Як купити права на користування надрами

Право на користування надрами являють собою право на видобуток не тільки твердих корисних копалин, але і газу і нафти, які знаходяться глибше в надрах землі на тій ділянці, право на який набуває власник. Це право сильно відрізняється від право на землю, не включає в себе права на надра. Якщо власник ділянки має обидва права, він може набути право на користування надрами, не купуючи ділянку. Незважаючи на те, що найчастіше право на користування надрами дається на певний час (ділянка здається в оренду), покупка такого права робить вас його постійним власником. Коли ви придбали право на користування надрами, ви можете вирішити здійснювати видобуток самостійно, найняти компанію, яка буде цим займатися, або спробувати перепродати це право з метою отримання вигоди. Ця стаття допоможе вам пройти через складний процес покупки права на користування надрами.

Кроки

 1. 1

  Дізнайтеся, чи можна придбати право на користування надрами на вас цікавить ділянці. У документі про передачу прав власності інформація про права на користування надрами може бути не вказана, так як вона наводиться в окремому комплекті документів.
  • Операції з передачі прав на користування надрами найчастіше знаходяться в громадському доступі, і ви повинні мати можливість отримати підтвердження належності цих прав їх продавцеві в урядовому органі (федеральному органі управління державним фондом надр).  • Вам слід уважно вивчити історію передачі прав на користування надрами на вашій ділянці, так як вони могли багато разів переходити з рук в руки.

 2. 2

  Ознайомтеся з законом РФ «Про надра» і з законом про внесення змін до закону Російської Федерації «Про надра» від 14 червня 2012 року. Якщо ви проживаєте в іншій країні, ознайомтеся з законами, що регулюють продаж прав на користування надрами.

 3. 3

  Обговоріть умови продажу прав на користування надрами. Вони включають не лише домовленості про ціну, але й особливі умови угоди.


  • Ці умови можуть включати найменування певних типів корисних копалин, видобутком яких ви хочете займатися, особливості вашого доступу до власності, заходи, які ви будете робити для запобігання псуванню власності, способи, якими ви будете усувати пошкодження власності, особливості використання питної води, яка знаходиться в межах вашої ділянки, і багато інших чинників.

 4. 4

  Складіть угоду про покупку прав на користування надрами. Перед тим, як ви з власником підпишіть контракт, щоб завершити угоду, переконайтеся в тому, що ви обидва розумієте всі умови договору.

Поради

 • Якщо ви не знайомі з процесом купівлі прав на користування надрами, проконсультуйтеся з юристом, що має великий досвід оформлення покупки прав на користування надрами.
 • Якщо ви вирішите тимчасово передати кому-небудь право на користування надрами, договір буде включати кілька додаткових умов, наприклад, термін, на який передається право, і розмір виплати роялті - в основному, вона являє собою відсоток від вартості видобутої сировини або фіксовану суму за тонну здобутих копалин.