Як читати Розарій

Хоча вам не обов`язково бути католиком, щоб читати Розарій, але необхідно пам`ятати, що Розарій - це традиційні католицькі молитви, які виголошують, перебираючи чотки, і ви повинні ставитися до цього ритуалу з повагою. Тим не менш, будь-яка людина може навчитися читати Розарій. Моліться і медитуйте, вихваляючи Бога і згадуючи події з життя Ісуса і Марії.
Читання Вервиці

 1. 1

  Візьміть у руки розп`яття і перехрестилася. Потім скажіть "Вірую в Бога" (Апостольський Символ Віри).

 2. 2

  Візьміть першу намистину після розп`яття і прочитайте "Отче Наш".

 3. 3

  Взявши наступну групу з трьох намистин, прочитайте три рази "Радуйся, Маріє".Згідно з традиціями, ці три молитви вимовляються для множення Віри, Надії, Любові, і намірів Папи Римського.

 4. 4

  Тримаючись за ланцюжок (або шнурок) чіткий, яка буде між групою з трьох намистин (Радуйся, Маріє) і наступної бусинкою, прочитайте "Слава Отцю".

 5. 5

  Наступна намистина буде Отче Наш. Вона також є початком першої декади таємниць, які ви будете читати. Не забудьте вимовити назву першої тайни.Затем слід «центр» - маленький медальйон, який відокремлює початок Вервиці від його головної частини, що складається з п`яти груп по десять намистин. Кожна група поділяється окремої бусиною, тримаючи яку ви вимовляєте "Отче наш".

 6. 6

  Починайте читати "Радуйся, Маріє", беручись за кожну намистину першої декади.

 7. 7

  Завершивши прочитання першої декади, візьміть розділяє намистину і прочитайте "Отче Наш". Потім переходьте на наступну декаду і починайте читати "Слава Отцю". За бажанням, в цей момент ви можете додати Фатімської молитву або / і молитву для священиків. Читайте їх, не пересуваючи намистини.

 8. 8

  Потім візьміть розділяє намистину і прочитайте "Отче Наш". Переходьте на наступну декаду. Продовжуйте, поки не прочитаєте всі п`ять Тайн.

 9. 9

  Досягнувши центрального медальйона, прочитайте "Слався, Цариця" і перехрестилася, щоб закінчити Розарій. От і все! Католицька традиція дозволяє вам читати додаткові молитви в кінці. Ви можете вимовити власну або свою улюблену молитву.

Молитви для Вервиці

Вірую в Бога:"Вірую в Бога, Отця Всемогутнього, Творця неба і землі. І в Ісуса Христа, Єдиного Його Сина, Господа нашого, Який був зачатий Святим Духом, народжений Дівою Марією, страждав за Понтія Пилата, був розп`ятий, помер і був похований, зійшов у пекло, в третій день воскрес із мертвих, восшёл на небеса і сидить праворуч Бога Отця всемогутнього і звідти прийде судити живих і мертвих. Вірую в Святого Духа, святу Вселенську Церкву, спілкування святих, прощення гріхів, воскресіння тіла, життя вічне. Амінь. "


Отче наш:"Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім`я Твоё- да прийде Царство Твоё- нехай буде воля Твоя і на землі, як на небі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні день- і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашім- і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого. Амінь. "


Радуйся, Маріє:"Радуйся, Маріє, Господь з Тобою- благословенна Ти між жонами, і благословенний Плід утроби твоєї Ісус. Свята Марія, Матір Божа, молися за нас, грішних, нині і в годину смерті нашої. Амінь."


Славослів`я (читається в кінці кожної декади):"Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу. І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь."


Фатімська молитва (читається після кожного Славослів`я):"О, милосердний Ісус! Прости нам наші гріхи. Визволи нас від вогню пекельного, І приведи на небо всі душі, особливо ті, хто найбільше потребують Твого милосердя. Амінь".


