Як видалити суперклей

"Суперклей" - це переклад на російську товарного знака "Super Glue", що служить загальною назвою всім клеїв, які висихають швидко (речовина - цианоакрилат). Відомий цей клей швидким склеюванням все, від пальців до будь-яких об`єктів в лічені секунди. Існують різні способи видалення суперклею з небажаних місць. Ось кілька рішень, які могли б допомогти вам.
Метод 1 з 7: Видалення суперклею з шкіри

 1. 1

  Спробуйте пілінг в першу чергу. Іноді цього буде достатньо, щоб видалити клей. Не поспішайте, якщо ви відчуєте біль або побачите, що шкіра відривається, негайно припиніть.

 2. 2

  Спробуйте ацетон. Цей метод найкраще підходить для тих, у кого жорсткий тип шкіри, у людей з чутливою шкірою цей метод може викликати роздратування або буде сушити шкіру. І ніколи не застосовуйте ацетон, якщо є відкрита рана .:
  • Замочіть місце, забруднене клеєм, в теплій мильній воді якомога швидше. Це розм`якшить клей. Додайте у воду який-небудь якісний оцет, це також може допомогти. Спробуйте видалити клей з шкіри. Якщо це не спрацює, промакніте це місце насухо і перейдіть до наступного кроку.
  • Використовуйте рідину для зняття лаку на основі ацетону. Вона повинна містити ацетон, ацетон пом`якшує Ціаноакрілатний клей. Нанесіть її на пляму суперклею. Висихаючи, клей повинен почати відшаровуватися. Не використовуйте ватний тампон, так як ацетон може реагувати дуже бурхливо з Ціаноакрилат (вата може задимитися і спалахнути).
  • Нехай оброблене місце висохне, а потім використовуйте пилку для нігтів, щоб видалити клей. Будьте обережні, не видаліть шкіру. Якщо у вас багато клею на руках, ви можете спробувати видалити його за допомогою пемзи в теплій воді.
  • Нехай клей отшелушивается сам по собі. Спочатку він стане білим (це вам не зашкодить), потім клей відійде без вашої допомоги.

 3. 3

  Спробуйте маргарин. Якщо у вас чутлива шкіра, використовуйте трохи жиру, це допоможе. Необхідно втирати трохи маргарину в місце, забруднене клеєм, кілька разів, поки не зможете акуратно видалити клей.

 4. 4

  Використовуйте WD40, якщо ви не проти потрапляння його на шкіру. Для тих випадків, коли ацетон випаровується надто швидко, щоб пом`якшити клей, спробуйте змішати 1 частину ацетону з 1 частиною WD-40. Якщо потрібно, щоб розчинник залишався на місці протягом тривалого періоду часу, або при застосуванні на вертикальних поверхнях змішайте розчинник з вазеліном. Нанесіть товстий шар цієї суміші.

 5. 5

  Використовуйте пральний порошок. Змішайте рідкий миючий засіб (будь-якої марки) з гарячою водою. Якщо ви видаляєте клей з невеликою області, розчиніть 1/4 склянки прального порошку в чашці гарячої води, цього буде достатньо.
  • Потріть і замочіть на 20 хвилин, щоб розчинити товстий шар клею.

 6. 6

  Використовуйте сіль. Візьміть дві столові ложки солі в руки.
  • Налийте трохи води в сіль, щоб перетворити її на пасту.

  • Потріть пасту в руках протягом приблизно 30-60 секунд.

  • Змийте частина пасти.

  • Потріть без додавання води.

  • Повторюйте, поки сіль не змиється зовсім. Клей повинен відійти.

 7. 7

  Використовуйте вазелін. Вимийте руки або місця, на яких є клей, в гарячій мильній воді.
  • Щедро нанесіть вазелін на уражену ділянку.
  • Потріть уражену ділянку пилочкою для нігтів протягом приблизно хвилини. Або тріть, поки не помітите, що клей сходить.
  • Повторіть. Потім висушіть руки.

Метод 2 з 7: Видалення суперклею з очей

 1. 1

  Якщо ви склеїли повіки суперклеєм, занурте обличчя в ванночку з теплою водою. Змочіть дуже м`яку тканину в теплій воді і акуратно прикладіть до століття. Добре промийте. Застосовуйте марлевий компрес і будьте терплячі. Не більше ніж через 4 дні повіки, в кінцевому рахунку, відкриються самі.
  • Не намагайтеся відкрити очей силою. Час лікує.

