Як створити власний персональний бренд

Поняття «персональний бренд» багато в чому перегукується з поняттям «репутація». Воно означає те, як інші люди сприймають вас як бізнесмена, представника будь-якої організації чи громадського руху, носія певних ідей. Ви геній? Експерт? Вам можна довіряти? Кого ви представляєте? За які ідеї боретеся? Які думки і асоціації виникають у людей, коли вони чують ваше ім`я? Якщо ви власник персонального бренду, то люди дізнаються ваше ім`я, вони в курсі, над чим ви працюєте, що пропонуєте, які у вас плани. У даній статті розглядаються інструменти створення і поліпшення особистого бренду. Почніть з кроку 1.
Частина 1 з 3: Попрацюйте над іміджем

 1. 1

  Перестаньте заробляти популярність всяку ціну. Так, іноді проходження крізь неприємну ситуацію може надати вам ореол сильної людини, проте в більшості випадків все закінчується зруйнованим іміджем. Ви ж намагаєтеся змусити людей приймати вас всерйоз, а також хочете мати незамаранную репутацію. Постарайтеся не викидати номери, які можуть погано скінчитися, не здійснюйте поганих вчинків заради залучення уваги. Якщо ви все таки потрапили в історію, зробіть все можливе, щоб виправити ситуацію. Люди, яким вдалося нівелювати наслідки поганої слави, як правило, володіли великим початковим запасом довіри і хорошою репутацією.

 2. 2

  Визначтеся з ключовими цінностями. Як ви хочете, щоб ваші потенційні покупці і клієнти вас сприймали? Персональний бренд являє собою сукупність думок, слів та емоцій інших людей, які остаточно формується в їх головах в ваш образ під впливом того, як ви подаєте себе в суспільстві. А це ви вже можете контролювати. Необхідно визначитися, як ви хочете, щоб вас бачили, а потім діяти відповідно до обраного образу. Моральні цінності - найпростіше, що можна донести людям і що буде асоціюватися з вами, тому почніть з них. Ви входите в число людей, які ставлять етику понад усе?

 3. 3

  Стати кращим. Якщо ви збираєтеся продати серію дорогих картин аквареллю, тоді вам необхідно бути тим, за ким визнається право роз`яснювати людям всі нюанси даного напрямку. Якщо ви хочете працювати на людей, зацікавлених у високоякісних дизайнерських послугах, то необхідно подати себе як професіонала з видатним талантом. Кожен хороший бренд увазі наявність досвіду і професіоналізму. Nike позиціонує себе як експерта у створенні якісного та модного спортивного одягу. Джеремі Кларксон (ведучий програми Top Gear) - експерт у всьому, що стосується автомобілів. Навіть якщо ви не збираєтеся рекламувати і просувати свої послуги, вам все одно необхідно створити враження, що ви дуже гарні в тому, що робите.
  • Постійно вдосконалюйте і поглиблювати свої знання, особливо якщо ви працюєте в інтернет-сфері. Дана область змінюється дуже швидко, буквально щомісяця з`являється щось нове. Якщо ви були «експертом» два роки тому, але після цього перестали розвиватися, то на даний момент ви вже далеко не експерт.

 4. 4

  Продавайте свою персону. Персональний брендинг - це, по суті, продаж людям вашої особистості. Вам необхідно добре продумати, ЯК ви себе подаєте. У вас повинен бути добре впізнаваний образ, який би легко запам`ятовувався навіть тими, хто жодного разу вас не зустрічав. Подача самого себе повинна бути унікальною, як і будь-яка інша частина вашого образу. Це не означає, що ви повинні сісти і влаштувати мозковий штурм, намагаючись придумати, як виділитися серед інших. Якщо ви не будете копіювати когось, то все вийде само собою.
  • Ви так само добрі і повні ентузіазму як Стівен Кольбер? Або ви також дотепні і провокаційні як Рейчел Меддоу? А може, ви також впевнені в собі і активні як Глен Бек? Сподіваємося, що ні, або, принаймні, не до такої міри. Тому що необхідно бути собою, а не кимось іншим.

