Як скласти рахунок до оплати

Редагувати користувачем Amikhailov, Lchyipesh, Arina.Iv і ще 2 іншими

Рахунок до оплати, який також називають інвойсом, це документ, який надається покупцю і містить інформацію про надану послугу і необхідної оплаті. Наприклад, якщо ви ландшафтний дизайнер і встановили на галявину клієнта нові кущі або інші рослини, ви виставите замовнику рахунок для оплати ваших послуг. Навчіться правильно складати рахунок до оплати, щоб бути впевненим, що ви отримаєте правильну суму грошей в потрібний час.
Метод 1 з 3: виберіть формат

 1. 1

  Розглядаючи варіант створення професійного Рахунку. Якщо вам доводиться часто складати рахунки до оплати, то вам буде потрібно скласти вихідний шаблон для Рахунки, який ви зможете коректувати кожен раз, як виникне необхідність відіслати новий. Це особливо корисно для підрядників та інших людей, зайнятих у сфері послуг.
  • Рахунок складається з заголовка, в якому зазначено ваше ім`я (або ім`я фірми), вашу адресу, телефонний номер і логотип вашої компанії, на додаток до докладного звіту про надані послуги, сума до оплати і умови оплати.
  • Як правило, рахунки створюються в електронному вигляді, підраховуються і зберігаються на комп`ютері. У такому випадку у вас буде копія рахунку, і вам не доведеться турбуватися про втрату паперових версій.

 2. 2

  Використовуйте рахунок-фактурну книгу. Її можна придбати в канцелярському магазині. Вона складається з таблиць з порожніми полями для заповнення інформації про надані послуги та оплаті. Кожен раз, коли вам потрібно виписати рахунок до оплати - просто заповніть поля.
  • Рахунок-фактурні книги корисні тим, хто виписує чеки на продані товари. Наприклад, якщо ви продаєте пироги домашнього приготування, то вам буде зручніше заповнити рахунок від руки, ніж створювати документ на комп`ютері кожен раз, як проведете продаж
  • Виберіть книгу з шарами копіювального паперу під кожним листом. Таким чином, і у вас і у клієнта залишиться копія.

Метод 2 з 3: внесіть основну інформацію

 1. 1

  Внесіть інформацію про себе і компанії. Не важливо, створюєте ви рахунок на комп`ютері або використовуєте рахунок-фактурну книгу, вкажіть назву своєї компанії у верхній частині аркуша. Внесіть наступну інформацію про вашу компанію прямо під назвою:
  • Адреса.
  • Телефонний номер.
  • Електронну скриньку або будь-яка інша контактна інформація. 2. 2

  Вкажіть дату і номер рахунку. Ця інформація допоможе вам вести облік того, яка послуга була надана і кому. Вкажіть дату, коли був виписаний рахунок, і пронумеруйте його відповідно до кількості угод з цим клієнтом. Наприклад, якщо протягом трьох днів один і той же клієнт щодня купує у вас торт, то рахунок за третій торт повинен йти під номером 3.

 3. 3

  Заповніть інформацію про покупця. Вкажіть ім`я або компанію клієнта. Якщо ви виконали послуги для клієнта в якості підрядника, ви повинні також включати адресу компанії і номер телефону. Якщо ж чек виписаний на одноразову покупку, то заповнювати адресу клієнта не обов`язково.

Метод 3 з 3: вкажіть деталі

 1. 1

  Опишіть надані послуги. Вкажіть всі послуги або вироби, якими був забезпечений клієнт. Якщо ви надали більше однієї послуги, то перерахуйте їх по пунктам. Внесіть наступну інформацію для кожного пункту списку:
  • Надана послуга або проданий товар. Наприклад, «1 великий торт з квіткою акації».
  • Дата, коли послуга була надана.
  • Ціна послуги.
  • Після того, як всі позиції були внесені в список, підрахуйте їх кількість і вкажіть підсумок.

 2. 2

  Детально позначте умови оплати. Якщо ви очікуєте, що рахунок буде оплачено до певної дати, то варто внести цю інформацію. Вкажіть, який вид оплати ви віддаєте перевагу: готівкою, чеком або картою.

 3. 3

  Внесіть додаткову інформацію. У нижній частині рахунку вкажіть умови повернення. Також у вас є можливість подякувати клієнта і вказати список послуг, які ви надаєте.