Як торгувати на форексі

Як торгувати на форексі

Купівля-продаж валюти на валютному ринку, також званому ринком форекс, може бути захоплюючим хобі і прекрасним інвестиційним джерелом доходу. Для початку, уявіть собі, що денний оборот ринку цінних паперів становить близько 22,4 млрд. Доларів, а у ринку форекс - 5 трильйонів доларів. Можна заробити багато грошей, навіть не маючи дуже великий первинної інвестиції, а процес вгадування напрямки руху курсів може стати даний гонкою за вигодою. Торгувати на форексі можна різними способами.
Частина 1 з 3: Вивчення основ торгівлі на форексі

 1. 1

  Ознайомтеся з основною термінологією ринку форекс.
  • Та валюта, якою ви розраховуєтесь, або від якої ви рятуєтеся, називається базовою валютою. Та валюта, яку ви купуєте, називається котируемой валютою. У торгівлі форекс ви продаєте один вид валюти, для того, щоб купити інший.
  • Обмінний курс говорить вам про те, скільки доведеться витратити котируемой валюти, щоб придбати базову. Наприклад, якщо ви хочете придбати за долари США британський фунт стерлінга, ви можете побачити обмінний курс такого виду: GBP / USD = 1.589. Це означає, що 1 фунт стерлінга варто 1,589 доларів.
  • Довга позиція означає, що ви збираєтеся купити базову валюту і продати котирувану валюту. На прикладі вище, ви збираєтеся продати долари США, щоб купити британський фунт.
  • Коротка позиція означає, що ви хочете купити котирувану валюту і продати базову. Іншими словами, ви витратите британські фунти і придбаєте долари США.
  • Ціна заявки на купівлю (bid) - Це ціна, за якою ваш брокер має бажання придбати базову валюту в обмін на котирувану. Ціна заявки на покупку - це найкраща ціна, за якою ви захочете продати свою котирувану валюту на ринку.
  • Ціна заявки на продаж (ask) - Це ціна, за якою ваш брокер продасть базову валюту в обмін на котирувану. Ціна заявки на продаж - це найкраща доступна ціна, за якою ви захочете здійснити покупку базової валюти на ринку.
  • Спред - Це різниця між цінами заявок на купівлю та продаж.

 2. 2

  Подивіться на котирування форекс. Ви побачите там 2 цифри: зліва буде ціна заявки на покупку, а праворуч - ціна заявки на продаж.

 3. 3

  Вирішіть, яку валюту ви хочете купити або продати.
  • Зробіть прогноз економічних змін. Якщо ви вважаєте, що економіка США продовжить слабшати, що погано для долара США, можливо, ви захочете продати долари в обмін на валюту країни з сильною економікою.
  • Зверніть увагу на торговельну позицію країни. Якщо у країни є багато товарів, що користуються попитом, то, ймовірно, країна буде експортувати велику кількість товарів, щоб заробити. Це торгове перевага посилить зростання економіки, зміцнюючи тим самим курс національної валюти.
  • Враховуйте політичну ситуацію. Якщо в країні вибори, національна валюта виросте в ціні, за умови, що у переможця на виборах буде фінансово продумана програма. Також, якщо уряд країни послаблює регулятори економічного зростання, цілком імовірно, що курс валюти зросте.
  • Почитайте економічні звіти. Наприклад, звіти про ВВП країни або звіти за іншими економічними показниками, таким як зайнятість і інфляція, будуть впливати на курс її валюти.

 4. 4

  Навчіться підраховувати прибуток.
  • Пунктами (pip) вимірюється зміна курсу валютної пари. Зазвичай, 1 пункт відповідає зміні курсу в розмірі однієї десятитисячний (0,0001). Наприклад, якщо курс валютної пари EUR / USD змінився від 1,546 до 1,547, то вартість валюти збільшилася на 1 пункт.
  • Помножте число пунктів, на яке змінився ваш рахунок, на обмінний курс. Цей розрахунок дасть вам уявлення про те, наскільки ваш рахунок зріс або зменшився в ціні.