 2. 2

  Дозвольте сльозам текти вільно, якщо суперклей стосується очного яблука. Клей розчиниться білками, що містяться в сльозах. За декількох годин сльози можуть змити його. Добре промивайте очей теплою водою до тих пір, поки це не турбує.
  • У вас може виникнути двоїння в очах. Розслабтеся в спокійному місці, поки клей не відійде і не вимиється з ока.

 3. 3

  Зверніться до лікаря. Настійно рекомендується звернутися до лікаря після того, як суперклей потрапив в очі. Область очей дуже ніжна і повинна бути оглянута професіоналом, щоб не було хронічного ушкодження. Поясніть, що сталося, і попросіть перевірити очей, щоб переконатися, що все в порядку.

Метод 3 з 7: Видалення суперклею з губ

 1. 1

  Якщо ваші губи склеєні суперклеєм, вам не до сміху. Діяти треба швидко.

 2. 2

  Заповніть невелику миску теплою водою. Опустіть ваші губи в воду.

 3. 3

  Спробуйте зібрати якомога більше слини в роті. Спробуйте продавити її крізь ваші губи.

 4. 4

  Після того, як зволожите губи досить добре, спробуйте обережно видалити скоринку клею з губ. Не тягніть!

 5. 5

  Їжте і пийте як звичайно. Ваша слина, в кінцевому рахунку, видалить залишки клею, але не ковтайте їх. Замість цього сплюньте залишки клею.

Метод 4 з 7: Видалення суперклею з дерев`яної поверхні

 1. 1

  Спробуйте спочатку зняти скориночку клею з дерев`яної поверхні. Використовуйте кінчики пальців або ніготь і спробуйте просто скачати клей. Якщо це вдалося, то справа зроблена. Якщо ні, переходьте до наступного кроку.

 2. 2

  Спробуйте ацетон, якщо поверхня деревини має фінішну обробку. Якщо ви потягніть шар клею, намагаючись його відірвати, ви ризикуєте відірвати і покриття деревини, так що потрібно дотримуватися деяких правил.
  • Опустіть ганчірку в ацетон.


  • Потріть поверхню клею. Невеликі ділянки тріть круговими рухами. Для більш великих плям тріть круговими рухами від країв до центру.
  • Допомагайте прибирати клей гумовою або силіконової лопаткою. Ацетон допоможе підняти краю клею, і ви зможете підсунути лопаточку під край клейового плями і видалити клей.
  • Вимийте область теплою водою з милом для видалення ацетону. Потім відполіруйте меблі бджолиним воском або оливковою олією.

 3. 3

  Спробуйте використовувати мінеральне масло. За умови, що поверхня не пофарбована, масло може підняти краю клею. Змочіть тканину маслом і нанесіть його на клейове пляма, поки не піднімуться краю клею. Змийте масло теплою мильною водою і відполіруйте поверхню.

 4. 4

  Шліфуйте дерев`яну поверхню. У деяких випадках шліфування може бути кращим варіантом. Помістіть клейку стрічку навколо клейового плями для захисту області навколо нього. Потім шліфуйте клей, поки він не відстане. Відновіть відшліфовану область за допомогою масла, лаку або фарби, тобто тієї обробки, яку дерево спочатку мало.

Метод 5 з 7: Видалення суперклею з тканини

 1. 1

  В першу чергу промийте одяг у холодній воді. Тріть пляму, щоб видалити якомога більше клею, так як це можливо тільки шляхом тертя.
  • Ставтеся обережно до делікатних тканин - тертя або чищення можуть пошкодити волокна тканини.

 2. 2

  Використовуйте очистку ацетоном натуральних тканин. Змочіть тканину ацетоном, потім чистою старою зубною щіткою або ватним тампоном і втирайте в клейове пляма, щоб спробувати підняти його. Очистіть клей тупим ножем або шпателем, потім виперіть одяг як зазвичай (ви можете також попередньо обробити пляму, якщо зазвичай робите так перед пранням).
  • Не використовуйте ацетон на тканини, яка містить ацетат або ацетатні волокна - тканина почне плавитися.
  • Завжди проводите тестування тканини перед застосуванням розчинника на маленькій ділянці.
  • Ацетон може знебарвити тканину.

 3. 3

  Здайте дорогий одяг в хімчистку. Краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати.

