Як розірвати земельну контракт

Земельний контракт (або обумовлений контракт) - це угода про купівлю-продаж нерухомості, згідно з яким покупець виплачує вартість покупки у вигляді ряду періодичних платежів, і при цьому право власності залишається за продавцем до тих пір, поки покупець не виплатить повну суму. Існують ситуації, в яких покупець або продавець мають право розірвати контракт- однак перед розірванням контракту необхідно зробити ряд дій (вони залежать від того, чи є ви покупцем або продавцем).
Метод 1 з 2: Якщо ви покупець

 1. 1

  Визначте можливість анулювання (припинення) контракту. У разі анулювання контракту сторони повертаються до моменту укладення контракту. Таке припинення контракту дозволяється в певних обставинах. Для визначення можливості анулювання контракту:
  • Знайдіть у контракті пункт про її анулювання. У ньому наведено порядок припинення контракту і вказані часові рамки, протягом яких анулювання може бути здійснено. Якщо терміни, прописані в контракті, все ще дозволяють його анулювати, дотримуйтесь відповідній процедурі. Вона включає письмове повідомлення про припинення контракту інший стороні- таким повідомленням може бути лист встановленого зразка про анулювання контракту або лист у вільній формі з повідомленням про анулювання контракту.
  • У разі відсутності в контракті пункту про його анулювання за допомогою юриста перевірте законодавство про припинення контрактів. Деякі федеральні і місцеві закони дозволяють анулювання певних контрактів в зазначені терміни.

 2. 2

  Визначте законні права на розірвання контракту. Існує обмежений ряд обставин, за яких сторона має право розірвати контракт.
  • Нездійсненність. У разі неможливості однієї зі сторін виконати свої зобов`язання в іншої сторони може бути законне право на розірвання контракту. При цьому сторона, яка заявляє таке право, повинна бути в змозі виконувати свої зобов`язання. Причинами для розірвання контракту можуть служити неможливість виконання зобов`язань іншою стороною, непередбачена обставина або стихійне лихо. Наприклад, якщо ураган пошкодив власність (без можливості її відновлення) до моменту переходу прав на неї до вас, то договір може бути розірваний.
  • Шахрайство. Шахрайство має місце, коли одна зі сторін навмисно робить помилкові заяви щодо предмета контракту, а інша сторона покладається на них і в результаті терпить збитки. При цьому заяви повинні бути помилковими і навмисними і обов`язково стосуватися предмета договору. Наприклад, продавець стверджує, що будинок пофарбований у жовтий колір, а насправді він пофарбований у білий. В даному випадку немає факту шахрайства, тому що в контракті вказана будинок (а не його колір), і тому помилкове заява не стосується предмету договору. Якщо продавець каже, що в будинку чотири спальні, а насправді їх всього дві, то на обличчя спотворення предмета договору.
  • Порушення умов контракту. Якщо одна зі сторін свідомо порушує умови контракту, інша сторона має право на розірвання контракту. Порушила, не може пред`являти претензії іншій стороні про розірвання контракту.
  • Обопільні помилки. У випадку, коли обидві сторони припустилися помилки стосовно предмета договору, сторона, яка може понести збитки через таку помилки, має право на розірвання договору за умови, що інша сторона не приступила до виконання своїх зобов`язань.

 3. 3

  Переговори про розірвання контракту. Зв`яжіться з іншою стороною з приводу розірвання контракту. Сторони договору можуть розірвати його в будь-який час за взаємною згодою. Розірвання контракту можна домогтися через пропозицію про виплату неустойки або пропозицію відновити контракт через деякий час. Подбайте про те, щоб будь-які угоди укладалися в письмовій формі та підписані всіма сторонами.

 4. 4

  Відмова від зобов`язань. Будь-яка сторона договору завжди може відмовитися від виконання своїх зобов`язань. Попередньо необхідно проконсультуватися з юристом для повного усвідомлення наслідків розірвання контракту даними способом (це може спричинити втрату прав на нерухомість).

Метод 2 з 2: Якщо ви продавець 1. 1

  Знайдіть у контракті пункт про її анулювання. У ньому наведено порядок припинення контракту і вказані часові рамки, протягом яких анулювання може бути здійснено. Якщо терміни, прописані в контракті, все ще дозволяють його анулювати, дотримуйтесь відповідній процедурі.

 2. 2

  Невиконання зобов`язань. Якщо покупець не виконує своїх зобов`язань за будь-якої з пунктів контракту, продавець має право розірвати такий контракт. Найбільш поширеними причинами розірвання контракту є:
  • Прострочення платежів покупцем. У цьому випадку умови прострочення платежів (суми, тимчасові рамки) визначаються федеральним або місцевим законодавством. Порадьтеся з юристом на предмет того, що дана конкретна прострочення платежів покупцем дає вам право розірвати контракт.
  • Покупець не застрахував нерухомість. Більшість контрактів зобов`язує покупця страхувати нерухомість (або виплачувати існуючу страховку). Якщо покупець не зробив цього, то він / вона не виконує своїх зобов`язань, а тому продавець може розірвати договір.
  • Покупець не сплатив податок на нерухомість. Більшість контрактів зобов`язує покупця виплачувати відповідні податки (або просто податок на нерухомість). Порадьтеся з юристом на предмет того, що прострочення (або відмову) сплати податків покупцем дає вам право розірвати контракт.

 3. 3

  Прийміть рішення про спосіб розірвання контракту. Способи розірвання контрактів залежать від федерального або місцевого законодавства (тому порадьтеся про них з юристом) і включають:
  • Переговори про розірвання контракту. Зв`яжіться з іншою стороною з приводу розірвання контракту. Сторони договору можуть розірвати його в будь-який час за взаємною згодою. Розірвання контракту можна домогтися через пропозицію про повернення частини отриманих коштів або пропозицію відновити контракт через деякий час. Подбайте про те, щоб будь-які угоди укладалися в письмовій формі та підписані всіма сторонами.
  • Угода замість розірвання. У цьому випадку покупець відмовляється від усіх прав на нерухомість без повернення йому сплаченої суми. При цьому сторони мають можливість уникнути судового розгляду.
  • Судовий розгляд. У цьому випадку порадьтеся з юристом про подачу позову і його перспективи (просте / складне розгляд).

Попередження

 • Перш ніж робити які-небудь кроки, проконсультуйтеся з юристом про те, як вони вплинуть на ваші законні права і обов`язки.