Як видалити цвіль у ванній кімнаті

Цвіль може початися c невеликого плямочки і швидко стати небезпечною для здоров`я. Видалити цвіль на невеликих ділянках нескладно, але якщо цвіль поширилася на великій площі, це може стати проблемою. Видалення цвілі у ванній може захистити вас і вашу сім`ю від проблем зі здоров`ям.
Метод 1 з 5: За допомогою харчової соди і хлорки

 1. 1

  Використовуйте гарячу воду з милом і харчовою содою для видалення цвілі. Харчова сода є відмінним миючим засобом. Спробуйте цей рецепт, щоб зробити своє власне засіб для чищення ванної з харчової соди:
  • Одна чайна ложка рідкого мила
  • Один стакан харчової соди
  • Кілька крапель ефірного масла (цитрусове, розмаринова, лавандова, м`ятна, евкаліптова і т.д.)
  • Достатню кількість води для утворення пасти.

 2. 2

  Змішайте 1 частина хлорки і 2 частини води. Перелийте в пляшку з розпилювачем.

 3. 3

  Розпорошите розчин на поверхню і дайте йому висохнути.

 4. 4

  Розпорошите розчин вдруге і обробіть поверхню щіткою.

 5. 5

  Промийте і повторіть в міру необхідності, поки цвіль не зникне.

 6. 6

  Замініть затірку між плитками, якщо ви не можете повністю видалити цвіль.

Метод 2 з 5: За допомогою оцту

 1. 1

  Налийте білий оцет в пляшку з розпилювачем, що не розбавляючи його. Оцет - це слабка кислота, яка перетворює будь-яку поверхню, де ви завдасте її, в невідповідне місце для утворення цвілі. Чи не розбавляючи оцет, налийте його в пляшку з распилітелем- ви ж хочете використовувати його на повну силу.

 2. 2

  Розпорошите оцет на поверхню з цвіллю і почекайте протягом години. Якщо це можливо, провітріть ванну протягом цього часу.

 3. 3

  Через годину змийте чистою гарячою водою і витріть насухо рушником. Вологі поверхні як не можна краще підходять для зростання цвілі, так що не забудьте протерти область насухо. Після того як ви витерли оцет, неприємний запах повинен пройти.

 4. 4

  Використовуйте оцет, щоб запобігти утворенню цвілі. Оцет вбиває 82% видів цвілі, що робить його винятково ефективним засобом для запобігання утворенню цвілі у вашій ванній кімнаті. Крім того, оцет не утворює токсичних парів (як хлорка) і є повністю натуральним.
  • Просто розпорошите трохи оцту на поверхню, піддану утворенню цвілі, і залиште його. Якщо ви будете робити це регулярно, цвіль НЕ буде з`являтися, і вам не потрібно буде видаляти її.

Метод 3 з 5: За допомогою бури

 1. 1

  Змішайте один стакан бури і 4 літри води. Бура є натуральним миючим засобом, а також служить як інсектицид. Її перевага полягає в тому, що вона дешева, доступна і досить ефективна. Знайдіть її в місцевому продуктовому магазині у відділі чистячих засобів.

 2. 2

  Видаліть спори цвілі за допомогою пилососа з фільтром тонкого очищення. Це зведе до мінімуму ймовірність того, що суперечки поширяться навколо і просто перемістяться на іншу поверхню, замість того, щоб повністю видалити їх.

 3. 3

  За допомогою кисті нанесіть розчин бури на поверхню з цвіллю.

 4. 4

  Будьте обережні з миючим розчином і / або спорами цвілі, що знаходяться в повітрі, поки ви чистите. Ви ж не хочете надати цвілі нове, зручне містечко.

 5. 5

  Витріть розчин бури і дайте поверхні висохнути. Якщо ви турбуєтеся, що цвіль з`явиться знову, розпорошите трохи оцту на поверхню, щоб запобігти цьому.

Метод 4 з 5: За допомогою аміаку 1. 1

  Будьте обережні, ніколи не змішуйте аміак і відбілювач разом. Аміак з хлорним відбілювачем утворює отруйні пари, які можуть бути надзвичайно небезпечними. Уникайте змішування аміаку і хлорного відбілювача.

 2. 2

  Обов`язково використовуйте тільки «чистий аміак» (без додавання миючих засобів).

 3. 3

  Налийте аміак в пляшку з розпилювачем і розбризкайте на поверхню, уражену цвіллю.

 4. 4

  Ретельно почистіть поверхню щіткою, щоб повністю видалити цвіль і її суперечки. Залиште на годину або два. Провітріть приміщення, якщо можливо, оскільки запах аміаку є дуже сильним і неприємним.

 5. 5

  Витріть поверхню через кілька годин.

Метод 5 з 5: За допомогою перекису водню

 1. 1

  Налийте 3% перекис водню в темну пляшку з розпилювачем. Ефективність перекису водню зменшується, якщо вона піддається впливу світла, тому зберігайте її в темній пляшці з розпилювачем, щоб зберегти її властивості.
  • При бажанні додайте трохи оцту в розчин перекису водню для того, щоб підвищити ефективність розчину.

 2. 2

  Виконайте перевірку на поверхні, де знаходиться цвіль. Тест покаже, чи не знебарвлює чи перекис водню поверхню.

 3. 3

  Розпорошите перекис водню на поверхню з цвіллю і залиште на 10-20 хвилин.

 4. 4

  Залиште на годину або два. Провітріть приміщення, якщо можливо, оскільки запах аміаку є дуже сильним і неприємним.

 5. 5

  Протріть поверхню.

Поради

 • Використовуйте пляшку з розпилювачем, замість губки, для нанесення миючого засобу.
 • Регулярно чистите вашу ванну кімнату за допомогою оцту, щоб не допустити повторного утворення цвілі.
 • Якщо вам потрібно замінити затірку плитки або інші частини вашої ванної кімнати, використовуйте продукти, стійкі до утворення цвілі, для запобігання її повторної появи в майбутньому.
 • Ви також можете купити спеціальне чистячий засіб для видалення цвілі замість використання хлорного відбілювача.

;

Попередження

 • Носіть захисні окуляри і рукавички при роботі з відбілювачем. Носіть старий одяг на випадок, якщо ви розіллєте відбілювач. Носіть маску, щоб запобігти вдихання парів відбілювача.

Що вам знадобиться

 • Відро з теплою водою
 • Відбілювач
 • Губки і серветки