  • Карниз, який вимагає від вас розкривати і закривати штори вручну, називається стаціонарним карнизом. З такими карнизами добре поєднуються штори на тканинних петлях, на потайних петлях і на люверсах. Так як петлі або люверси легко ковзають по штанзі карниза, штори без праці розкриваються і закриваються вручну.
   • Якщо ви хочете тримати фіранки розкритими або відведеними від вікна, можна використовувати перев`язі для утримання штор.
   • Пружинний карниз є особливим видом стаціонарного карниза, який встановлюється враспор у віконному отворі. Кінці карниза покриті гумою для запобігання пошкодження віконного отвору. Такі карнизи використовуються для прозорих фіранок або інших легковагих тканинних панелей.
   • Кавовий карниз є іншим видом стаціонарного карниза. Він має невеликий діаметр і досить простий зовнішній вигляд. Його призначення полягає в утриманні легковагих фіранок, тому він зазвичай використовується на кухнях або у ванних кімнатах.
  • Якщо ви плануєте робити багатошарові штори, тобто вішати темні і прозорі завіски або накладати на них волана або і те й інше, ви можете придбати подвійний або потрійний карниз. Іншим варіантом є придбання додаткової штанги карниза для кожного чергового шару штор.
  • Врахуйте стиль і тематику дизайну вашого будинку при придбанні карнизів і виберіть те, що буде доповнювати ваше приміщення.

 2. 2

  Виміряйте висоту і ширину вікна. Точність вимірів є ключем до успішної навішуванні карниза. Відзначте олівцем дві точки в 10 вище віконного отвору і в 7,5 см вбік від нього.
  • Якщо ваш карниз має довжину більше 1,5 м, відзначте точку по центру вікна в 10 см вище віконного отвору, куди потрібно встановити додатковий кріпильний кронштейн для більшої надійності.
  • Якщо ви хочете створити ілюзію високих стель, відміряйте висоту кріплення в 2,5 см від стелі. Якщо у ваших карнизів є великі декоративні наконечники, вам може знадобитися скорегувати місця розташування міток.

 3. 3

  Перевірте, щоб зроблені вами мітки були на одному рівні. При нанесенні позначок використовуйте рівень і пружну металеву рулетку, щоб все мітки лягли ідеально по прямій лінії. Якщо цього не зробити, фіранки можуть у підсумку висіти криво.

 4. 4

  Розмітку отворів під кронштейни. Візьміть кронштейни, які були докладені до карниза, прикладіть їх до заздалегідь певного місця і зробіть невеликі позначки олівцем під шурупи.

 5. 5

  Просвердлите невеликі отвори в точках щойно зроблених міток. Отвори повинні бути невеликими, достатніми лише для того, щоб шуруп почав угвинчуватися.
  • Не починайте вкручувати шуруп в дерево без попереднього свердління, так як висока ймовірність пошкодити дерево.
  • Якщо ви зробите занадто велику дірку, вона може виявитися занадто широкою для шурупа, і ваш карниз буде бовтатися.

 6. 6

  Встановіть анкера. Придбайте в господарському магазині анкера і вбийте їх у висвердлені отвори. Анкера гарантую те, що карниз буде висіти надійно.

 7. 7

  Прикрутите кронштейни. Використовуючи прологом до карниза елементи кріплення, прикріпіть кронштейни до встановленим на стіні анкерів. Переконайтеся в тому, що ваші шурупи входять в стіну строго горизонтально, а не під кутом.

Метод 2 з 5: Навішування фіранок

 1. 1

  Визначте довжину. Довжина фіранок може створити невимушений або більш офіційний вигляд, тому визначтеся з тим, яку атмосферу ви хочете створити в кімнаті, щоб штори могли їй відповідати.
  • Для невимушеного стилю відміряйте відстань від карниза до підлоги за вирахуванням 1,5 см.
  • Для більш формального стилю використовуйте довжину, яка дозволить шторам лежати на підлозі. Відміряйте Відстань від карниза або його кріпильних кілець до підлоги і додайте 2,5-25 см.
   • Зайві 2,5 см дозволять шторам ледь торкатися підлоги.
   • Зайві 5-10 см створять лише легкий ефект розтікання тканини по підлозі.
   • Зайві 12,5-15 см довжини дозволяють розкласти тканину віялом по підлозі.
   • Зайві 25 см створюють найрозкішніший вид і краще всього виглядають на шторах з важких тканин, наприклад, з оксамиту.


