Як збирати кукурудзу

Основні труднощі у зборі кукурудзи - правильний вибір часу. Якщо зібрати її занадто пізно, вона втратить частину своєї солодощі. Хоча, в цілому, сам процес збору досить простий. Кукурудзу можна збирати ще й для попкорну або на посадку.
Метод 1 з 3: Збір кукурудзи для звичайного споживання

 1. 1

  Перевірте верхні кукурудзяні качани. Верхні качани на будь-якому стеблі дозрівають швидше нижніх. Замість того щоб збирати відразу всю кукурудзу з рослини, вам варто зібрати верхні качани раніше.
  • Верхні качани повинні помітно сильніше відхилятися убік, ніж всі інші качани рослини. Насправді, вони повинні почати відхилятися настільки, що стануть майже перпендикулярно по відношенню до стебла.

 2. 2

  Перевірте кукурудзу, не турбуючи її. Помацайте кукурудзу, щоб визначити, чи достатньо набрякли зерна по всій довжині качана, і перевірте, висохли чи шовковисте нитки, що виходять з качана.
  • Шовковисте нитки повинні покорічневеть і помітно підсохнути. Коли ви тягнете за них, нитки повинні відокремлюватися майже без зусиль.

  • Відзначте: якщо кукурудза ще недостатньо достигла, шовковисте нитки будуть червонуватого відтінку і вологі на дотик.
  • Помацайте верхній кінець качана, щоб визначити, чи повністю він заповнений зернами. У зрілого качана кінець буде округлим і тупим, у незрілого ж - загостреним.
  • Найкраще збирати кукурудзу відразу після того, як вона поспіє. У кукурудзяних качанах міститься найбільше цукру в момент піку зрілості, так що солодше всього кукурудза буде саме на піку дозрівання. Якщо залишити стиглу кукурудзу на стеблі, вона почне поступово втрачати солодкість, тому що цукор почне перероблятися в крохмаль.

 3. 3

  Відривайте лушпиння тільки в тому випадку, якщо це необхідно. Якщо ви не цілком упевнені, чи готова кукурудза до збору, ви можете відсунути кілька листів і оглянути зерна під ними. Верхній кінець качана повинен бути наповнений зернами кремового жовтого або білого кольору.
  • Далі, перевірте зерна, проткнув їх нігтем великого пальця. Рідина всередині зерен повинні бути біла або молочна. Якщо рідина нагадує воду або зовсім прозора, кукурудза ще не дозріла. Якщо рідина здається занадто густий, кукурудза може бути вже перезрілій.
  • Відривати лушпиння варто тільки в тому випадку, якщо ви не можете перевірити готовність кукурудзи яким-небудь іншим способом. Незрілий відкритий качан схильний атаці птахів або комах.

 4. 4

  Відкрутіть качан від стебла. Відділення кукурудзи від стебла - процес нескладний. Вам потрібно взятися на качан, потягнути його вниз і повернути рукою.
  • Якщо у вас є така можливість, знімайте кукурудзу зі стебла вранці. У цей момент качан буде ще холодним, а перетворення цукру в крохмаль при низьких температурах відбувається повільніше.

  • Однією рукою підтримуйте стебло рослини, інший - відкручуйте качан. Він повинен залишитися у вас в руках. У вас не повинно бути потреби в ножицях, коли ви будете збирати кукурудзу зі стебла.

 5. 5

  Використовуйте або кладіть на зберігання негайно. Перетворення цукру в крохмаль прискориться відразу, як тільки ви зберете кукурудзу, так що для отримання максимального аромату і солодощі вживайте кукурудзу протягом доби після збору.
  • Відзначте, що дуже солодкі сорти кукурудзи можуть підтримувати солодкість і довше доби, але традиційні втрачають половину солодощі по закінченню перших 24 годин.

  • Ви можете уповільнити швидкість перетворення цукру в крохмаль, тримаючи її в холоді. Складіть качани в один шар в холодильник і накрийте вологою тканиною, щоб вони залишалися максимально холодними.

  • У холодильнику кукурудза повинна зберігати солодкість протягом тижня.

 6. 6

  Залиште інші качани на потім. Після дозрівання верхніх качанів, іншим може знадобитися до 10 днів або близько того.
  • Більшість кукурудзяних рослин принесуть вам мінімум по 2 качана з кожної рослини. Гібриди зазвичай дають більший урожай в порівнянні з їх чистими різновидами.

Метод 2 з 3: Збір кукурудзи для попкорну

 1. 1

  Дочекайтеся, поки стебло повністю не стане коричневим. На відміну від солодкої кукурудзи, яку ви вирощуєте просто для їжі, попкорн потрібно збирати вже після того, як кукурудза пройде пік солодощі та зрілості. У цьому відношенні попкорн насправді збирати легше, ніж солодку кукурудзу для звичайного споживання.
  • Не чіпайте кукурудзяний качан до тих пір, поки і стебло, і листя повністю не стануть коричневими і не почнуть засихати.
  • Не забудьте зібрати попкорн до приходу морозів у вашу місцевість.

 2. 2

  Відламайте качан від стебла. Оскільки стебла і листя будуть до цього моменту вже дуже сухі, відламати качан від стебла зазвичай досить легко. Ви зможете зробити це руками без будь-яких інструментів.
  • Візьміть стебло однією рукою і просто поверніть качан від стебла інший.

