Як скласти щомісячний бюджет

Складання щомісячного бюджету може допомогти вам уникнути боргів і примножити заощадження. Щоб приступити до підготовки бюджету, вам, однак, потрібно серйозно попрацювати і організувати себе. Вам потрібно буде зібрати всі ваші фінансові виписки за останні 3-12 місяців, щоб бюджет вийшов якомога більш точним. Після обробки цих виписок вам необхідно буде визначити, якими будуть ваші доходи і витрати. Ви повинні бути готові до того, що доведеться урізати деякі необов`язкові витрати, щоб поліпшити ваше фінансове становище.
Метод 1 з 3: Оцініть ваші доходи

 1. 1

  Перевірте свої ліквідні рахунку. К "ліквідним" відносяться такі рахунки, з яких ви можете зняти готівку в будь-який момент. Подивіться на свої ощадні рахунки, чекові книжки та інвестиційні рахунки. Запишіть, скільки грошей лежить на кожному рахунку, а також суму одержуваних за вкладом відсотків та витрати, пов`язані з утриманням рахунку.

 2. 2

  Розрахуйте свій щомісячний дохід. У деяких випадках цей процес виглядає простіше на словах, ніж на ділі.
  • Якщо у вас погодинна оплата праці, помножте ваш дохід на годину на кількість робочих годин на тиждень. Якщо у вас гнучкий робочий графік, використовуйте мінімальну кількість робочих годин на тиждень замість максимального. Помножте вашу зразкову тижневу зарплату на 4, щоб отримати приблизну зарплату в місяць.
  • Якщо у вас фіксований оклад, помножте його суму після сплати податків на 12, щоб отримати приблизну суму вашого місячного доходу.
  • Якщо у вас непостійна робота і нерегулярний дохід, порахуйте середній дохід, який ви отримували протягом 6-12 місяців без перерв. Використовуйте цю середню суму для розробки місячного бюджету, або візьміть найменший дохід за місяць для побудови найгіршого сценарію.

 3. 3

  Візьміть в облік також будь-які інші джерела доходу. Це можуть бути будь-які гроші, які ви отримуєте на регулярній основі, але не в якості оплати праці, як, наприклад, аліменти.

 4. 4

  Не зважайте бонуси, оплату переробок і випадковий дохід. Якщо протягом будь-якого місяця ви не обов`язково отримаєте будь-який дохід, виключіть його при плануванні вашого щомісячного бюджету.

Метод 2 з 3: Визначте суму ваших витрат

 1. 1

  Розрахуйте суму ваших щомісячних виплат по боргах. Визначте, скільки вам необхідно платити в місяць по кредиту на автомобіль, по іпотеці, по оренді, кредитній карті, студентському позиці чи іншого іншого виду боргу. Запишіть окремо кожну суму з конкретного виду боргу, а також загальну суму, щоб бачити, скільки в цілому вам необхідно буде виплатити за боргами.

 2. 2

  Визначте ваші щомісячні платежі по страховці. Ці платежі, як правило, включають в себе щомісячні витрати на страхування орендодавця, власника, машини, іншого транспортного засобу, здоров`я і життя.

 3. 3

  Розрахуйте суму ваших середніх щомісячних комунальних платежів. Комунальні платежі включають в себе щомісячну плату за надання послуг і зазвичай також з обслуговування рахунків на воду, електрику, газ, телефон, інтернет, кабельне та супутникове телебачення. Зберіть ваші чеки та рахунки за останній рік, щоб розрахувати середній щомісячний платіж по кожному виду комунальних послуг, а також середню суму в цілому по всіх послугах.

 4. 4

  Розрахуйте ваші середні щомісячні витрати на продукти. Перегляньте ваші чеки з продуктових магазинів за останні кілька місяців, щоб визначити, скільки зазвичай в середньому ви витрачаєте на місяць.

 5. 5

  Подивіться, яку суму готівки ви востаннє знімали з картки. Покопайтеся в чеках з банкоматів і банківських виписках, щоб зрозуміти, скільки грошей ви зазвичай знімаєте на місяць. Підрахуйте, скільки з цих грошей було витрачено на необхідне і скільки на бажане.
  • Якщо у вас збереглися всі ваші чеки за останній місяць, перегляньте їх і підрахуйте, скільки ви витратили на те, що вам було необхідно - на бензин, їжу та інше. Відніміть цю суму з суми, яку ви в цілому зняли з рахунку за місяць, щоб отримати суму, яка була витрачена на бажані речі - нову відеогру, сумку відомого бренду і так далі.
  • Якщо у вас не збереглися чеки, постарайтеся якомога краще оцінити ваші витрати по пам`яті.