   • Якщо ви плануєте часто розкривати і закривати штори, використання подовжених штор не є гарною ідеєю, оскільки із-за тягання по підлозі штори швидко забрудняться.

 2. 2

  Визначте пишність штор. При вирішенні питання пишності штор думайте з точки зору естетики. Якщо ви вибрали невимушений стиль в довжині штор, використовуйте штори, які прикривають вікно, маючи на собі лише кілька складок. Якщо ви вибрали формальний стиль, використовуйте більш широкі штори, на яких буде велика кількість складок.
  • Виміряйте загальну ширину вікна. Для невимушеного стилю помножте її на 1, на 2 для стандартного вигляду і на 3 для пишного формального стилю.
  • Для того щоб прибрати діри між шторами, які можуть пропускати світло і порушувати усамітнення, накиньте до штори 5-20 см, щоб вона могла висіти ширше вікна.
   • Наприклад, якщо ви хочете мати пишну штору, а ширина віконного отвору дорівнює 115 см, вам буде потрібно приблизно 345 (115x3) плюс максимальний допуск 20 см для прикривання присвятив.

 3. 3

  Навісьте штори на карниз. Підхід буде залежати від типу використовуваного карниза.
  • При використанні карниза з розсувним механізмом надіньте на штору гачки ззаду кожної її складки. Зачепите гачки за утримувачі на карнизі. Починайте працювати збоку, вставте перший гачок у верхній отвір крайнього кронштейна. Загорніть фіранку навколо кронштейна і зачепите всі наступні гачки за тримачі. У міру просування наведіть невикористані утримувачі в напрямку до іншого кінця карниза. Коли штори повністю заповнять карниз, вставте останній гачок у верхній отвір кінцевого кронштейна.
  • При використанні стаціонарного карниза проведіть штангу карниза через кулиску, тканинні петлі або люверси у верхній частині штор. Рівномірно розподіліть штори на карнизі і закріпіть його на кронштейнах.

Метод 3 з 5: Навішування штор з воланами

 1. 1

  Надувні волани. Надувні волани на шторах тримають свою форму через наявність куліскі для карниза і вгорі і внизу. Коли така штора висить на місці, в її волани набивається тонкий папір для створення ефекту "пишності".
  • Встановіть кронштейни. Так як надувні волани не тільки прикривають штори, але і вимагають для себе більше місця через свого об`єму і набивання папером, використовуйте для них особливо довгі кронштейни (20 см). Встановіть їх на тій же висоті, що і внутрішня штанга карниза, але на 2,5-5 см в сторону від неї. Встановіть кронштейни для нижньої штанги, на якій буде висіти низ воланів.
  • Навісьте волани. Коли кронштейни будуть встановлені, просмикніть карнизні штанги через верхню і нижню куліскі, а потім закріпіть штанги на кронштейнах.
  • Створіть ефект надути. Набейте волани зім`ятою тонким папером для створення об`єму. При навішуванні більше одного ряду воланів переконайтеся в тому, щоб вони виглядали одноманітно.

 2. 2

  Волани з защипами. По суті, вони є невеликими ділянками збірки складок. Як і на звичайних шторах з защипами, між защипами на воланами повинні бути вільні проміжки тканини, ззаду яких будуть кріпитися гачки для навішення на штангу карниза.
  • Повісьте штангу. Так як ваші волани будуть накривати штори, виберіть більш довгі кронштейни (15 см) для карниза під них, щоб залишалося достатньо місця для основних штор. Після установки кронштейнів закріпіть штангу.
  • Повісьте волани. Начепивши шторні гачки з виворітного боку воланів в проміжках між защипами. Зачепите гачки за утримувачі на штанзі карниза. Починайте навішувати волани з одного краю і вставте перший гачок у верхній отвір крайнього кронштейна. Обігніть волани навколо кронштейна і зачепите наступний гачок за відповідний тримач. Рухайтеся далі в напрямку до іншого кінця штанги. Коли волани повністю покриють штангу, вставте останній гачок у верхній отвір крайнього кронштейна.

