Як видалити неприємні запахи з килимових покриттів

Килимові покриття використовуються в багатьох сучасних будинках. Вони забезпечують тепло і роблять підлоги м`якими. Але килими мають особливість з часом бруднитися. Причиною тому є діти, тварини і просто, щоденне використання. Забруднені килимові покриття починають виділяти неприємні запахи, які буває складно видалити. Незалежно від походження запаху, будь то сигаретний дим, запах сечі, пилу або цвілі, є ефективні способи їх усунення. Для кожного джерела запаху існує свій метод усунення, хоча очищающий прилад може використовуватися один і той же. У боротьбі з неприємними запахами вам знадобляться речовини та побутова техніка, які є в кожному будинку. У цій статті наводяться поради щодо усунення неприємних запахів з килимових покриттів.
Метод 1 з 3: Як видалити запах тютюнового диму

 1. 1

  Розсипте по килиму досить велика кількість харчової соди.

 2. 2

  Залиште її на ніч або навіть довше, сода повинна увібрати в себе неприємний запах з килима.

 3. 3

  Приберіть соду з килима за допомогою пилососа. Можливо, вам доведеться чистити мішок для збору пилу в процесі збирання соди, так як вона може швидко його заповнити.

 4. 4

  Пройдіться по килиму пароочищувачем, наповненим білим оцтом (очищений солодовий оцет). Оцет кислота - дуже ефективний засіб, що очищає. Вона вбиває бактерії і видаляє запах смоли, що міститься в тютюновому димі.
  • Якщо у вас немає власного пароочисника, позичте або візьміть його в оренду в супермаркеті або господарському магазині.

 5. 5

  Відкрийте вікна або принесіть в приміщення вентилятори, щоб килим повністю висох. Таким чином, ви уникнете появі цвілі.

Метод 2 з 3: Вилучення запаху цвілі

 1. 1

  Якщо килим не прикріплений до підлоги, підніміть його і винесіть з приміщення. Вам буде легше очистити і висушити килим, якщо ви повісите його на сонці.

 2. 2

  За допомогою комбінованого пилососа для сухого та вологого прибирання (миючого пилососа) видаліть залишки вологи з поверхні килима. Такий пилосос можна використовувати для видалення вологи фактично з будь-яких поверхонь.

 3. 3

  Змішайте в тазику або іншої ємності 2 склянки води,? склянки харчової соди і 2 склянки білого оцту.

 4. 4

  Змочіть в отриманому розчині губку або щітку. Відіжміть губку, не потрібно лишком сильно мочити килим.

 5. 5

  Залишки рідини видаліть вологим пилососом.

 6. 6

  Відкрийте вікна або включіть переносні вентилятори для того, щоб якомога швидше просушити кімнату. Якщо вам вдалося підняти килим, повісьте його на сонці.

 7. 7

  Перевірте результат. Якщо неприємний запах не зник, спробуйте виконати всю процедуру заново. Знову нанесіть на нього розчин з соди, оцту і води, після чого видаліть надлишки за допомогою пилососа.

Метод 3 з 3: Видалення запаху сечі / тварин

 1. 1

  Покладіть аркуші паперу прямо на пляму від сечі. Чим швидше ви це зробите, тим більше шансів на повне видалення неприємного запаху.
  • Якщо пляма старе і висохле, для початку промийте килим.

 2. 2

  На шар з аркушів паперу покладіть газету.

 3. 3

  На підлогу, під те місце, де знаходиться пляма, також покладіть газету, якщо, звичайно, килим можна підняти.

 4. 4

  Встаньте на це місце або покладіть в якості преса який-небудь важкий предмет. Прес повинен лежати на плямі мінімум одну хвилину. Перевірте, чи вся волога вбралася в папір. Якщо пляма все ще мокре, повторіть процедуру, використовую новий папір і газетні листи.

 5. 5

  Промийте пляма холодною водою. Вимийте пляма холодною водою, навіть якщо воно вже старе. Це необхідно для зняття верхнього шару бруду, щоб миючі засоби проникли глибоко в пляму.

 6. 6

  Видаліть залишки води за допомогою миючого пилососа. 7. 7

  Для видалення плями від сечі використовуйте засіб для чищення килимів на основі ферментів (ензими). Дотримуйтесь інструкції з використання на флаконі. Деякі виробники рекомендують накрити область розпилення очищувача вологим рушником і залишити на 24 години.
  • Ви можете спробувати зробити розчин з двох частин білого оцту і однієї частини води. Цей розчин також потрібно наносити на зону забруднення, а залишки видаляти миючим пилососом.

Поради

 • Якщо вам не вдається позбутися від цвілі, мілдью (грибкове захворювання рослин), або запаху тварин описаними способами, значить, постраждала основа килимового покриття і килим потрібно замінити.
 • Щоб повністю позбавитися від запаху сигаретного диму в приміщенні, слід також ретельно вимити всі стіни, меблі та вікна.
 • Для видалення неприємних запахів, викликаних іншими причинами, спробуйте той же метод, що і для усунення тютюнового диму. Тобто насипте на проблемну зону велика кількість соди і почекайте. Можливо, вам не доведеться орендувати комбінований пилосос.
 • Якщо у вас немає часу на видалення запахів даними способами, просто розпорошите в приміщенні освіжувач повітря.
 • Купіть новий килим. Або зовсім від нього відмовтеся!

Попередження

 • Чи не змочуйте плями від сечі теплою водою і тим більше не використовуйте пароочищувач. Жар тільки посилить проблему.

Що вам знадобиться

 • Пароочиститель
 • Куховарська сода (харчова сода)
 • Пилосос
 • Білий оцет
 • Комбінований пилосос для сухого та вологого прибирання (вологий пилосос)
 • Тазик або відро
 • Вода
 • Щітка
 • Губка
 • Засіб очищення на основі ферментів (ензими)
 • Вентилятори