Як пошити штори

Штори використовуються з метою прикривати і декорувати вікна. Вони захищають від сонячного світла, забезпечують конфіденційність і дають можливість тим, хто перебуває всередині, створити більш гармонійну обстановку, яка дозволить підкреслити їх індивідуальність. Купити штори можна в спеціалізованих магазинах, і онлайн-магазинах, але так само можливо зробити штори на свій власний розсуд. Ось, як можна пошити штори.
Метод 1 з 4: Вимірювання

 1. 1

  Виберете вікно, для якого Ви будете робити штори, і вирішите на якому рівні над вікном буде висіти карниз, і на якому рівні в низу вікна повинна закінчуватися штора.

 2. 2

  Виміряйте лінійкою (рулеткою) довжину карниза для визначення ширини штор і відстань від початку карниза і до обраного рівня закінчення штор для визначення висоти штори.

 3. 3

  Зробіть необхідні розрахунки для того, щоб обчислити чи достатньо тканини для вашої штори.
  • Додайте до бажаної довжини штори припуски для обробки краю виробу: для верхнього краю штори (кількість тканини необхідне для підшивки штори), 1/2 дюйма (1,3 см.) Тканини, а також припуск для обробки низу штори 1/2 дюйма (1 , 3 см.) тканини для подворачіванія необробленої нижньої кромки.
  • Визначте, скільки знадобиться тканини для підшивки низу штори, так як ширина підігнути низу дуже впливає на вигляд виробу, коли фіранка висить. Легка тканина потребує більш широкої кромці внизу, ніж щільна тканина.

 4. 4

  Відріжте стільки тканини, додаючи описані в розрахунку припуски, скільки Вам знадобиться, щоб закрити вікно.

Метод 2 з 4: Виготовлення бічної кромки

 1. 1

  Ображати кромку по всій довжині штори. Більшість штор шиється по ширині фабричної тканини, яку Ви використовуєте для їх виготовлення. Тобто вам потрібно впевнитися, що ви почнете бічні краї з вільного краю.

 2. 2

  Підігніть 1/4 дюйма (6 мм.) З кожного боку і акуратно пропрасуйте.

 3. 3

  Підігніть сторони ще на 1 дюйм (2,5 см.), Підгинайте їх весь час при прасування.

 4. 4

  Обробіть бічні кромки верхніми стібками або за допомогою швейної машини потайним швом.

Метод 3 з 4: Виготовлення верхнього краю

 1. 1

  Підігніть 1/2 дюйма (1,3 см.) Зверху і пропрасуйте.

 2. 2

  Складіть все кількість отриманої при обчисленні тканини і пропрасуйте.

 3. 3

  Підшийте верхній край верхніми стібками або потайною рядком за допомогою швейної машини, щоб закріпити верхній край. 4. 4

  Зробіть сходинку поперек верхнього краю на 11/2 дюйма (3.8 см.) Від рядка в нижній частині верхнього краю, щоб зробити основу для карниза.

Метод 4 з 4: Виготовлення нижнього Подолу

 1. 1

  Підігніть 1/2 дюйма (1,3 см.) У нижній частині тканини і пропрасуйте.

 2. 2

  Пропрасуйте праскою ту ділянку тканини, який ви залишили для нижнього підкоміра під час вимірювань.

 3. 3

  Підшийте нижній край, використовуючи верхні стібки або потайною рядком за допомогою швейної машини.


Поради

 • При пошитті штор з легкої тканини, ви можете використовувати подвійний поділ знизу. Замість 1/2 дюйма (1,3 см.) На крайку, зігніть подвійну ширину подолу, перед тим як шити. Це додасть деяку вагу, і дозволити шторам розташується більш рівномірно.
 • Якість виготовлення штор збільшується при чіткому виконанні кожного кроку, перш ніж перейти до наступного кроку. Таким чином, виконуйте ці кроки кожного разу, і ваші штори будуть мати однаковий вигляд.

Що вам знадобиться

 • Тканина
 • Рулетка
 • Ножиці
 • Праска
 • Голка і нитка
 • Швейна машина