 3. 3

  Ламбрекен-шарф. Він являє собою довгий відріз тканини (зазвичай довжиною близько 1,8 м), який обрамляє вікно і може бути повішений різними способами.
  • Встановіть тримачі ламбрекену. Якщо ви хочете, щоб ламбрекен-шарф провисав по центру вікна, то вам будуть потрібні для нього два тримачі. Якщо ви хочете, щоб він височів, то потрібно 3 тримача. Відміряйте по 7,5 см в сторони від вашого карниза і встановіть там тримачі для ламбрекену-шарфа. Якщо ви використовуєте три держателя, відміряйте точку в 10 см вище карниза по центру вікна і встановіть в ній додатковий тримач.
  • Повісьте ламбрекен-шарф. Проведіть тканину через утримувачі і створіть необхідний вам вид. Переконайтеся в тому, що звисаючі кінці ламбрекену-шарфа з боків від вікна рівні по довжині.

Метод 4 з 5: Каскадні штори

 1. 1

  Визначтеся з довжиною штори. Довжина каскадної штори може бути відкоректована, але не призначена для того, щоб її часто міняли, тому з довжиною краще визначитися ще до навішування.
  • Розкладіть штору на підлозі обличчям вниз. Ви побачите горизонтальні ряди кілець, пришиті з виворітного боку. Використовуйте прологом до штори розділові кільця і надіньте їх на всі кільця штори в нижньому ряду. Потім зачепите кожне розділову кільце за кільце штори, розташоване в вищележачому ряду. Повторюйте процедуру до тих пір, поки не досягнете бажаної довжини штори.

 2. 2

  Повісьте штору. Вставте штангу карниза в кулиску штори і рівномірно розподіліть тканину на штанзі. Зміцніть штангу карниза на кронштейнах. Розправте збірки на шторі, щоб створити ефект пишноти.

Метод 5 з 5: Навішування римських штор

 1. 1

  Вирішіть чи хочете ви вписати римську штору у вікно чи ні. Римські штори можуть встановлюватися як у віконних отворах, так і поверх вікон, в залежності від ваших уподобань. Місце розташування буде впливати на розмір полотна, необхідного для штори.
  • При вписування римської штори у віконний отвір виміряйте відстань між бічними поверхнями отвору вгорі, посередині і внизу. Скористайтеся самим найменшим результатом виміру. Потім виміряйте відстань між верхньою точкою віконного отвору і підвіконням. Якщо підвіконня немає, відміряйте відстань до тієї висоти, до якої повинна спускатися штора.
  • При перекривання вікна римської шторою виміряйте горизонтальне відстань між точками, до яких буде доходити штора. Штора повинна з боків перекривати віконний отвір, як мінімум, на 4 см, а краще на 7,5 см. Потім виміряйте відстань від верхньої точки розташування штори до підвіконня, або (їли підвіконня немає) до місця, до якого повинна звисати штора. Знову ж таки, накиньте до вимірів 3-7 см.

 2. 2

  Встановіть кронштейни. Якщо ви кріпите штору у віконному отворі, встановіть кронштейни у верхніх кутах віконного отвору. Якщо ви навішуєте штору на вікно, зміцните кронштейни на стіні вище вікна у відповідності з вашими вимірами.
  • Дуже важливо, щоб кронштейни перебували на одному рівні і штора висіла рівно, коли ви її збираєте.

 3. 3

  Навісьте штору. Вставте передній край верхньої планки штори в кронштейни та натисніть на задній її край так, щоб вона зафіксувалася в кронштейнах.