Метод 6 з 7: Видалення суперклею з пластика

Це завдання найважча, бо сам клей являє собою пластик, а це означає, що ви повинні використовувати методи, агресивні щодо пластика. Таким чином, видалення клею може завдати шкоди пластмасовою поверхні. Спробуйте зробити наступне:

 1. 1

  Вирішіть для себе, чи є клейове пляма проблемою. Помітний чи клей? Заважає він? Чи зможете ви користуватися річчю з цим плямою?

 2. 2

  Спробуйте відтерти пляму. Використовуйте нігті, щоб спробувати підняти краю клейового плями, потім скачайте клей. Це зажадає зусиль, але може бути кращим підходом.
  • Ви також можете використовувати пластиковий шпатель або ніж, щоб зішкребти клей, що не дряпаючи пластик.

 3. 3

  Спробуйте зволожити клей. Зробіть розчин теплої води з милом. Можете використовувати засіб для миття посуду.
  • Опустіть ганчірочку або паперовий рушник в мильну воду. Відіжміть так, щоб ганчірка була просто вологою.
  • Покладіть тканину або паперовий рушник на пляму. Покладіть шар поліетиленової плівки на тканину або на паперову серветку, краї поліетилену заклейте малярським скотчем, щоб створити вологий мікроклімат всередині. Залиште на кілька годин. Волога тканина розмочити клей, змусить його розм`якшитися.
  • За допомогою теплій мильній ганчірки видаліть клей. Тріть, поки весь клей не піти.

 4. 4

  Використовуйте спирт.
  • Змочіть м`яку ганчірку в спирті (ізопропіловий спирт).
  • Покладіть ганчірку на клейове пляма, щоб розм`якшити клей.
  • Клей відстане від поверхні-видаліть якомога більше розм`якшеного клею.
  • Скористайтеся тканиною, змоченою в мильній воді, щоб видалити залишки.
  • Промийте чистою теплою водою. Дайте висохнути.

Метод 7 з 7: Видалення суперклею зі скла

 1. 1

  Спробуйте видалити якомога більше клею гострим лезом. Лезо бритви добре впорається з цим, не пошкодивши скло. Потім змийте залишки клею теплою водою з милом, промийте і висушіть поверхню.

 2. 2

  Якщо цей метод не працює, спробуйте розмочити пляма. Помістіть скляний об`єкт в миску з теплою мильною водою. Якщо це неможливо, просто змочіть тканину теплою водою з милом і тримайте на плямі клею, закріпивши поверх тканини шар поліетилену. Дайте постояти протягом години або двох, щоб пом`якшити клей. Тоді зскребете розм`якшений клей лезом або шпателем. Спирт, евкаліптова олія або ацетон можна використовувати, щоб видалити залишки плями. Вимийте скло водою і відполіруйте, якщо це необхідно.


Поради

 • Деякі фірмові продукти, такі як цитрусові очисники, змушують суперклей відставати від поверхонь. Є також інші комерційні продукти для видалення клею, пошукайте в інтернеті. Прочитайте інструкцію до виведення плям, щоб побачити, для видалення яких плям він може використовуватися.
 • Ацетон часто зустрічається в рідині для зняття лаку. Перевірте етикетку, оскільки це не завжди так, але якщо це один з інгредієнтів, то ви можете використовувати цю рідину для зняття лаку, щоб видалити клей.
 • Фокусуйте зусилля на краях плям. Вам необхідно захопити пляма з краю, щоб спробувати відірвати його з поверхні цілком, тому намагайтеся розмочити пляма, а коли воно почне відставати з країв, позбудьтеся від нього.

Попередження

 • Такі розчинники, як ацетон або спирт, можуть зробити кольорові тканини тьмяними. Завжди використовуйте ці розчинники з обережністю, і перед використанням тестируйте їх на непомітному місці вироби, яке збираєтеся чистити.
 • Подумайте, перш ніж брати суперклей або кришку від тюбика суперклею в рот! Це одна з найпоширеніших причин, коли склеюються губи. Люди намагаються прочистити тюбик з клеєм, кусаючи тюбик або намагаючись продути трубку.
 • Майте на увазі, що носіння одягу з бавовни або вовни (особливо рукавичок) не рекомендується при роботі з Ціаноакрилат у зв`язку з тим, що ці продукти можуть реагувати між собою із звільненням великої кількості тепла, що потенційно може викликати опік шкіри або навіть спалахнути.