 6. 6

  Подумайте над особливими витратами. Особливі витрати не повторюються щомісяця, але вони трапляються досить часто, тому їх теж необхідно врахувати. Наприклад, вони можуть включати подарунки до свят і дням народжень, витрати на відпустку, а також витрати на ремонт або оновлення, які ви плануєте здійснити найближчим часом. Визначте, яку суму особливих витрат ви заплануєте на кожен місяць, від січня до грудня.

Метод 3 з 3: Складіть ваш бюджет 1. 1

  Визначте, в якому вигляді ви хочете скласти свій бюджет. Ви можете записати його за допомогою олівця й паперу, стандартної програми табличних обчислень або спеціальної програми для ведення бюджету. За допомогою програми вам, можливо, буде простіше робити розрахунки як під час складання бюджету, так і після, а також з її допомогою буде зручно робити виписки і відстежувати по ним баланс вашої чекової книжки і кредитної карти.

 2. 2

  Структуруйте ваш бюджет. Розділіть його на дві основні частини: доходи і витрати. Заповніть кожну частину сумами, які ви розрахували раніше, записуючи кожне джерело доходу або витрати окремим рядком.
  • Розрахуйте дві підсумкові суми для "доходів". Перша - загальна сума нових доходів, які ви будете отримувати протягом кожного з місяців. Друга - сума всіх типів доходів, включаючи гроші, які накопичилися на рахунках.
  • Розрахуйте три підсумкові суми для "витрат". Перша буде включати в себе всі витрати з фіксованою сумою, включаючи виплати за боргами. Друга буде включати в себе всі витрати, сума яких варіюється від місяця до місяця. Третя буде сумою всіх типів витрат.

 3. 3

  Відніміть загальну суму витрат із суми нових доходів. Для того, щоб накопичити гроші, різниця повинна бути позитивною. Для того, щоб досягти точку беззбитковості, суми витрат і нових доходів повинні бути рівні.

 4. 4

  Внесіть коригування. Якщо при відрахуванні витрат з нових доходів ви отримуєте негативний результат, вам необхідно переглянути ваші витрати і внести зміни. Найпростіше прибрати витрати на те, що не є необхідним, наприклад, на ігри або одяг. Продовжуйте вносити коректування до тих пір, поки ви не врівноважити витрати з новими доходами або не отримаєте позитивний результат.

 5. 5

  Ніколи не допускайте того, щоб сума ваших витрат була рівна або перевищувала загальну суму доходів. Іноді перевищення витрат над новими доходами просто означає, що ваші заощадження скоротяться, і вас може влаштовувати така ситуація час від часу при необхідності, тим не менш, це не повинно ставати звичкою. Ваш загальний дохід також включає і ваші заощадження, так що якщо ви його перевищуєте, у вас з`являються борги.

 6. 6

  У вас повинна бути роздрукована копія вашого бюджету. Покладіть її поряд з вашою чековою книжкою або в спеціальний файл, призначений для бюджетних цілей. Також добре мати і електронну версію бюджету, однак, паперова версія завжди збережеться, навіть якщо щось трапиться з вашим комп`ютером, і файл буде загублений.

Поради

 • Будьте реалістом. Коригування витрат є важливою частиною бюджетного процесу, але ви навряд чи зможете ідеально все скорегувати. Навіть якщо ви плануєте витрачати гроші на найнеобхідніше, в бюджеті ви навряд чи зможете повною мірою врахувати зміни цін на такі товари, як газ або продовольство.

Попередження

 • Не дозволяйте собі занадто часто скорочувати ваші заощадження. Робіть це тільки в разі крайньої необхідності - надзвичайної ситуації або при виникненні непередбачених витрат. Інакше ваші заощадження дуже скоро вичерпаються.

Що вам знадобиться

 • Олівець
 • Папір
 • Програма табличних обчислень
 • Програма для ведення бюджету
 • Чеки та інші фінансові виписки за минулі періоди