Частина 2 з 3: Спілкування з людьми

 1. 1

  Постійно спілкуйтеся з людьми, причому будьте відкриті. Візьміть в союзники поточний століття соціальних мереж і дозвольте кожному трошки заглянути у ваше життя. Заведіть особистий блог або створіть власний веб-сайт. Не особливо важливо, якщо для вас вони будуть не основним способом комунікації, адже так ви надасте людям можливість стати ближче до вас.

 2. 2

  Постійно заводите знайомих. Постарайтеся познайомитися з якомога більшою кількістю людей. Подумайте, що ви можете зробити для інших і що вони можуть зробити для вас. Заводите безліч друзів серед різноманітних людей, які дійсно чогось варті. І коли вам наступного разу знадобиться професійна допомога, у вас буде до кого звернутися.
  • Необхідно якомога більше дізнаватися про людей: повні імена, деталі біографії. Завдяки цьому вони будуть бачити в вас дружелюбного, серйозного і небайдужої людини. Крім того, чим більше ви пам`ятаєте про людей, тим більше враження справляєте, спілкуючись з ними. Ті, кого ви добре дізналися і з ким близько спілкувалися, обов`язково розкажуть про вас своїм знайомим, завдяки чому ваш персональний бренд значно зміцніє.

 3. 3

  Знайдіть собі «союзників». Це можуть бути зірки, активні громадські діячі, публічні люди, загалом, ті персони, які мають аудиторію, схожу з вашої. Вам потрібно потрапити в їх внутрішнє коло спілкування. Коментуйте їх публікації, стежте за ними в соціальних мережах, запропонуйте свою допомогу в разі потреби. Якщо хто-небудь з них веде блог, спробуйте написати гостьовий пост (він повинен бути дійсно дуже хороший!). Ви зможете не тільки багато чому навчитися у даних людей, але вони так само можуть дати карколомну рекомендацію вашому продукту або просто зробити ретвіт вашого посилання, завдяки чому про вас дізнаються тисячі людей.
  • Дуже важливе зауваження: постарайтеся не докучати і не просіть про більшу послузі, ніж надали самі. Якщо від вас є користь і ви не перегинати палицю, «союзники» вас обов`язково запам`ятають. Сприймайте це як довгостроковий процес. Неможливо за тиждень подружитися з відомими людьми. Процес може розтягнутися на місяці. Постарайтеся використовувати неагресивні форми спілкування. Не пишіть в блозі речі, які вимагають від них відповіді в коментарях. Для цього є електронна пошта і Twitter. 4. 4

  Спілкуйтеся з людьми навіть без безпосереднього контакту. Це означає, що якщо ви фізично не встигаєте відповісти більш ніж на? одержуваних листів, то чому б не розмістити інформацію про це на сторінці контактів (разом з вибаченнями). Найвірніший спосіб викликати у людей негативні емоції - це розчарувати їх. Якщо ж ви заздалегідь попереджуєте, як будете себе вести в ситуації, що склалася, у них стає менше приводів ображатися.
  • Заведіть власний FAQ на вашому сайті, в якому будуть зібрані відповіді на самі часто одержувані вами питання.

 5. 5

  Зробіть так, щоб люди могли вас бачити. Їм необхідно відчувати себе так, ніби вони знайомі з вами, особливо якщо ваш бізнес безпосередньо пов`язаний з присутністю в інтернеті. Щоб склалося таке враження, люди повинні мати можливість вас побачити. Реалізується це за допомогою фотографій і відео, якщо є можливість. Поставте вдале фото на аватар у вашому профайлі. Зробіть кілька високоякісних знімків того, що ви вмієте робити найкраще. Викладайте на YouTube відео, де ви пояснюєте професійні нюанси вашої діяльності або розповідаєте про свої майбутні плани. Таким чином вам вдасться увійти в особистий простір ваших глядачів.