Частина 2 з 3: Відкриття брокерського рахунку форекс онлайн

 1. 1

  Зберіть інформацію про різні брокерах. При виборі брокера візьміть до уваги наступні фактори:
  • Шукайте того, хто перебуває в цій індустрії 10 і більше років. Досвід показує, що компанія усвідомлює, чим вона займається, і знає як піклуватися про своїх клієнтів.
  • Перевірте, чи потрапляє брокер під регулювання крупного наглядового органу. Якщо він добровільно звітує перед державними органами, то можна бути впевненим у чесності та прозорості брокера. Перерахуємо деякі контролюючі органи:
   • У Росії: Федеральна служба з фінансових риками (ФСФР)
   • У США: Національна ф`ючерсна асоціація (NFA) та Комісія з ф`ючерсної торгівлі товарами (CFTC)
   • У Великобританії: Управління з фінансових послуг (FSA)
   • В Австралії: Австралійська комісія з цінних паперів та інвестицій (ASIC)
   • У Швейцарії: Швейцарська федеральна банківська комісія (SFBC)
   • У Німеччині: Федеральне управління фінансового нагляду (BaFIN)
   • У Франції: Управління з фінансових ринків (AMF)
  • Зверніть увагу на кількість продуктів, пропонованих брокером. Якщо, наприклад, брокер також торгує цінними паперами та товарами, то у нього є велика клієнтська база і широка сфера діяльності.


  • Почитайте відгуки, але будьте обережні. Іноді недобросовісні брокери самостійно залишають позитивні відгуки про себе на оглядових сайтах, щоб підвищити свою репутацію. Огляди можуть дати вам загальне уявлення про брокера, але все ж, до них варто ставитися з деякою часткою скептицизму.
  • Відвідайте вебсайт брокера. Вебсайт повинен виглядати професійно, всі посилання повинні бути активними. Якщо на сайті висить щось на зразок "Скоро відкриття!" або що-небудь інше, яке демонструє повну відсутність професіоналізму, викресліть цього брокера зі свого списку.
  • Перевірте витрати на проведення кожної угоди. Ви також повинні дізнатися, скільки з вас візьме банк за переказ коштів на ваш рахунок форекс.
  • Сфокусуйтеся на найголовнішому. Вам необхідно наявність хорошої служби підтримки клієнтів, простота здійснення угод і прозорість брокера. Також вам слід більше схилятися до брокерів з хорошою репутацією.

 2. 2

  Запросіть інформацію про відкриття рахунку. Ви можете відкрити особистий рахунок, або ж вирішити скористатися керованим рахунком. З особовим рахунком ви зможете здійснювати самостійні торговельні операції, а з керованим рахунком за вас буде торгувати ваш брокер.

 3. 3

  Заповніть необхідні документи. Ви можете попросити вислати їх вам поштою, або ж завантажити їх з інтернету (зазвичай у форматі PDF файла). Обов`язково уточніть вартість переказу коштів з вашого банківського рахунку на рахунок форекс. Банківська комісія може скоротити ваш прибуток.

 4. 4

  Активуйте свій рахунок. Звичайно брокер висилає на вказану вами адресу електронної пошти лист з посиланням активації рахунку. Клацніть по посиланню і дотримуйтесь подальших інструкцій, щоб почати торгівлю.

Частина 3 з 3: Початок торгівлі

 1. 1

  Аналізуйте ринок. Ви можете спробувати використовувати кілька різних методів:
  • Технічний аналіз: Технічний аналіз включає в себе огляд таблиць та історичних даних про те, як реагувала валюта на певні події в минулому, щоб передбачити її подальший рух. Зазвичай ці таблиці можна отримати у брокера або скористатися такою популярною торговою платформою, як Metatrader 4.
  • Фундаментальний аналіз: Даний вид аналізу включає в себе вивчення основних економічних показників країни і використання отриманої інформації для прийняття торгових рішень.
  • Аналіз настроїв: Даний вид аналізу здебільшого суб`єктивний. По суті, ви намагаєтеся зрозуміти загальний настрій ринку, яке воно, "ведмеже" або "бичаче." Так як ви не можете завжди покладатися на настрій ринку, ви часто здатні зробити непогані власні прогнози, які вплинуть на ваші торгові рішення.

