Як вставити нитку в голку і зав'язати вузлик

Як вставити нитку в голку і зав`язати вузлик

Редагувати користувачем Tatiana Nemets, Wika, Arina.Iv і ще одним іншим

Заправка нитки в голку і зав`язування вузлика є першим етапом шиття вручну. Процес однаковий незалежно від розміру голки. Дізнайтеся далі як вставити нитку в голку і зав`язати вузлик двома різними способами.

Кроки

 1. 1

  Виберіть голку, відповідну вашій нитки. Голки бувають різних розмірів, і дуже важливо вибрати ту, в якій вушко голки буде відповідати товщині використовуваної вами нитки.

  • Розгляньте варіант придбання набору голок різних розмірів, щоб ви завжди мали вибір.
  • Якщо ви не впевнені, яку голку використовувати, можна запитати поради у продавця магазину, де ви купували матеріал, який ви збираєтеся використовувати.

 2. 2

  Відріжте нитку необхідної довжини. Якщо нитка буде довшим 90 см, то може почати плутатися під час шиття, а короткий відрізок нитки дуже швидко закінчиться і вам доведеться заправляти голку в черговий раз. Тому постарайтеся підібрати правильну у вашому конкретному випадку довжину нитки.

  • Якщо ви сумніваєтеся в тому, яку довжину нитки відрізати, схиліться до більш короткої нитки. Повторна заправка нитки менша проблема, ніж її заплутування в невідповідному місці роботи.
  • Обрізка нитки ножицями під кутом 45 градусів дозволяє заправити кінчик нитки у вушко голки набагато легше.

Метод 1 з 2: Заправка нитки і зав`язування вузлика вручну

 1. 1

  Вставте нитку у вушко голки. При цьому тримайте голку затиснутою між великим і вказівним пальцями вашої неосновної руки, отвір вушка голки повинно дивитися на вас. Вставте нитку у вушко.

  • Якщо у вас проблеми із зором, включіть світло, щоб вам було краще видно вушко.  • Якщо ви послиниш кінчик нитки, він стане більш пружним, і його легше буде вставити в вушко.

 2. 2

  Простягніть нитку через голку. Простягніть близько 10 см нитки через вушко, щоб у вас утворився невеликий звисає хвостик. Це охороняє нитку від вислизання з голки під час шиття.

 3. 3

  Візьміть інший кінець нитки робочою рукою, переконавшись, що при цьому у вас нитка не вислизне з голки.

 4. 4

  Намотайте нитку на палець. Намотайте одну петлю нитки на вказівний палець і притримайте її за допомогою великого пальця.

 5. 5

  Скрутіть петлю. Щільно притискаючи петлю великим пальцем руки до вказівного, скрутіть її навколо самої себе, протягнувши її великим пальцем по вказівному в напрямку до його кінчика (як би знімаючи петлю з пальця і при цьому закручуючи її). Акуратно зніміть скручену петлю з пальця.

  • Тепер петля на довгому кінці нитки буде закручена навколо самої себе.
  • Якщо ваша петля розвалилася, повторіть все заново. Попрактикуйтесь, і у вас все вийде.

 6. 6

  Потягніть петлю, щоб зав`язати її у вузлик. Притримуючи той кінець нитки, який не повинен вислизнути з голки, візьміться великим і вказівним пальцями за інший кінець нитки безпосередньо перед петлею і потягніть вниз. Петля повинна зав`язатися у вузол.  • Якщо нитка не зав`язується в нормальний вузол, значить, вона не була достатньо скручена на 4-му кроці. Повторіть процес і трохи краще скрутіть нитку. Коли ви будете затягувати нову петлю у вузол, постарайтеся, щоб він ліг поверх першого невдалого вузлика.
  • Для більш надійного шиття голкою з ниткою можна користуватися подвійний ниткою. Для цього, коли ви заправити нитку в голку, сумістите обидва кінці нитки (вони будуть тепер однакової довжини) і зав`яжіть їх разом тим же способом у вузлик.

Метод 2 з 2: заправка нитки в голку і зав`язування вузлика за допомогою нітковдевателя

 1. 1

  Увіткніть нітковдеватель у вушко голки. Тоненька петлеподібна зволікання нітковдевателя повинна протиснутися через вушко голки і знову прийняти свою форму, створивши тим самим досить великий отвір, куди слід вставити нитку.

 2. 2

  Вставте нитку в отвір петлі нітковдевателя. Витягніть кінчик нитки з іншого боку, трохи протягнувши її через петлю, щоб утворився звисає хвостик.

 3. 3

  Витягніть нітковдеватель назад з вушка голки. Його петля протягне через вушко голки і нитка. Зніміть нітковдеватель з нитки. Ваша голка тепер заправлена.

 4. 4

  Намотайте нитку на голку. Візьміть довгий кінець нитки і прикладіть його перпендикулярно до голки. Намотайте нитку двічі навколо голки. Для створення вузлика побільше, намотайте нитку тричі.

 5. 5

  Посуньте намотані петельки в напрямку вушка голки. Потягніть намотані петлі в напрямку вушка голки, а потім продовжите спускати їх до самого кінця довгого хвостика нитки.

 6. 6

  Затягніть вузол. Коли ви дійдете до кінця, затягніть петельки у вузол.

Поради

 • Не всі люди зав`язують вузлики на нитки. Деякі вважають за краще кілька разів повторити за тими ж діркам перший стібок, щоб закріпити нитку в тканини.
 • Інші воліють закріплювати нитку за допомогою петлі. Вони пов`язують два кінці нитки простим подвійним вузлом (як на шнурках). Виконують перший стібок, не до кінця витягуючи нитка, і пропускають голку через петлю залишився стирчати з тканини хвостика.

Попередження

 • Зберігайте голки в окремій коробці або игольнице, щоб не втратити їх.

Що вам знадобиться

 • Голка
 • Нитки
 • Гострі ножиці
 • Нітковдеватель (не обов`язково)