Як замінити унітаз

Заміна унітаза не обов`язково тягне за собою виклик професійного водопровідника. При наявності всього необхідного, більшість людей, які звикли ні на кого не покладатися, зможуть зробити це і самі. Прочитайте описані надалі інструкції, щоб дізнатися про те, як зняти свій старий унітаз і правильно встановити новий!
Метод 1 з 4: Зйом старого унітазу

 1. 1

  Злийте всю воду. Вимкніть воду на клапані подачі води. Змийте унітаз, щоб прибрати більшість води (натискайте на злив якомога довше). Приберіть воду, що залишилася з чаші плунжером і витріть її губкою. Потім губкою приберіть воду, що залишилася в зливному бачку.

 2. 2

  Від`єднайте шланг. Гайковим ключем від`єднайте шланг подачі води. При бажанні і можливості можете замінити його на новий. Якщо ви вирішили залишити старий шланг, від`єднайте його тільки там, де він приєднується до унітазу.

 3. 3

  Відкрутіть болти. Зніміть ковпачки з болтів внизу біля основи унітазу, а потім відкрутіть і самі болти. Після цього відкрутіть болти, якими зливний бачок прикручується до сидіння.

 4. 4

  Зніміть бачок. Обхопіть бак обома руками і підійміть його. Злегка покачайте його з боку в бік, щоб його легше було зняти і не забувайте згинати ноги в колінах, коли піднімаєте бачок. Приберіть його подалі, але щоб це місце було водостійким, так як в бачку ще може залишитися вода.

 5. 5

  Приберіть сидіння. Тепер ви можете прибрати сидіння з унітазу. Схопитеся за унітаз і покачайте його з боку в бік, щоб зламати під ним силіконовий шар і підняти його з болтів. Якщо болти повністю проржавіли і унітаз не зрушується з місця, можливо, вам доведеться зрізати болти ножівкою. Зніміть унітаз і приберіть його в сторону.

Метод 2 з 4: Підготовка нового унітазу

 1. 1

  Заткніть слив. Візьміть стару ганчірку і заткніть зливний отвір, щоб запобігти проникненню газу у ваш будинок і можливу втрату в зливі ваших інструментів! Тільки не забудьте її витягнути, коли будете встановлювати новий унітаз.

 2. 2

  Відкрутіть старі болти. Відкрутіть старі болти від кромки (можливо, вам доведеться злегка потягнути за них в сторону, як цвях, на якому висить картина). Належним чином позбудьтеся від старих болтів.

 3. 3

  Отскребая силіконовий шар. Отскребая все, що залишилося від шару силікону. Візьміть для цього шпатель, ганчірку або будь-який інший інструмент. Коли відшкребете, ретельно все витріть.

 4. 4

  Огляньте крайку. Кромка являє собою пластикове або металеве кільце, яке знаходиться під шаром силікону. Огляньте його. Якщо воно пошкоджено, вам доведеться його замінити. Якщо стара кромка трохи тріснула або пошкоджена, можете купити замість неї перехідник (або супер кромку).

 5. 5

  Замініть болти. Тепер, коли з кромкою покінчено, можете прикрутити до неї нові болти. Вони повинні укручуватися в довгі пази тим же способом, як при вішання картини.

 6. 6

  Нанесіть новий шар силікону. Поставте новий унітаз на бік на рушник або іншу м`яку поверхню. Потім нанесіть на зливний отвір новий силіконовий шар, пластикової чи гумової стороною назовні. Натисніть на нього з силою, щоб він приклеївся.

 7. 7

  Приберіть ганчірку. Це дуже важливо! Не забудьте витягнути ганчірку з зливу!

Метод 3 з 4: Установка нового унітазу

 1. 1

  Встановіть унітаз. Підніміть новий унітаз і встановіть його так, щоб анкерні болти пройшли через отвори внизу. Це буде зробити легше, якщо ви спочатку зніміть бак і встановіть тільки сам унітаз.

 2. 2

  Прикріпіть його до силікону. Злегка покачайте унітаз взад і вперед, а потім сильно натисніть на нього руками або сядьте на нього. Таким чином, ви приклеїте унітаз до шару силікону.

 3. 3

  Прикрутите гайки і шайби. Прикрутите нові гайки і шайби внизу унітазу. Але не слід їх відразу туго закручувати! Покладіть рівень на сидіння унітазу і скористайтеся дерев`яними брусками під підставою, щоб вирівняти унітаз. Потім закрутіть болти з кожного боку, закручуючи кожну сторону по черзі, щоб унітаз залишався вирівняним. Чи не закручуйте болти занадто туго. Ви ж не хочете, щоб ваш новий унітаз тріснув!
  • Під час всіх цих дій не рухайте унітаз занадто сильно, інакше можете порушити ізолюючий шар на унітазі.

 4. 4

  Поставте на болти ковпачки. Поставте нові ковпачки на анкерні болти. Якщо вони занадто великі, можете підрізати їх за допомогою ножівки.

 5. 5

  Вставте болти для бака і прокладку. Далі візьміть новий бачок і поставте його на бік. Вставте болти і ручку для зливу зсередини бака, а потім поставте прокладку навколо отвору біля основи бака. 6. 6

  Встановіть і прикріпіть бачок. Візьміть бачок і поставте його на основну частину унітазу так, щоб болти пройшли через відповідні отвори. Потім вставте ручку для зливу і болти і закрутіть їх, закручуючи кожну сторону по черзі, як ви це робили з основою унітазу. Дивіться, що не закручуйте їх занадто туго.

Метод 4 з 4: Останні штрихи

 1. 1

  Встановіть зливний клапан туалету. Можливо, вам доведеться встановити зливний клапан (механізм всередині зливного бака), якщо він не був попередньо встановлений. При його покупці зверніть увагу на упаковку, там повинна бути інструкція по установці. З цього приводу ви також можете проконсультуватися з продавцем.

 2. 2

  Встановіть сидіння і кришку. Якщо вони не були попередньо встановлені, вам необхідно буде прикрутити їх до унітаза відповідними болтами.

 3. 3

  Підключіть шланг. Підключіть новий чи старий шланг подачі води, якщо він був ще в доброму стані.

 4. 4

  Увімкніть подачу води. Спробуйте змити воду пару раз, щоб перевірити на наявність течі.

 5. 5

  Закладіть підстава унітазу. Виберіть відповідну шпаклівку і ретельно замажте нею підставу унітаза. Все буде готово, коли вона висохне! Насолоджуйтесь своїм новим туалетом!

Що вам знадобиться

 • Викрутка (зазвичай з плоскою головкою)
 • Шпатель
 • Ножівка
 • Розсувний гайковий ключ
 • Губка і відро
 • Силікон (часто продається разом з болтами для кромки в одному наборі)
 • Болти для кромки (часто продається разом з силіконом для кромки в одному наборі)
 • Шпаклівка
 • Ганчірка
 • Дюбеля або бруски

Поради

 • Якщо ви вважаєте, що робота для вас непосильна можете викликати водопровідника. Немає нічого поганого в тому, щоб попросити допомоги у фахівців!

Попередження

 • Серйозно, не забудьте про ганчірці в отворі для зливу.