Як містити килим у чистоті

Дана стаття розповість, як утримувати килим у чистоті і підтримувати гігієну в будинку.

Кроки

 1. 1

  Сьогодні можна купити найрізноманітніші килими: з коротким, довгим або витяжним ворсом, плюшеві, велюрові, з візерунками і т.д. Кожен з них має свої особливості та переваги. Однак, вони можуть представляти загрозу для здоров`я, вбираючи в себе пил, бруд, вологу, запахи, ставши ідеальним місцем для розмноження кліщів, бактерій і спор смертельно небезпечної цвілі. Вам допоможе регулярна професійна чистка. Але якщо ваші килими почистили не професіонали, різниці між брудним і «почищені» килимом не буде.

 2. 2

  Слідкуйте за килимами, килимками, оббивкою і гобеленом. Професійна обробка килимових покриттів кожні рік-півтора подовжить термін їх служби і сприятливо позначиться на вашому здоров`ї.

  • Профілактика краще лікування - тому, по-перше, купіть килимок для порога і, заходячи додому, витирайте взуття і велика частина бруду залишиться за порогом.
  • По-друге - не дайте килиму осісти. Постеліть невеликий килимок в тій частині килима, де часто ходять члени сім`ї або стоїть елемент меблів.

 3. 3

  Щотижня підмітайте або пилососьте килим, щоб позбутися від пилу і бруду. Пройдіться пилососом по всіх поверхнях: по диванах, кріслах, гобелену, коврикам і звичайно килимах. Пилососьте ретельно.

 4. 4

  Пересуньте меблі, щоб почистити недоступні зони. Кожен раз коли пилососите, наведіть меблі на пару сантиметрів, щоб вирівняти вдавлені меблями місця на килимі. 5. 5

  Прибирайте плями відразу ж. У разі появи плями на килимі, його слід видалити моментально або ж воно вбереться глибше. Позбутися його пізніше буде складніше. Не користуйтеся хімічними засобами, вони можуть нашкодити структурі килима. Спробуйте спочатку почистити холодною водою або додайте трохи соди.

 6. 6

  Ознайомтеся з матеріалом килима. Перед покупкою запитайте у продавця: чи був він оброблений засобами проти молі і плям. Чи можна віддавати його в хімчистку? Запитайте термін гарантії і на що вона поширюється.

 7. 7

  Проводьте професійну чистку килимів через кожні 12-18 місяців. Для більш використовуваних ділянок рекомендується більш часта прибирання. Зверніть увагу на рекомендації виробника.

 8. 8

  Дізнайтеся, який тип чищення підходить для вашого килима. Доведено, що найбільш ефективним методом чистки, дезінфекції та санітарної обробки килимів, гобеленів і оббивки є екстракція з гарячою водою, особливо, якщо обладнання пересувне. Ці потужні агрегати, виконують функцію пральної машини для килимів. Після очищення, вони видаляють з килимів воду. Даний спосіб швидше, ніж багато традиційних, він не залишає на килимі хімікатів. Ви будете насолоджуватися чистим видом і свіжим запахом килима.

 9. 9

  Зв`яжіться з професіоналами, які знають свою справу. Задайте їм цікавлять вас питання щодо методів роботи, поцікавтеся відгуками клієнтів. Наполягайте на паровій очищенню, в іншому випадку, ви отримаєте на вигляд чистий, але вологий, недостатньо просушений килим.


Поради

 • Килими, гобелени і оббивка зустрічаються майже в будь-якому будинку. Вони надають красу, комфорт, особливий стиль і тепло дому. Вони також добре поглинають звуки і захищають при падінні. Чи є вони сімейною реліквією чи ні, цінуйте своє майно і здоров`я сім`ї - користуйтеся професійним чищенням килимів.