Як співпрацювати з агентством по збору платежів

Будь то через хворобу, безробіття або несподіваних фінансових проблем, можливо, одного разу вам доведеться мати справу з колекторським агентством. Ця інформація не допоможе вам уникнути погашення старих долгов- вона пояснить, як обійтися з телефонним дзвінком таким чином, щоб ви і представник колекторського агентства залишилися обидва задоволені розмовою.

Кроки

 1. 1

  Підготуйте повний сценарій бесіди і тримайте його копію у кожного телефону в будинку. Цей сценарій повинен починається так: «Перед тим як іти далі, я повинен сказати вам, що я дуже хочу співпрацювати з вами. Однак, якщо ви почнете загрожувати мені, будете агресивно налаштовані, грубі або ставитися до мене нешанобливо, я повішу трубку і не буду приймати дзвінки від вас. Можете погодитися з цим? »Якщо агент починає сперечатися (« Ми зовсім так не працюємо .. »), вислухайте його і прочитайте ще раз свою фразу спокійно і добре поставленим голосом, поки агент не погодиться з вашими основними правилами.

 2. 2

  Вислухайте інформацію агента. Наступне, що ви повинні прочитати зі свого сценарію-бесіди: «Зараз, перед тим як ми почнемо, мені потрібно дізнатися ваше ім`я, назва вашої компанії і номер телефону». Багато агентів будуть приголомшені вашим спокоєм і прямим підходом. Він може сказати «Я зазначу вас у себе як того, хто відмовився від співпраці» або щось в цьому роді. Скажіть йому, що ви не відмовляєтеся від співпраці, а навпаки хочете співпрацювати. Запишіть цю інформацію, вказавши час і дату цього дзвінка. Покладіть всю цю інформацію у файл і зберігайте її, так як цей процес може зайняти багато часу.

 3. 3

  Запишіть телефонну розмову. У багатьох штатах ви можете самі записувати телефонні дзвінки, не інформуючи нікого при цьому. А в деяких штатах, всі сторони розмови мають бути повідомлені про те, що було зроблено запис. Агент може сказати вам, що збирається записати розмову «для гарантії якості». Це повідомлення зазвичай вважається згодою на вашу запис. Перевірте і дотримуйтеся законів свого штату, перед тим як почати запис.

 4. 4

  Просіть доказів, що у вас заборгованість. Протягом перших п`яти днів, коли агентство зв`язалося з вами (по телефону або електронною поштою), воно повинно надіслати вам повідомлення про заборгованість, це має бути лист, який дасть вам право оскаржити обґрунтування боргу протягом 30 днів. Якщо ви не оскаржите борг протягом 30 днів, агент може вважати цей борг дійсним. Для того, щоб оскаржити заборгованість, надішліть запит у письмовій формі. Як тільки ви це зробите, агент не зможе продовжити намагатися і вимагати від вас погашення заборгованості, поки оспорювання не закінчиться.
  • Надішліть твердження заборгованості рекомендованим листом з повідомленням про вручення (щоб у вас був доказ, що ви відправили лист, і його отримали). Нижче дивіться зразок листа.
  • Щоб ви не робили, не визнавайте цю заборгованість. Продовжуйте повторювати: «Я хочу побачити докази цієї заборгованості в письмовому вигляді. Я не визнаю цей борг ». Це запобіжний захід проти фальшивих боргів, - коли агент намагається змусити вас оплатити борги, за які ви не несете відповідальність.
 5. 5

  Перевірте заборгованість. У відповідь на ваш лист про затвердження заборгованості, агентство має відправити наступне:
  • Доказ того, що у вас борг перед агентством чи борг призначений первісним кредитором
  • Копія оригіналу контракту, який ви підписали з кредитором
  • Документація від кредитора, яка показує, що у вас заборгованість
  Перегляньте документацію. Якщо агентство не надає достатніх доказів, напишіть ще лист із зазначенням порушень закону про сумлінну практику стягування боргів (ДПВД) і вимагайте, щоб агентство припинило вимога оплати і попередило про це кредитні бюро, або ви подасте позов. Якщо вони не зупиняються, зверніться до суду дрібних тяжб через два тижні. Якщо агентство вислало вам потрібні докази, перевірте позовну давність, щоб переконається, що більше ви не несете відповідальність за борг. Термін позовної давності по суті визначає, скільки у вас є часу, щоб не платити борг, перед тим як право агента забрати його через суднову систему не має терміну дії. Кожен штат в США має свої правила, і винятки щодо того, коли офіційно починається період оплати, як довго він триває, і що може «відродити» встановлений законом термін, тому вам дійсно потрібно перевірити закони або проконсультуватися з адвокатом у своєму штаті. Якщо ви не відповідальні за борг, відправте письмове повідомлення, що пояснить це, і вимагайте, щоб агентство припинило переслідувати вас, або ж ви звернетеся в суд. Якщо ви визнаєте борг, переходьте до наступного кроку.

