Як заощадити гроші для переїзду

Переїзд - це серйозний крок, до якого не можна ставитися легковажно. Оскільки дуже багато молодих людей в кінцевому підсумку або повертаються назад, або розоряються, то дуже важливо уважно спланувати фінансову сторону переїзду.

Кроки

 1. 1

  Оцініть свою готовність до переїзду. Будьте чесні з собою: чому ви хочете переїхати? Якщо ви не можете змиритися зі своїм комендантською годиною або необхідністю допомагати з прибиранням по будинку, ймовірно, ви ще не готові до переїзду. Жити на власні кошти - це дуже відповідальний крок і справа не зовсім стосується фінансової сторони. Ви повинні будете займатися пранням, прибиранням додачу до самостійної оплати своїх витрат, і якщо ви студент, вечірки щовечора - неможливі.

 2. 2

  Проаналізуйте ваші звичні витрати.
  • Які ваші суттєві витрати? Чи можете ви скоротити їх? Завжди є більш дешевий тарифний план для телефону, а якщо ви живете в місті, використання громадського транспорту обходиться дешевше, ніж власного автомобіля. Придивіться до цін.
  • Які ваші додаткові витрати? Якщо ви обожнюєте робити покупки і витрачаєте близько 18 тисяч рублів на місяць на покупку одягу, то нереально знизити витрати за один місяць до тисячі рублів. Але скорочуючи їх по 4000 рублів, можна відразу побачити значну різницю. Неспішні кроки - це головне.

 3. 3

  Оцініть свої доходи.
  • Чи працюєте ви? Повний робочий день або скорочений? Чи існує можливість перейти на повний робочий день або працювати понаднормово?
  • Чи дають вам гроші батьки? Чи отримуєте ви стипендію? Складіть всі ці фактори, щоб побачити сумарний дохід за рік чи за місяць.

 4. 4

  Якщо зараз ви витрачаєте більше грошей, ніж заробляєте, першорядним завданням є скорочення витрат або збільшення доходів до рівня щомісячної недостачі, яка стає боргом. Наприклад, ви заробляєте 56 000 рублів на місяць і витрачаєте 64000 рублів на місяць, виходить 8000 рублів зайвої витрати, який потрібно терміново усувати. Якщо ви скоротите витрати на купівлю одягу на 4000 рублів і візьметеся попрацювати трохи більше годин, щоб заробити на 4000 рублів більше, ви якраз уникнете недостачі.

 5. 5

  Позбувшись від боргу, постарайтеся утримуватися на цьому ж рівні, принаймні, кілька тижнів. Три місяці - це достатній період часу. Метою є вироблення звички витрачати менше і заробляти більше, оскільки цьому потрібно вчитися.
 6. 6

  Зараз саме час планувати. Попередній аналіз, проведений до усунення боргу, тепер потрібно переглянути, щоб продемонструвати зміни в способі життя. Відстежите кожну конкретну витрату до останньої копійки: упустити дрібниці не страшно, поки чашечки кава не складуться в вагомі 8000 рублів, чого ви навіть можете і не припускати. Зверніть увагу на те, що можете виключити (дивіться пункти вище). Як тільки ви знову скоротите витрати (або збільшите дохід), ви отримаєте ... надлишок доходу! Ця сума грошей повинна бути негайно відправлена на ощадний рахунок.

 7. 7

  Уявіть, у скільки вам обійдеться проживання за свій рахунок. Пошукайте житло в своєму районі. Якщо ви хочете переїхати в якесь інше місце, дізнайтеся, чи можливо при цьому відвідування сусідніх районів в будь-який час дня і ночі. Чи безпечно там? Шумно чи що? Чи близько знаходиться громадський транспорт або якщо ви з машиною, чи є неподалік парковка?

 8. 8

  Огляньте житло, щоб розуміти, як багато ви можете отримати за свої гроші. Наприклад, якщо ви шукаєте однокімнатну квартиру, дізнайтеся орендну плату та оцініть те, що ви отримаєте за мінімальною вартістю. Подивіться на стан квартири, її місце розташування, чи включена плата за опалення і гарячу воду у вартість оренди, чи є в будинку або неподалік пральня, а також де знаходиться найближчий продуктовий магазин, поруч чи лікарня і так далі. Постарайтеся скласти перелік питань до власника квартири перед відвідуванням, щоб нічого не забути.

 9. 9

  Якщо хочете, знайдіть одного або декількох квартирантів. Ви повинні розуміти, що проживання з сусідами обійдеться дешевше, але жити може бути складніше (чи ні! Все залежить від вас).

 10. 10

  Переїзд - це дорого. Вам знадобляться деякі заощадження перед тим, як зробити такий серйозний крок. Скільки грошей ви відкладіть - залежить від вас, але важливо, щоб вони у вас були в наявності, коли це знадобляться.
  • Заощадження на випадок надзвичайної ситуації. Якщо ви захворієте і вам знадобиться лікування, витрати на яке не покривається медичною страховкою, ви повинні будете використовувати свої гроші. Визначайте суму, враховуючи особливості свого здоров`я, що існували раніше і пам`ятайте, що паче не підпадаєте під страховку батьків.
  • Відкладіть гроші на побутові потреби. Переїжджаючи на нову квартиру, вам знадобиться меблі, необхідно внести аванс власнику, здійснювати платежі за побутові послуги такі, як інтернет і кабельне телебачення, купувати продукти (спершу це буде ударом для гаманця) і так далі. Чи не зменшуйте необхідну суму і якщо ви не сумніваєтеся, відкладіть більше! У вас з легкістю може піти кілька тисяч рублів на перший місяць самостійного проживання, тому я рекомендується скласти план неначе при купівлі нових меблів, звести вартість продуктів до наступної сотні і пошукати в інтернеті найдешевші послуги інтернет і кабельного телебачення. Оцінивши все це, підведіть до наступної тисячі. Краще витратити більше часу на заощадження, ніж безвольно три місяці жити без дивана, через неможливість його придбати.
  • Втрата доходу. Якщо ви втратили роботу, вам необхідно відкласти кошти на оплату оренди та комунальних платежів на кілька місяців вперед, щоб вас не вигнали і не переживати про те, де взяти гроші на наступний платіж. Три місяці достатньо для початку. 11. 11

