Як скласти бюджет фільму

Щоб забезпечити фінансування, режисери повинні знати, як складати точні бюджети своїх фільмів. Продюсери за напрямками повинні прорахувати всі аспекти процесу кіновиробництва перш, ніж передати інформацію фінансистам, які прагнуть збільшити ймовірність повернення своїх інвестицій. Якщо ви незалежний режисер, готовий запустити проект, дотримуйтесь цих вказівок про те, як скласти бюджет фільму.

Кроки

 1. 1

  Коли почнете готуватися, завантажте з Інтернету контрольний список питань для підготовки бюджету, щоб доля всі витрати, пов`язані з кожним аспектом зйомки. Витрати можуть включати творчий талант, пряме виробництво, завершальний етап і допоміжні витрати. Більшість контрольних списків всебічно охоплюють всі нюанси виробництва фільму і допоможуть не пропустити витрати, що формують собівартість.

 2. 2

  Творчі витрати. Витрати на підготовку виробництва можуть становити більшу частину вашого бюджету. Якщо ви особисто виконуєте ключову творчу роль, як сценарист або продюсер, ви можете заощадити на собі і витратити ці кошти на щось інше. Основні міркування про те, як розрахувати творчий бюджет, включають:
  • Права на сценарій: досвідчений сценарист може поліпшити сценарій, але більша частина з них вимагає високих гонорарів, які можуть включати бонуси.
  • Продюсери: корегуйте свої заплановані витрати в залежності від досвіду і репутації продюсера.  • Директор: в Американської гільдії директорів мінімальна зарплата складає приблизно 150 000 $. Зарплата директора списку "A" зазвичай становить від 5 відсотків загального бюджету фільму.
  • Кастинг: це часто найбільші витрати, з якими ви зустрінетеся. Самі "касові зірки" можуть запросити багатомільйонні гонорари і різні пільги. Деякі, за певними творчим причин, готові формулювати вимоги про гонорар у вигляді відсотка від валового доходу. Враховуйте це як додаткові виплати, особливо якщо розраховуєте на велику увагу глядачів.
  • Команда: визначте свої потреби в кваліфікованих працівниках, включаючи платників і електриків.

 3. 3

  Врахуйте витрати на виробництво. Ці суми можуть змінюватися в залежності від природи фільму. Деякі фактори для розгляду:
  • Декорації: якщо ви будете знімати сцени в студії звукозапису, ви повинні включити вартість будівництва декорацій, коли складаєте бюджет фільму. Не пропустіть вартість вентиляторів.


  • Зйомки на натурі: якщо ваша історія буде відбуватися в конкретному місті чи в певному середовищі, то ви повинні будете забезпечити дозволу і покрити витрати на транспортування. Зйомка у відомих місцях часто обходиться дорого.
  • Костюми: історичні та фантастичні фільми часто вимагають основних витрат на костюми, хоча витрати на костюми присутні у всіх фільмах.

 4. 4

  Включайте витрати на завершальні заходи. Головні компоненти завершальній роботи можуть обійтися дорого.
  • Редагування: це вирішальний аспект кіновиробництва, тривалий і дорогий.
  • Спеціальні ефекти: фантастичні фільми і бойовики часто вимагають безлічі спецефектів. Залежно від складності цих ефектів ви, можливо, повинні будете найняти десятки цифрових експертів.
  • Озвучування: ви повинні будете знайти музику якого-небудь маловідомого композитора, щоб озвучити ваш фільм, і майте на увазі, що вам, можливо, доведеться заплатити за права використовувати популярну пісню у вашій картині.

 5. 5

  Передбачте непередбачені і різні дрібні витрати. Не забудьте включити у ваш остаточний бюджет витрати на просування і рекламу фільму, страхування, харчування та інші статті.

 6. 6

  Обчисліть загальну суму запланованих витрат.