 6. 6

  Тримайте в своїй пам`яті суму, якою ви можете без проблем сплатити, висилаючи її кожен місяць або щотижня, не важливо, який маленькою вона не була б. Швидше за все, агентство буде наполягати на більшій сумі. Будьте непохитні, і поясніть, що це все, що у вас є, і ви не можете платити більше. Весь цей час, стійте на своєму, що ви дуже хочете погасити цей борг, але, в даний момент, ця сума - все, що у вас є. Поясніть що, якщо вони приймуть цю пропозицію, ви погодитеся поговорити з агентом ще через шість місяців, щоб спробувати збільшити суму погашення до того часу. Не погоджуйтеся на те, щоб агент зняв гроші з вашого банківського рахунку через систему банківських переказів.

 7. 7

  Переконайтеся, що агентство згідно припинити стягувати відсотки по заборгованості. Скажіть, щоб агенти припинили вам надзвонювати, поки ви самі не зателефонуйте їм.

 8. 8

  Коли вони погодяться щодо ваших оплат, попросіть їх підписати і вислати вам факсом вексель з вашим балансом і погодженими умовами, ви підпишіть і вистелете його назад. Обов`язково прочитайте уважно цей вексель перед тим, як підписати, так як він буде законним (і звичайно з етичної точки зору) зобов`язуючим договором.

Зразок листа-підтвердження заборгованості

Дата


Ім`я адреса поштовий індекс


Ім`я збирача податку адреса поштовий індекс номер бухгалтерського рахунку


Шановний збирач податку:


Я пишу Вам у відповідь на ваш <звонок/письмо> від <дата>. Відповідно з моїми правами за федеральним законодавством зборів податків, я прошу вас надати підтвердження про даної заборгованості. Зауважте, це не відмова від погашення боргу, а прохання про те, щоб ваш офіс представив мені докази, що я повинен заплатити вам, згідно юридичній зобов`язанням.


Якщо ви не задовольните цей запит, я негайно подам скаргу у Федеральну торгову комісію і [назва вашого штату] Генпрокуратуру. Будуть пред`явлені цивільні та кримінальні позови.


З повагою,


Ваше ім`яПоради • Податківці починають діяти набагато розважливі, якщо думають, що у них вийде щось зібрати. Тому, якщо заборгованість дійсна, почніть говорити, що ви тільки отримали більшу зарплату, податкову декларацію і т.п. і хочете погасити кредит. Потім розкажіть про те, що у вас є кредити і побільше (орендна плата, комунальні і т.п.), і яку суму ви залишили для того, щоб виплатити решту боргів, такі як у цього агентства. З таким вступом ви можете попросити про просту ввічливості і певних поступках.
 • Запишіть дзвінок: якщо агент стає агресивним, незважаючи на ваші спроби вирішити проблему боргу, ви можете використовувати запис пізніше проти нього.
 • Всі запишіть на листочку - дату і час телефонної розмови, відомості про агента, який вам телефонує, що він хоче, що ви запропонували і т.п.
 • Ви повинні зберігати спокій, бути розважливим, і голос повинен бути впевненим. Будь-які крики, проголошення якихось імен або інші вербальні прийоми підірвуть ваш імідж, над яким ви працювали.
 • Будьте дуже обережні з приводу оплати якихось платежів, якщо у боргу є певна позовна давність, або з приводу того, що кредит може бути поновлений, і вам потрібно буде пізніше сплатити повну суму, навіть якщо агент сказав, що вам потрібно буде заплатити тільки невелику суму, а потім агент залишить вас наодинці з проблемою.
 • Часто буває, що ім`я збирача податку несправжнє. Один із способів перевірити це - відправити підписану квитанцію листом адресоване тільки цього конкретного збирачеві. Якщо квитанція повернеться до вас з його підписом, значить, це дійсно збирач податку (в іншому випадку, це може бути федеральний злочин шахрая).
 • Іноді ви можете програти цю битву, збирач податку не буде слухати ваші виправдання чи не визнає, що ви на законних підставах нічого не винні. У цьому випадку, складіть довгі письмові докази, які вкажуть, що агент не хотів забрати вашу заборгованість сумлінно. Коли агент прийме вашу оплату в кредитній установі, електронні копії ваших доказів про те, що він порушив закон про сумлінну практику стягування боргів, будуть на документації, і зажадає негайного усунення позову з вашого звіту про кредитні операції.
 • Якщо агент говорить з вами так, що ви знаходите це неприємним, попередьте агента один раз, як було зазначено у вашій вступній промові. Якщо це повториться вдруге, попросіть поговорити з керівництвом. Коли вас з`єднають з ним, почніть всю свою промову заново.

Попередження

 • Пам`ятайте, ваша мета - говорити і при цьому контролювати розмову, щоб ви обидва отримали те, що хочете. Втративши самовладання, звучачи стривожено або бубонячи, ви передаєте право контролювати ситуацію в руки агента.

Що вам знадобиться

 • Повний сценарій бесіди, як було описано на початку
 • Папір і ручка біля телефону (або в кишені, у випадку з мобільним телефоном)
 • Телефон із записуючим пристроєм. У радіорубки хороші опції