Як вирощувати пуансеттию двома способами

Пуансеттии родом з Мексики, де вони можуть вирости до 4 метрів у висоту. Багато людей купують пуансеттии, щоб прикрасити до Різдва і не знають, як доглядати за нею, коли червоне листя відпадають. Якщо ви живете в місці, де м`яка зима, ви можете посадити пуансеттию на вулиці і як багаторічна рослина. У більш холодних кліматичних умовах ви можете вирощувати пуансеттии як кімнатні рослини круглий рік. См. Крок 1 і нижче, щоб дізнатися більше про обох підходах.
Метод 1 з 2: Вирощування пуансеттии як багаторічна рослина

 1. 1

  Вирішіть чи правильний клімат. Якщо ви живете в місці, де м`яка зима - зони росту 7-8 або вище - ви повинні посадити пуансеттию прямо в землю, де вона буде рости, як багаторічна і ставати більше з кожним роком. Якщо ви знаходитесь в місці, де температура опускається до мінусових в зимовий період, вам краще тримати її в горщику, як кімнатна рослина. Пуансеттии родом з Мексики, і їм потрібен теплий клімат для гарного росту.

 2. 2

  Доглядайте за пуансеттію до весни. Якщо ви купили пуансеттию взимку в якості прикраси, тримайте рослина в горщику до весни, навіть якщо ви живете в місці з м`якою зимою. Вона повинна залишитися в горщику, поки погода не стане досить теплою для її пересадки. Поливайте її час від часу до весни.
  • На початку весни, у березні-квітні, обріжте пуансеттию на 20 сантиметрів. Це стимулюватиме її до початку нового циклу зростання, і ви отримаєте її готовою до пересадки.
  • Тримайте її политою і удобрюйте один раз на місяць або близько того, до початку літа, коли настане час для пересадки.

 3. 3

  Підготуйте посадочне місце. Шукайте місце, де пуансеттия отримає ранкове сонце, а також легку тінь або півтінь під час спеки вдень. Спушите грунт на глибину 30-40 см. Збагачуйте грунт, додаючи органічний компост, якщо необхідно. Пуансеттии воліють родючі, добре дренованих грунту.

 4. 4

  Посадіть пуансеттию. Викопайте яму таку широку, як кореневий кому у пуансеттии і посадіть пуансеттию. Злегка поплескайте грунт навколо основи стебла. Мульчируйте область навколо основи рослини 5-7 сантиметровим шаром органічної мульчі. Вона тримає грунт прохолодною і допомагає їй утримувати вологу.

 5. 5

  Удобрюйте пуансеттию. Ви можете застосувати 12-12-12 або 20-20-20 суміш на початку вегетаційного періоду, або удобрювати рослина компостом. Якщо грунт не дуже родюча, вам може знадобитися, удобрювати рослини раз на місяць.

 6. 6

  Поливайте пуансеттию протягом усього періоду вегетації. Полийте рослину біля основи, коли грунт навколо рослини відчувається сухий на дотик. Уникайте верхнього поливу, що може призвести до грибкової хвороби, яка формується на листках рослини.

 7. 7

  Обрізайте пуансеттию. Прищипуйте іноді невеликі зростаючі пагони пуансеттии протягом усього вегетаційного сезону, щоб спонукати рослини до цвітіння. Ви можете відмовитися від пагонів або використовувати їх для розмноження нових рослин. Ображати старий зростання пізньої осені або на початку зими, щоб сприяти потужному нового зростання, наступної весни.

 8. 8

  Розмножують пуансеттию живцями. Ви можете взяти 20 см. Черешки від зростаючих верхівок стебел пуансеттии або 45 см. Черешки від деревних стебел рослини, щоб створити нову пуансеттию.
  • Опустіть кінці кожного держака в гормон вкорінення, а потім вставте його в горщик, наповнений грунтом або сумішшю вермикуліту.
  • Тримайте грунт у горщику вологою, але не мокрою, протягом декількох тижнів, поки живці не пустять коріння.

 9. 9

  Перезимівля пуансеттии. Додайте свіжу мульчу навколо основи рослини, щоб зберегти тепло грунту в зимові місяці. Пуансеттия може перезимувати в районах, де температура грунту не опускається нижче 7 ° C. Викопайте рослини і занесіть їх у закрите приміщення, якщо ви живете в кліматі, де зими холодні і температура грунту опускається нижче 7 ° C.