  Якщо ви обмежені в часі для переїзду, постарайтеся зібрати необхідну суму заощаджень в цей проміжок часу. Якщо для скупчення заощаджень вам потрібно відкладати більше 50% доходу, вам необхідно переглянути або як скоро переїжджати, або скільки грошей витрачати на плату за житло та комунальні послуги. Живучи на власні кошти, передбачається, що ви будете відкладати близько 20% доходу, але живучи з батьками, можна дозволити більше, хоча це і не причина відмовлятися від своєї свободи. Якщо ви здатні скоротити витрати ще більше, щоб відкласти гроші в строк - це дуже добре. Але не економте на проживанні, оскільки ви втомлюєтеся через накопичення достатніх коштів: це не повинно доходити до божевілля, але зате збереже спокій після переїзду не дозволивши влізти в борги.

Поради

 • Навчіться готувати. Купуйте кулінарні книги, знайдіть рецепти в інтернеті, запитаєте батьків, але НАВЧІТЬСЯ. Обідати не вдома практично недозволено, так беріть обід з собою.
 • Якщо це можливо, попросіть друзів допомогти вам з переїздом. Натомість запропонуйте піцу. Дізнайтеся про продаж старих речей, про магазинах побутових предметів економ-класу, особливо меблів, яка може виявитися дуже дорогою. Розпитайте, можливо, хтось може вам що-небудь позичити. І якщо батьки дозволять, постарайтеся забрати вашу спальну меблі в свою нову квартиру. Ліжка дійсно дуже дорогі, так що вам варто попросить насамперед про це.
 • Якщо ви працюєте за мінімальну зарплату, постарайтеся перейти на роботу, де ви зможете отримувати чайові. Різниця буде суттєвою.
 • Не зволікайте зі скороченням витрат на страхові, банківські, телефонні платежі, зателефонувавши в службу обслуговування клієнтів. Будьте спокійні і ввічливі, поясніть, що вам здається, що платите занадто багато і інші фірми пропонують аналогічні послуги за меншу плату.
 • Кава і їжа поза домом, сигарети і торгові автомати можуть «з`їсти» багато грошей. Цей карамельний кави з молоком і з соєвої начинкою від Старбакс може коштувати до двохсот рублів, Снікерс - 50 рублів, пачка сигарет - 350 рублів, а тайська локшина - 340 рублів. Це вже більш ніж 940 рублів! Якщо ви завзятий курець, кофеїнозалежних або просто не можете встояти перед автоматом з кавою, то це дійсно може в підсумку утворити дірку в бюджеті.
 • Читайте все, що ви підписуєте. ВСЕ. Просіть пояснень і не підписуйте, якщо не згодні, поки орендодавець не захоче домовитися і змінити терміни оренди.
 • Якщо це можливо, не вдавайтеся до використання кредитів для оплати потреб або погасите платіж негайно.
 • Перед переїздом навчитеся прибирати в будинку. Почніть допомагати батькам з пранням, прибиранням ..., коли вони поруч. Так ви не допустите, щоб ваш одяг стяглася, стала рожевою / сірої або була схильна вторгненню комах.
 • Найбільш важливо, насамперед, вибратися з кредитного боргу. Якщо у вас є кредитна картка, задумайтеся про те, щоб її заморозити або передати батькам на зберігання, оскільки використовувати її можна тільки після попередньої авторизації платежу (хоча при можливості використання онлайн-банкінгу, платити кредиткою навіть легше).
 • Спробуйте більш вигідно купувати через інтернет. Подумайте 24 години, потім заплатите за річ, але тільки якщо вона є у продажу і її можна отримати.
 • Будь ласка, отримайте страховку на оренду. Це коштує максимум 950 рублів на місяць і дійсно захищає вас на випадок грабежу.
 • Киньте палити і постарайтеся пити поменше.
 • Для огляду квартири постарайтеся взяти з собою досвідченого дорослої людини. Він, скоріш за все, вже стикався з цим перш і знає, чого не допускати, а також перевірить підписи недобросовісних орендодавців.
 • Якщо вам необхідно отримати свою щоденну порцію кави, вам потрібно буде залишити 350 рублів в кав`ярні. Можете отримати свій приблизно еспресо за 10 рублів замість величезних 150 рублів, які ви заплатите в Старбаксе.

Попередження

 • Ваше здоров`я більш важливо, ніж що-небудь інше. Якщо ви не можете покрити медичні витрати, попросіть допомоги у батьків або друзів, займіть грошей, але не закидайте цю справу тільки тому, що ви не хочете бути належним.
 • Якщо ваші борги виходять з-під контролю, негайно попросіть про допомогу.