Слався, Цариця (читається в кінці Вервиці):"Слався, Цариця, Матір милосердя, життя, відрада і надія наша, слався. До Тебе кличемо, вигнані чада Єви. До Тебе зітхаємо, стогнучи і плачучи в цій долині сліз. Про Заступниця наша! До нас спрямуй Твої милосердні погляди і після цього вигнання яви нам Ісуса, благословенний плід лона твого. Про лагідна, про благая, про сладостная Діва Марія. "

Таємниці Розарію

 1. Радісні таємниці

  по понеділках і суботах
  1. Благовіщення
  2. Відвідування Пресвятою Богородицею святої Єлисавети
  3. Різдво Христове
  4. Стрітення Господнє
  5. Набуття Отрока Ісуса в храмі
 2. Скорботні таємниці

  по вівторках і п`ятницях
  1. Молитва Ісуса Христа в Гефсиманському саду
  2. Бичування Ісуса Христа
  3. Увінчання терням
  4. Хресний шлях Ісуса Христа
  5. Розп`яття і смерть Ісуса Христа
 3. Славні таємниці

  по середах і неділях
  1. Воскресіння Ісуса Христа
  2. Вознесіння Ісуса Христа
  3. Зішестя Святого Духа


  4. Успіння Пресвятої Богородиці
  5. Увінчання Пресвятої Богородиці небесною славою
 4. Світлі таємниці

  по четвергах
  1. Хрещення Господнє
  2. Весілля в Кані Галілейській
  3. Сповіщення Царства Божого і заклик до навернення
  4. Преображення Господнє
  5. Встановлення таїнства Євхаристії

Поради

 • Проговорюйте слова молитов повільно. Думайте про те, що ви говорите. Чи не тараторьте. Добре прочитаний Розарій - гірлянда з троянд для Матері Марії.
 • Будь ласка, пам`ятайте, що Розарій допомагає вашому спілкуванню з Богом. Це не магічний талісман.
 • Майте на увазі, що Розарій є дуже потужним духовним зброєю в боротьбі проти сил зла. Дійсно, Богоматір сказала ясновидиці Люсії з Фатіми, що немає нічого неможливого, чого не можна було б отримати через молитви Вервиці.
 • Не у всіх є здатність бачити перед собою чіткі уявні образи. Якщо у вас це не виходить, то просто думайте про історію. Думайте про поведінку Ісуса або Матері Марії, вимовляючи відповідну таємницю, і про те, який приклад вони подають вам в даний момент. Це найбільш важлива особливість всього Вервиці.
 • Люди дивляться на ікони і статуї під час молитов не тому, що вони моляться образу, а тому, що вони допомагають їм зосередитися на реальності, яка представлена цим образом. Ікони чи статуї допомагають створити більш чітку ментальну картину під час читання таємниць.
 • Будь священик може благословити ваш Розарій.
 • Ви можете слухати гарну музику під час читання Розарію або навіть записи самих молитов, що може бути вельми корисним для вас.
 • Є також зменшений Розарій, який називається віночок, який містить лише десять намистин і хрест. Він може бути більш зручним для вас. Є також чотки у вигляді кілець.

Попередження

 • Не хвилюйтеся з приводу помилок. Бог все розуміє.
 • Деякі люди скажуть вам, що не личить читати Розарій для того, щоб допомогти собі заснути вночі. Це помилка. Що може бути краще, ніж заснути, чуючи в своїй голові слова цих прекрасних молитов? Це рекомендував робити сам Санкт Бернадетт, у якого були бачення Діви Марії в Люрді. Він говорив, що це ніби маленька дитина кличе маму перед сном. Кажуть, що твій ангел-охоронець закінчує ваш Розарій після того, як ви заснете.
 • На додаток до медитацій про події з життя Ісуса і Марії, ви також можете читати молитви-прохання. Наприклад, ви можете молитися про бездомних, бідних, літніх, і т.д.
 • Читання Вервиці є актом прохання про прощення. Це означає, що коли ви молитеся з чистим серцем, з любов`ю до Бога і без прихильності до гріха, то ваші молитви будуть частковим прощенням за ваші гріхи. Але не будьте одержимими, читаючи Розарій. Адже важливо не кількість, а якість. Один Розарій, прочитаний задумливо і з любов`ю, переважить сотню поганих молитов.
 • Моліться дієво. "А як молитеся, не говоріть зайвого, як ті погани, бо думають, що своє велемовство будуть почуті." (Матвій, 6:07). Вірте, що Бог уже знає про ваші потреби, молитвах і турботах ...

Що вам знадобиться

 • Розарій, намистини на ланцюжку або шнурку, які можна купити в будь-якому католицької магазині або в інтернеті. Ви також можете використовувати свої десять пальців.
 • Брошура або молитовник, що пояснюють молитви і таємниці (медитації), які читаються в Розарії, або хороший сайт, переважно з ілюстраціями.
 • Відокремлене місце