Як визначити різницю між планетами і зірками

Астрономія може здатися заплутаною! Використовується дуже багато спеціальних термінів, і іноді дуже важко розібратися, як візуально, так і вербально. Однак, зірки і планети мають відмітні ознаки. Щоб навчитися розрізняти їх, виконайте такі дії.

Кроки

 1. 1

  Придбайте гарний набір зоряних карт. Вони завжди знадобляться. Google Sky Map є функціональною і простий для новачка. Книги з астрономії, такі як "Путівник по зоряному небу" Девіда Леві, більш глибоко, з діаграмами показують межі окремих сузір`їв і кращий час для спостережень. Якщо ви шукаєте Уран або Нептун, вам знадобляться ще більш точні зоряні карти, такі як Уранометрія 2000,0.

 2. 2

  Планети розташовуються в межах пояса, відомого як екліптична, який містить 13 зодіакальних сузір`їв. Він охоплює небо, починаючи з сузір`я Риб, продовжуючись через сузір`я Овна, Тельця, Близнюків, Рака, Лева, Діви, Терезів, Скорпіона, Змієносця, Стрільця, Козерога, і Водолія. (Це також імена астрологічних будинків.)
  • Пам`ятайте, що є деякі яскраві зірки на або поблизу екліптики, які можуть бути помилково прийняті за планети. До них відносяться Альдебаран (у Тельці), Поллукс, Кастор (в Близнюках), Регул (у Леві), Спіка (в Діві), і Антарес (у Скорпіоні). Вони також можуть допомогти вам самостійно знайти планети.

 3. 3

  Планети не мерехтять. Вони спостерігаються у вигляді дисків, як Сонце і Місяць, і світять безперервно. Однак, це видно неозброєним оком тільки коли погодні умови не дуже хороші.
 4. 4

  Всі планети (крім Урана, Нептуна і іноді Сатурна) яскравіше найяскравішої зірки на нічному небі (Сиріуса). Якщо об`єкт виглядає яскравіше зірок, він може бути планетою.

 5. 5

  Зверніть увагу на колір. Планети зазвичай мають більш інтенсивні кольори, ніж зірки. Меркурій сірувато-помаранчевий, Венера жовта, Марс криваво-червоний, Юпітер сріблястий, Сатурн жовтий, Уран і Нептун блакитного відтінку. Слід зазначити, що Альдебаран і Антарес також червонуваті.

 6. 6

  Планети рухаються по нічному небу щодо інших зірок. Якщо ви підозрюєте, що виявили планету, перевіряйте її положення кожен день, і подивіться, чи рухається вона. Меркурій і Венера будуть рухатися на тлі зірок половину своїх орбіт.

 7. 7

  Через великий телескоп на деяких планетах будуть видні деталі, наприклад, смуги хмар або супутники. Будь-яка деталь буде підтвердженням, що це планета. Незалежно від ступеня збільшення, зірка не покаже ніяких деталей.
  • Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун мають супутники, які виглядають як маленькі точки, які супроводжують планету. Вони також обертаються, але на невеликих відстанях і з короткими періодами. 8. 8

  Якщо ви зможете розфокусувати світло від зірки, він утворює малюнок, званий диском Ейрі, який являє собою набір концентричних кілець. Расфокусировка світла від планети призведе до виникнення простого розмитої плями.

Поради

 • Якщо ви бачите туманний об`єкт, який не можете сфокусувати, проблема не в вас або вашому телескопі. Можливо, ви виявили туманність або галактику. Якщо ви бачите групу зірок, то ви виявили зоряне скупчення.
 • Якщо ви знайшли об`єкт, який змінює своє положення протягом декількох днів, але не виглядає диском, це може бути один з яскравих астероїдів.
 • Якщо у вас є телескоп, ви можете відстежувати положення об`єкта відносно зірок і скласти схему його руху на кожен день. Можна робити те ж саме для супутників планет.
 • Якщо об`єкт змінює своє положення протягом декількох секунд, можливо, це супутник.
 • Якщо в об`єкта є хвіст, це, ймовірно, комета. Але комети більш яскраві, ніж більшість зірок, вкрай рідкісні.

Попередження

 • Астрологічні карти покажуть планети не в тих сузір`ях, в яких вони дійсно розташовані. Причина в тому, що астрологи не приймають до уваги форму і розташування кордонів сузір`їв. Замість астрологічних користуйтеся справжніми зоряними картами.
 • Будьте обережні, якщо ви думаєте, що знайшли щось нове! Любителі часто повідомляють про нові об`єкти, які потім виявляються планетами!