 2. 2

  Визначте рівень своєї маржі. Залежно від використовуваної брокером політики, ви зможете проводити великі торгові операції при невеликій сумі інвестиції.
  • Наприклад, якщо ви хочете торгувати 100 000 одиниць з маржею в 1%, ваш брокер зажадає від вас вкладення 1 000 доларів на ваш рахунок в якості забезпечення угоди.
  • Ваші прибутки або збитки будуть або збільшувати вартість вашого рахунку, або скорочувати її. З цієї причини, хорошим загальним правилом є інвестування не більше 2% своїх коштів в одну валютну пару.

 3. 3

  Додайте свою заявку. Ви можете розміщувати різні види заявок:
  • Ринкові ордери: За допомогою використання ринкових ордерів, ви даєте вказівку своєму брокеру виконати вашу покупку / продаж по поточним ринковим курсом.
  • Ліміт ордери: Дані ордери дають вказівку вашому брокеру виконати операцію з конкретною ціною «краще ринку». Наприклад, ви можете з вигодою купити валюту, коли вона досягне певної ціни, або вигідно продати валюту, коли її ціна знизиться до конкретного рівня.
  • Стоп ордери: Стоп ордер - це рішення купити валюту за ціною вище ринкової (припускаючи, що її вартість буде зростати), або продати валюту нижче ринкової ціни, з тим, щоб мінімізувати збитки.

 4. 4

  Спостерігайте за своїми прибутками і збитками. Крім того, контролюйте емоції. Ринок форекс волатильним, і ви зіткнетеся з великою кількістю підйомів і падінь. Те, що дійсно має значення - це продовження власних досліджень і суворе дотримання певної стратегії. Зрештою, ви почнете отримувати прибуток.

Поради

 • Почніть торгівлю на форекс з відкриття демо-рахунки, до того, як інвестувати реальний капітал. Таким чином, ви можете відчути сам процес і вирішити, чи підходить вам торгівля на форексі. Якщо ви постійно укладаєте вигідні угоди на демо-рахунку, тоді можна перейти на справжній торговий рахунок форекс.
 • Обмежуйте свої збитки. Скажімо, ви інвестували 20 доларів в пару EUR / USD, і підсумком сьогоднішнього торгового для є збиток у розмірі 5 доларів-ви не втратили б ці гроші, якщо б обмежили збитки. Дуже важливо використовувати за одну торговельну операцію не більше 2% своїх коштів, комбінуючи її з розміщенням стоп ордерів на рівні 2%. Наявність вільного капіталу, достатнього щоб покрити просідання, дозволить вам зберегти позицію відкритою і дочекатися, коли вона вийде в прибуток.
 • Постарайтеся дотримуватися правила використання тільки 2% коштів. Наприклад, ви вирішили інвестувати 1 000 доларів, спробуйте використовувати тільки 20 з них для інвестування в конкретну валютну пару. Ціни ринку форекс вкрай волатильні, і ви повинні забезпечити наявність достатніх коштів для покриття просадок.
 • Пам`ятайте, що поточні збитки - ще не збитки як такі, поки ви не закрили позицію. Якщо ваша позиція відкрита, збитки будуть зараховані тільки, якщо ви закриєте ордер і тим самим прийміть їх на себе.
 • Якщо рух валютної пари йде проти вас, а у вас немає достатньо коштів для покриття просадки, ваш рахунок буде обнулений автоматичним виконанням ордера за поточною ціною. Постарайтеся не допускати таких помилок.

Попередження

 • Дев`яносто відсотків трейдерів за торговий день зазнають невдачі. Якщо ви захочете дізнатися про хитрощах ринку форекс, знання яких запобіжить вас від прийняття неправильних торгових рішень, зверніться до надійного фахівця з управління капіталом.
 • Переконайтеся, що у вашого брокера є юридичну адресу. Якщо брокер не вказує свою адресу, краще звернути увагу на іншого брокера, щоб не нарватися на шахраїв.

Що вам знадобиться

 • Брокерський рахунок
 • Грошова сума для інвестиції