Як фотографувати в нічний час

Отримання якісних фотографій вночі вимагає кілька бпрольшіх майстерності і зусиль, ніж в денний час.

Кроки

 1. 1

  Запасіться треногою або чимось подібним для підтримки фотокамери в нерухомому стані.

 2. 2

  Візьміть невелику фотоспалах. Вона дозволить вам робити знімки в умовах повної темряви. Крім того, всі фотокамери погано фокусуються при недостатньому освітленні, особливо ті, в яких повільні мотори для автофокусіровкі- спалах освітить близько знаходяться об`єкти і дозволить сфокусувати на них камеру.

 3. 3

  Чітко уявляйте собі, що ви збираєтеся фотографувати. Наприклад:
  • Вуличний рух  • Місяць і (або) зірки
  • Траєкторії зірок

 4. 4

  Залежно від об`єкту зйомки виставте апертуру і швидкість затвора.

 5. 5

  Виставте мінімальну світлочутливість ISO. Оскільки ви, найімовірніше, будете використовувати триногу (володарі цифрових дзеркальних фотоапаратів з дуже швидкою автофокусуванням і величезними значеннями ISO навряд чи читають дану статтю), можете не турбуватися щодо повільній швидкості затвора, обумовленої низьким значенням ISO.


  • Якщо необхідна більш висока світлочутливість, використовуйте її. Висока світлочутливість може знадобитися, наприклад, якщо ви знімаєте в абсолютної темряві вдалині від джерел світла, або в тому випадку, коли дуже довга витримка небажана з яких-небудь причин.

 6. 6

  Передбачте дистанційне керування фотокамерою. Простягніть до неї кабель або візьміть пульт дистанційного керування, який додається до багатьох камерам. Незважаючи на те, що фотокамеру на тринозі, натискання кнопки відкриття затвора зрушить її з місця. Можете також включити таймер (якщо він є в камері) і виставити його, наприклад, на 5 секунд, за цей час вібрації камери вщухнуть.
  • Якщо у вас цифровий дзеркальний фотоапарат з пультом дистанційного управління, відкрийте інструкцію до нього і знайдіть опис опції попереднього підйому дзеркала (mirror lock-up). Рух дзеркала також викликає вібрації фотокамери, для загасання яких необхідний час. Вибір даної опції приведе до того, що при першому натисканні кнопки підніметься дзеркало, а потім, через деякий час, треба натиснути повторно для того, щоб зробити знімок.

 7. 7

  Вивчіть прикладену до камери фотоспалах і її можливості. Природно, вона принесе мало користі, якщо ви знімаєте вилучені предмети, але при зйомці близько розташованих об`єктів спалах освітить їх (або на час засліпить ваших друзів). Якщо ви не збираєтеся використовувати спалах, не носіть її з собою.

 8. 8

  Якщо ви вже визначилися з предметом зйомки, підготуйтеся до неї заздалегідь. Це позбавить вас від суєти перед самою зйомкою.

 9. 9

  Якщо ви не знімаєте нічні види міста, постарайтеся знайти місце з меншою кількістю джерел штучного світла.

 10. 10

  Застосовуйте так звану вилку, тобто автоматичну зйомку з різними значеннями параметрів. Це збільшить ймовірність отримання хороших знімків. Крім того, у вас з`явиться можливість створити з отриманих знімків растрові зображення розширеного діапазону.

Поради

 • В цілях безпеки майте при собі стільниковий телефон. Якщо вам стане погано, ви зможете викликати допомогу.