Метод 2 з 2: Вирощування пуансеттии як кімнатна рослина

 1. 1

  Доглядайте за пуансеттію до весни. Якщо ви купили пуансеттию взимку, поливайте її всю зиму і весну. 2. 2

  Пересаджуйте пуансеттию на початку літа. Виберіть горщик, який тільки трохи більше, ніж оригінальний горщик, і пересадите пуансеттию в збагачену ґрунтову суміш з високим вмістом органічної речовини. Це дасть пуансеттии хороший запуск для вегетаційного періоду.

 3. 3

  Дайте рослині багато сонця. Поставте горщик з пуансеттію біля вікон, які отримують яскраве, але непряме, ранкове сонце. Виберіть вікна без протягів, щоб не піддавати рослини холодному повітрю. Пуансеттии повинні знаходитися при температурі близько 18 ° C і різко Не міняйте температури.
  • Якщо температура влітку досить тепла і ніколи не опускається нижче 18 ° C у нічний час, ви можете тримати пуансеттию на вулицю протягом вегетаційного періоду. Поставте рослину в півтінь.

 4. 4

  Поливайте пуансеттию добре. Поливайте пуансеттию в приміщенні навесні і в період вегетації, коли зверху 3-х сантиметрова частина грунту відчувається сухий на дотик. Додавайте воду в горщики повільно, і чекайте, поки грунт вбере воду, перш ніж додавати ще. Зупиніть полив, коли вбирання сповільнюється, і на поверхні грунту стоїть вода.

 5. 5

  Удобрюйте щомісяця. Кімнатні пуансеттии потрібно удобрювати часто ретельно складеним і збалансованим рідким добривом. 12-12-12 або 20-20-20 суміш - найкраща суміш. Удобрюйте кожен місяць. Перестаньте удобрювати восени, коли прийшов час рослинам цвісти.

 6. 6

  Обрізайте пуансеттию. Прищипуйте іноді невеликі зростаючі пагони пуансеттии протягом усього вегетаційного сезону, щоб рослина була компактним і пухнастим. Ви можете відмовитися від пагонів або використовувати їх для розмноження нових рослин. Ображати старий зростання пізньої осені або на початку зими, щоб сприяти потужному нового зростання, наступної весни.

 7. 7

  Перезимівля пуансеттии. Восени, пора занести пуансеттию назад в приміщення, щоб вона не замерзла. Також необхідно створити цикл довгих безперервних ночей і коротких сонячних днів восени і взимку, щоб заохочувати листя змінити свій колір із зеленого на червоний. Робіть це протягом 9-10 тижнів, поки приквітки не почнуть формуватися на рослині.
  • Перемістіть пуансеттии в місце, де вони отримають повну темряву протягом 14-16 годин на день наприкінці вересня або початку жовтня. Прохолодний шафа - найкраще місце, але якщо він не доступний, ви також можете поставити рослини у велику коробку для їх безперебійного темного часу доби. Будь освітленість протягом цього часу буде затримувати зміна кольору.
  • Тримайте рослини в повній темряві, коли температура прохолодна. Кращі годинник: з 17:00 вечора до 8:00 ранку. Пуансеттия цвіте найкраще, коли нічні температури 12-16 ° C.
  • Виносьте рослини з темряви щоранку і ставте їх біля сонячного вікна, де температура залишитися близько 21 ° C.

 8. 8

  Виставляйте пуансеттию на показ, коли листя стають червоними. До грудня пуансеттия повинні бути готова знову відобразитися як прикраса свята. Поставте рослину на сонячному вікні та залишайте його під побутовим світлом протягом зимового періоду цвітіння.

 9. 9

  Заохочуйте період спокою, як тільки приквітки починають в`янути. Коли маленькі жовті квіти в центрі листя в`януть, в лютому або березні, прийшов час для періоду спокою рослини.
  • Сильно обріжте рослини до висоти 20-25 см. Це гарний час, щоб зрізати живці для розмноження рослин.
  • Зменшіть полив на кілька місяців, поки не прийде час для початку нового зростання навесні. Нехай верхні 5 сантиметрів ґрунту просохнуть перед поливом.