Як освітлити дерево

Якщо ви хочете зробити темний предмет меблів світліше, його потрібно відбілити. Проста чистка тут не допоможе - попередня фарба могла сильно в`їстися в дерево, особливо у випадку зі старими меблями, і буде просвічуватися, навіть якщо ви пофарбуєте предмет світлою фарбою. Відбілювання також необхідно, якщо ви хочете позбутися від плям від води або склянок або якщо колір став нерівним і плямистим. Слідуючи цим інструкціям, відбілити дерево, перш ніж заново покривати його фарбою.

Кроки

 1. 1

  Помістіть дерево в кімнату з хорошою циркуляцією повітря, щоб можна було використовувати сильні хімічні речовини.

 2. 2

  Позбавтеся від попередньої обробки, завдавши на дерево препарат для зняття лаку або плямовивідник. Якщо обробка не змивається відразу ж, повторіть цей крок кілька разів або використовуйте шпатель.

 3. 3

  Вимийте дерево за допомогою уайт-спіриту та шматочка тканини. Після того як ви видалили всю обробку і хімічні препарати, дайте дереву просохнути протягом як мінімум двох днів.

 4. 4

  Придбайте двофазний відбілювач для дерева в магазині. Цей препарат призначений для освітлення дерева. Уважно прочитайте інструкцію перед використанням.

 5. 5

  Нанесіть відбілювач для дерева. Працюйте в гумових рукавичках, захисних окулярах і тільки в добре провітрюваному приміщенні.  • Перевірте відбілювач на маленькому непомітному ділянці меблів. Поспостерігайте, як він реагує з деревом. Крім того, так ви зможете дізнатися, скільки часу потрібно дереву, щоб повністю увібрати відбілювач і висохнути.

  • Наберіть рідина з першої пляшки на кисть і рівномірно розподіліть її по поверхні дерева. Дайте дереву просохнути як мінімум 10 хвилин, перш ніж продовжувати роботу (точний час повинно бути вказано в інструкції). Використовуйте кисть зі штучною щетиною, натуральна може не витримати впливу сильних хімікатів.

  • Нанесіть рідина з другої пляшки на дерево таким же чином. Залиште дерево на 4 години.

 6. 6

  Приготуйте розчин з білого оцту і води в пропорції 50/50. Ретельно промийте дерево, щоб нейтралізувати відбілювач. Залиште просохнути на ніч.

 7. 7

  Вимийте дерево за допомогою м`якої вологої ганчірки, щоб прибрати надлишки розчину. Зачекайте 2 дні, перш ніж робити що-небудь ще. 8. 8

  Перевірте колір дерева. Якщо воно вже досить світле, переходьте до наступного кроку. Якщо ж ні, повторіть процедуру з відбілювачем.

 9. 9

  Відшліфуйте дерево спочатку за допомогою наждачного паперу із зернистістю 120, а потім із зернистістю 220.

 10. 10

  Завершіть роботу, покривши дерево лаком або пофарбувавши світлою фарбою.

Things You`ll Need

 • Ганчірка

 • Плямовивідник або препарат для зняття лаку

 • Уайт-спірит

 • Двофазний відбілювач для дерева

 • Білий оцет і вода

 • Наждачний папір із зернистістю 120 і 220

 • Світла фарба або лак для меблів