 3. 3

  Провяльте кукурудзу, знявши її з качана. Кукурудзу потрібно пров`ялити або сушити 4-6 тижнів після збору, якщо ви плануєте робити з неї попкорн. Зерна повинні бути частково сухими, з невеликою кількістю вологи всередині.


  • Підготуйте кукурудзу для в`ялення в приміщенні, прибравши з кожного качана лушпиння. Зерна повинні бути до цього моменту вже трохи підсохлими.

  • Складіть качани в сітчасті мішки або розподіліть в один шар. Тримайте їх у теплому вентильованому місці або підвісьте мішки в гаражі.

  • Ідеальна вологість для попкорну - 13-14%.

 4. 4

  Відокремте зерна. Коли зерна закінчать в`ялитися, відокремте їх, взявши качан двома руками, і міцно покрутіть його в руках вперед-назад. Зерна повинні відпадати в міру того, як ви будете крутити качан.
  • Відзначте, що зерна повинні відокремлюватися і падати від дуже невеликого тиску.

  • Будьте обережні, коли відділяєте зерна, тому як деякі з них з гострими краями можуть поранити вас. Якщо потрібно, одягніть на цьому етапі рукавички, щоб захистити руки.

  • Якщо ви не впевнені, чи готові зерна до очищення, перевіряйте їх малими порціями через кожні пару тижнів. Зчистите трохи зерен і спробуйте приготувати з них попкорн. Коли кукурудза стала смачною і добре розкривається, можете зчищати решта зерна. Якщо зерна в`язкі і їх можна розжувати, значить, кукурудза ще надто вологий, і її потрібно в`ялити далі. Продовжуйте пробувати зерна таким чином раз чи два на тиждень.

 5. 5

  Зберігайте та використовуйте, як забажаєте. Якщо зерна просушені правильно, що залишилася в них волога при нагріванні буде перетворюватися в пар. Саме пар і призводить до того, що зерна "вибухають", коли розкриваються.
  • Після того, як зерна провялятся, ви можете підвісити їх в сітчастих мішках або цілими качанами в погребі чи схожому прохолодному, темному, сухому місці. Коли попкорн зберігається таким чином, він роками залишається придатним.

  • Зберігайте окремі зерна в герметичних банках і тримайте в прохолодному, темному і сухому місці.

Метод 3 з 3: Збір кукурудзи на посадку

 1. 1

  Збирайте через місяць після їстівної стадії. Коли відбувається збір кукурудзи на посадку, зерна зазвичай готові через 6 тижнів після того моменту, коли ви збирали б її для їжі.
  • Перш ніж зібрати кукурудзу, потрібно дочекатися, поки листя стануть коричневими і сухими, нагадуючи папір. Однак зовсім не обов`язково, щоб стебло теж був повністю коричневим.

  • Відзначте, що будь кукурудза, яку збирають на посадку, повинна бути запилюючи.

 2. 2

  Відкрутіть або відламайте кукурудзу від стебла. Як і в ситуації з кукурудзою для їжі, процес відділення качана від стебла досить простий. Однією рукою притримуйте стебло, інший - відкручуйте качан. У вас повинно вийти відокремити кукурудзу від стебла, просто нахиляючи качан вниз і повертаючи його з сторону в сторону.
  • У ножицях і садових інструментах не повинно виникнути необхідності.

 3. 3

  Висушіть в міру необхідності. Відсуньте лушпиння, щоб відкрити зерна під нею. Зберігайте кукурудзу в прохолодному сухому місці, поки зерна повністю не висохнуть.
  • Складіть кукурудзу в сітчасті мішки і підвісьте їх в сухому прохолодному місці на місяць або два. На цій стадії вам потрібно періодично перевіряти кукурудзу, починаючи з третього тижня. Після першої перевірки, перевіряйте кукурудзу раз чи два на тиждень, поки вона не буде готова.

  • Ви можете перевірити кукурудзу, відокремивши трохи зерен. Складіть зерна в маленький пластиковий контейнер або пакет і герметично закрийте. Покладіть контейнер в холодильник і спостерігайте пару днів - чи з`явиться конденсат. Якщо конденсат з`явиться, кукурудза ще не готова. Якщо нічого не виявиться, зерна готові до счісткі.

 4. 4

  Відокремте зерна. Коли кукурудза значно висохне, візьміть качан двома руками і повертите його - міцно й обережно. Зерна повинні потрапляти, без особливих зусиль з вашого боку.
  • Шовкові нитки і лушпиння потрібно відсіяти перш, ніж це потрапить в контейнер.

  • Очистіть зняті зерна, промивши їх. Поставте сито (грати) з отворами близько 1,25 см поверх сита, з отворами близько 0,5 см. Після миття повністю просушіть.

 5. 5

  Зберігайте зерна в сухому контейнері. Складіть висушені зерна в герметичний контейнер. Закрийте і зберігайте в сухому, прохолодному і темному місці, поки не вирішите їх садити.
  • При правильних умовах зберігання зерна можуть залишатися придатними для посадки 5-10 років.

Що вам знадобиться

 • Герметичні контейнери або пакети (при зборі на попкорн або на посадку)
 • Сітчасті мішки (при зборі на попкорн або на посадку)