Як замінити зливний клапан

Якщо зливний клапан в бачку унітаза перестає працювати належним чином або з`явилася витік, можливо, прийшов час замінити зливний клапан. Хоча, на перший погляд, цю сантехнічну роботу краще довірити фахівцям, ви зможете самостійно замінити зливний клапан бачка унітазу з мінімальними клопотами, виконавши кілька простих кроків.

Частина 1 з 3: Підготовка до встановлення

 1. 1

  Перекрийте воду в бачку унітаза. Перед початком установки перекрийте джерело води, що йде до бачка унітазу, щоб в туалеті не трапився потоп.
  • Зазвичай запірний кран розташований на трубі підведення води біля стіни.
  • Перекрийте воду поворотом вентиля за годинниковою стрілкою, поки не відчуєте опір.

 2. 2

  Видаліть воду, що залишилася з бачка унітазу. Злив води, що залишилася з бачка забезпечить вам легкий доступ до його внутрішніх частинах.
  • Це також запобіжить витікання залишків води з бачка на підлогу в туалеті.
  • Вберіть воду, що залишилася губкою і вичавіть її у відро.

 3. 3

  Зніміть бачок. Тепер, огляньте нижню частину бачка і знайдіть шланг підведення води, від`єднайте його. Потім, за допомогою розвідного ключа відкрутіть гайки і болти кріплення бачка до унітазу і зніміть бачок.
  • Підніміть акуратно бачок, і він від`єднається від унітазу.
  • Переверніть бачок догори дном і розмістіть його на сидінні унітазу.

 4. 4

  Знайдіть і від`єднайте зливний клапан. Знайдіть товсту конічну гумову прокладку і зніміть її. Під прокладкою ви побачите велику пластикову гайку. Послабте і відкрутіть пластмасову гайку, щоб видалити зливний клапан.
  • Починайте послаблювати гайку, повертаючи її проти годинникової стрілки за допомогою плоскогубців.
  • За нею відразу буде зливний клапан.
  • Звільніть затискач (виглядає як затиск для паперу) кріплення шланга, натиснувши його. Цей зажим з`єднує зливний клапан з наливним.

 5. 5

  Очистіть поверхню області зливного клапана з обох сторін. Для очищення поверхонь, які стикаються із зливним клапаном використовуйте 409 або аналогічний очищувач для стекол і відбілювач з хлором.
  • Це позбавить від бруду або залишків в ущільненні зливного клапана і гарантує, що у вас не буде витоків.
  • Використовуйте ганчірку і засіб для чищення.

Частина 2 з 3: Заміна клапана

 1. 1

  Встановіть новий клапан. Новий клапан вставлятиметься таким же чином, як витягали старий. Вставте новий клапан через дно бачка. Візьміть клапан різьбовій стороною вгору і повільно направте його через отвір так, щоб ваша рука була в бачку. Будьте обережні, щоб не прикручувати його занадто щільно, інакше це може призвести до пошкодження бачка.
  • Переконайтеся, що чорна трубка, що відходить від верхньої частини нового клапана, знаходиться на 2,5 см нижче туалетного важеля або ручки на лівій стороні бачка унітазу.
  • Відріжте трубку потрібної висоти, перш ніж встановити її назад. В інструкції виробника буде вказана необхідна висота. Наприклад, для зливного клапана Fluidmaster 507A / B / D необхідно вирізати переливну трубку так, щоб вона, принаймні, була на 2,5 см нижче отвори в баку, де кріпиться зливний важіль. 2. 2

  Встановіть нову гумову прокладку. Після установки зливного клапана в отвір, встановіть нову товсту гумову прокладку (того ж типу, що ви видалили). Потім, міцно утримуючи клапан руками, зафіксуйте його нової кріпильної гайкою.

 3. 3

  Замініть шланг, який кріпиться до зливного клапану. Замініть шланг і приєднайте його до чорної пластикової трубці, що відходить від верхньої частини зливного клапана.

 4. 4

  Встановіть бачок назад на унітаз. Переверніть бачок в правильне положення і обережно встановіть його на унітаз, намагаючись уникнути пошкодження недавно встановлених запасних частин.
  • Прикрутите назад старі гайки, щоб міцно закріпити бачок на унітазі.
  • Якщо ви придбали комплект запасних частин для бачка унітазу, використовуйте нові болти, які в ньому знаходяться.

 5. 5

  Підключіть ланцюжок заслінки.

 6. 6

  Приєднайте шланг подачі води. Шланг подачі води, розташований в нижній частині бачка, в цей момент повинен бути знову приєднаний, щоб відновити подачу води. Він має в кінці пластикову гайку з різьбленням.
  • Підключіть його до наливній клапану (виглядає як невелика біла трубка), накрутивши рукою гайку на різьблення трубки.
  • Потім, використовуючи гайковий ключ, затягніть гайку на чверть обороту. Не затягуйте занадто сильно.

Частина 3 з 3: Тестування та усунення неполадок

 1. 1

  Переконайтеся, що в унітазі з бачком немає течі. Спустіть кілька разів воду в унітазі, щоб перевірити, чи немає витоків. Якщо унітаз протікає, це відразу буде видно.
  • Загляньте під унітаз з ліхтариком і подивіться, чи не капає чи там вода.
  • Визначте, де знаходиться витік. Як правило, вода може просочуватися через нещільне з`єднання з лінією подачі або через негерметичну прокладку.
  • Перекрийте воду, щоб перевірити конічну прокладку і з`єднання з подаючої лінією.
  • Перевірте і затягніть з`єднання для усунення витоку.

 2. 2

  Переконайтеся, що вода піднімається до водяний позначки. Рівень води, як правило, повинен знаходитися на одній лінії з водяною відміткою на внутрішній стороні унітазу. Якщо вода в бачку не підніметься до необхідного для унітазу рівня, відрегулюйте наливний клапан.
  • Ви можете відрегулювати наливний клапан, різкими переміщеннями всього клапана вгору або вниз. Для незначних коректувань, використовуйте регулювальний гвинт наливної клапана.

 3. 3

  Прислухайтеся до свистячому шуму або звуку самостійно витікання води. Якщо ви чуєте свист або шум, схожий на звук виходить з повітряної кулі повітря, значить не закривається відкидний клапан. Зробіть настройку, злегка піднявши або опустивши клапан. Гвинт для відкидного клапана зазвичай знаходиться на поплавці, який виглядає як маленький бочонок і переміщується вгору і вниз разом з рівнем води.
  • Використовуйте викрутку, щоб, затягуючи або послаблюючи гвинт, регулювати відкидний клапан, поки шум не припиниться.