Як видалити сліди перманентного маркера або чорнила з лекційної дошки

Якщо на вашій лекційної дошці хтось написав перманентним маркером або кульковою ручкою, ви можете спробувати кілька способів видалення забруднень. На щастя, більшість видів чорнила можна видалити побутовими засобами або речовинами, які продаються в будь-якій аптеці.
Метод 1 з 2: Видалення канцелярських чорнила або слідів маркера

 1. 1

  Обведіть написане стирані маркером. Виберіть маркер чорного кольору, або найтемніший з тих, що у вас є. Повністю зафарбуйте сліди чорнила стирані маркером. У ньому міститься розчинник, який розчинить чорнило. Дайте йому висохнути протягом декількох секунд, а потім витріть паперовим рушником або чистою губкою для дошки.
  • Якщо губка або дошка були не дуже чистими самі по собі, на ній можуть залишитися плями. Їх можна видалити будь-яким із способів, описаних далі.
  • Ці дії можна повторити кілька разів, поки чорнильні плями не будуть повністю вилучені. Якщо ж після двох спроб ви не помітили результатів, спробуйте один із таких способів.

 2. 2

  Якщо перший метод не допоміг, спробуйте стерти чорнило спиртом. Більшість чорнила містять спирт, який надає їм рідку консистенцію. Наповніть 70% ізопропиловим або 100% етиловим спиртом флакон з розприскувачем або змочіть шматочок тканини. Поставте дошку в добре провітрюваному місці і змочіть чорнило спиртом. Протріть поверхню сухою чистою неабразівной тканиною круговими рухами, щоб розчинити чорнило. Витріть дошку спочатку вологим, а потім сухим паперовим рушником.
  • Попередження: чистий спирт легко запалюється. Виконуйте ці роботи далеко від відкритих джерел вогню.
  • У багатьох побутових миючих засобах міститься спирт, тому всі вони підійдуть для цієї мети. Якщо у вас немає чистого спирту, скористайтеся засобом дезинфекції для рук, лосьйоном після гоління або парфумами. Не використовуйте засоби, які липнуть до рук або містять барвники.

 3. 3

  Якщо плями не виводяться, скористайтеся ацетоном або розчинником лаку для нігтів. Якщо жоден з попередніх методів не допоміг, використовуйте ацетон або розчинник лаку для нігтів. Це небезпечний хімікат, який виділяє легкозаймисті випаровування, тому працюйте з ним в добре провітрюваному приміщенні. Нанесіть трохи речовини на шматок тканини, протріть дошку, потім промийте її водою і витріть насухо. Ацетон може пошкодити дошку з лаковим покриттям або дерев`яною рамою, але це один з ефективних засобів видалення плям.
  • Якщо ацетон потрапив вам в очі, негайно промийте їх під слабким напором теплої води протягом 15 хвилин. При цьому тримайте очі відкритими. Якщо ви користуєтеся контактними лінзами, не переривайте процес промивання, щоб їх витягти.
  • Якщо ацетон потрапив вам на шкіру, потримайте уражену ділянку під проточною водою протягом 5 хвилин. Попадання речовини на шкіру не настільки небезпечно. У гіршому випадку воно викличе невелике роздратування.

 4. 4

  Якщо необхідно, придбайте спеціальний розчин для очищення маркерних дощок. Деякі з них коштують недешево, хоча справляються з цим завданням трохи ефективніше спирту. Якщо вам не вдалося звести чорнило вищеописаними способами, купіть якісний спрей для очищення маркерних дощок.

 5. 5

  Не довіряйте сумнівним радам. Іноді люди повідомляють про дієвість абразивних засобів, таких як їдальня сода, зубна паста, або важкі хімікати. Хоча всі ці кошти дійсно можуть видалити чорнильні плями, вони безповоротно зіпсують поверхню дошки, і в наслідку очистити її буде ще складніше. Багато побутові миючі засоби на основі нашатирного спирту, наприклад спреї для очищення стекол, підходять для щоденного очищення дошки, але вони навряд чи впораються з серйозними забрудненнями.
  • Хоча мильна вода або столовий оцет допоможуть видалити невеликі плями, навряд чи вони зроблять це краще, ніж звичайний змивається маркер.

Метод 2 з 2: Підтримуйте лекційну дошку в чистоті

 1. 1

  Дайте стирається маркеру висохнути, перш ніж прати його з дошки. Простий стирається маркер висихає за 2-3 секунди, але краще почекати 8 - 10 секунд. Якщо почати витирати його до того, як він повністю висохне, на дошці можуть залишитися брудні розводи.


  • Маркери низької якості особливо погано витираються з лекційної дошки. Якщо ви користуєтеся такими маркерами, вам доведеться частіше чистити вашу дошку.

 2. 2

  Витирайте вашу дошку після кожного використання. Якщо ви активно використовуєте маркерну дошку кожен день, ретельно протирайте її в кінці дня, щоб на ній не накопичувалися брудні плями. Якщо необхідно залишити напис на дошці на кілька днів, перепишіть її на іншій частині дошки і зітріть стару.

 3. 3

  Регулярно мийте дошку. Якщо ви часто користуєтеся маркерною дошкою, мийте її 2-3 рази на тиждень, і кожен раз, коли ви помічаєте не їй брудні плями. Для цього використовуйте м`яку губку або шматок тканини, злегка змочений в мильній воді. Змийте мило вологою чистою губкою або шматком тканини, а потім витріть дошку насухо. Можна нанести на дошку трохи очищувача для скла або спеціального розчину для очищення дощок, і протерти сухою тканиною або паперовим рушником.

 4. 4

  Кожен місяць очищайте губку для маркерні дошки. Якщо на губці скупчується фарба від маркерів, вона буде гірше справлятися зі своїм завданням. Повстяні губки самі довговічні. Їх можна легко очистити за допомогою ножа. Просто наскрібши забруднену поверхню губки лезом. У губках інших типів використовуються вологі очисні прокладки, які легко рвуться в міру забруднення. Ганчірочка з мікрофібри теж підходить для цієї мети. До того ж, її можна прати в пральній машині або руками.

Поради

 • Якщо кулькова ручка залишила подряпини на дошці, можливо, вам буде важче видалити чорнило і надалі прати сліди маркера в цьому місці.

Попередження

 • На відміну від перманентних маркерів або фломастерів, кулькові ручки з їх гострими кінчиками можуть подряпати дошку, в результаті її буде важче очищати від забруднень.

Що вам знадобиться

 • Флакончик з розпилювачем (за бажанням)
 • Паперові рушники або клапті чистої тканини
 • Одне або декілька з нижчеперелічених засобів:
 • Стирається маркер
 • Спирт, засіб дезінфекції для рук, лосьйон після гоління або парфум
 • Ацетон або розчинник лаку для нігтів
 • Високоякісний засіб для очищення лекційних дощок.