Частина 3 з 3: Як досягти успіху в довгостроковому періоді

 1. 1

  Створіть власний контент. Сильний персональний бренд не надасть стільки вигод, скільки можна отримати, доповнюючи його чим-небудь цінним: високоякісні послуги, цікавий блог, корисний додаток, відмінні ораторські здібності або що-небудь ще. На створення даного контенту може знадобитися не менше часу, ніж на встановлення дружніх відносин з медійними персонами.

 2. 2

  Висувайте оригінальні ідеї. Ви повинні бути активним чинному особою в обраній сфері діяльності. Необхідно постійно змінюватися, бути інноваційним, вносити істотний внесок у розвиток даної галузі, інакше з часом ваш бренд просто кане в Лету. Визначтеся, яка ваша роль, що у вас виходить найкраще або що ще ніхто не робив до вас, і знайдіть способи змінити стан справ в обраній сфері в кращу сторону.

 3. 3

  Говорите. Користуйтеся будь-якою можливістю висловитися публічно або представити свою роботу. Беріть ініціативу в свої руки під час усіляких зустрічей і дискусій, не соромтеся висловлювати свою думку. Людям важливо не лише бачити вас, а й чути. Вам необхідно активно брати участь у подіях, що відбуваються в світі і в вашому житті.
  • Слухайте і поважайте думки інших людей. Їм необхідно відчувати свою причетність до вашого успіху.

 4. 4

  Підтримуйте актуальність вашого бренду. Навряд чи ви хочете, щоб люди вважали вас застарілим і одноразовим явищем або нудним і повторюваним. Не важливо, наскільки хороший ваш контент, ви ризикуєте здатися нецікавим і повторюваним, якщо не будете постійно його оновлювати, додавати що-небудь новеньке в ваш образ або приймати нові виклики. Неможливо вічно мусолити одну і ту ж ідею. Постійно додавайте нові шари на ваш образ.

 5. 5

  Націльтеся на довгу гру. Розцінюйте ваш персональний бренд як інвестиції: його життя цілком може протривати довше, ніж ваша власна. У той час як ваші проекти можуть або приносити прибуток, або просто затухати, ваш персональний бренд буде існувати постійно і (будемо сподіватися) стане надавати додаткову цінність вашим починанням. Якщо люди будуть відчувати свою причетність до вашого бренду, то вони будуть стежити за кожним вашим проектом. Таким чином, при старті нового проекту персональний бренд дає гарантію, що вам не доведеться кожного разу починати з чистого аркуша. Так що якщо ви плануєте надовго закріпитися в даному бізнесі, будь то онлайн послуги, мистецтво чи продаж автомобілів, то хороший персональний бренд є безцінним.

Поради

 • Щоб досягти успіху, не обов`язково досягати успіху у всьому і відразу. Існує цілий список так званих топових блогерів і веб-персон, які мають досить слабкий особистий бренд (щодо розміру наявної аудиторії), чому причиною поведінку даних блогерів і манера спілкування з людьми поза блогу (вони дуже зарозумілі), а також прозорість мотивів їхньої поведінки ( найчастіше, це просто бажання заробити на читачах гроші). У теж час, є чимало людей, які мають сильний бренд, який набагато перевершує за рівнем їх проекти, і незважаючи на це, досить невелику аудиторію. Тим не менш, дана ситуація є відмінною стартовим майданчиком для розвитку і зростання.

Попередження

 • Ніколи не лицемірте. Уникайте дій, які йдуть врозріз з вашим іміджем або пропагандируемими цінностями. Намагайтеся не афішувати невдачі у вашій професійній сфері. Провали в нових областях - нормальне явище, тому що там ви, по крайней мере, не претендуєте на звання експерта. У цьому й полягає різниця, коли стоїть і коли не варто поширюватися про свої невдачі. Виняток становлять випадки, коли ваша помилка стає надбанням громадськості незважаючи на всі ваші зусилля. Якщо це сталося, ні в якому разі не уникайте відповіді, так як здастеся брехуном. У даній ситуації краще зустріти проблему лицем до лиця і пояснити причини того, що сталося. Краще нехай люди дізнаються про це від вас, ніж від третіх осіб, які, до того ж, можуть бути вороже налаштовані до вас.