Як виростити трави з насіння

Вирощування пряних трав з насіння - дуже корисне заняття і захоплююче зимовий проведення часу. Зазвичай ці трави досить невибагливі і винагородять вас ароматними листям і квітами.

Кроки

 1. 1

  Перед посадкою замочіть насіння у воді на кілька годин або навіть на ніч.

 2. 2

  Приготуйте грунт і стаканчики для вирощування насіння. Проробіть дренажні отвори в дні стаканчиків. Заповніть стаканчики грунтовою сумішшю. Утрамбуйте грунт, щоб у ній не було ніяких повітряних порожнин, інакше насіння може потрапити на дно.

 3. 3

  Посійте насіння на глибину, в 1-3 рази перевищує розмір насіння. Дуже дрібне насіння повинні бути тільки притиснуті до ґрунту. Полийте насіння і накрийте стаканчики тонкої харчової пластиковою плівкою. Це збереже в грунті тепло і вологу, позбавить від необхідності поливу до появи розсади. Поставте стаканчики в тепле сонячне місце. Поки насіння не зійде, підтримуйте грунт у вологому стані.
 4. 4

  `Зніміть плівку, як тільки з`являться сходи. Якщо ви плануєте перемістити розсаду в сад, чекайте, поки не з`явиться принаймні дві пари листочків. Як тільки стане досить тепло, починайте залишати розсаду на декількох годин в день на вулиці. Це загартує її і підготує до більш суворих умов у відкритому грунті. Добре поливайте.

 5. 5

  При пересадці пріщіпніте нижні листочки рослини. Вирийте ямку достатньої глибини, щоб прищеплена листя опинилися в грунті. З цих листових вузлів будуть рости коріння. Обережно переверніть горщик догори дном, щоб рослина випало вам в руки. Не тягніть рослина за стебло або листя. Помістіть рослину в ямку і утрамбуйте грунт навколо нього. Поливайте один раз в день протягом тижня, а потім - два рази на тиждень. Коли рослини покриються листям, замульчуйте грунт навколо них, щоб перешкодити росту бур`янів.

 6. 6

  Все готово.

Поради

 • При поганому природному освітленні використовуйте люмінесцентні лампи. Дороге штучне освітлення для рослин можна купити по садових каталогам, але можна використовувати і домашню люмінесцентну лампу.


 • Щоб уникнути появи «чорної ніжки», поливайте сіянці через дно, поміщаючи стаканчики з розсадою в піддон з водою.
 • Як тільки з`являться сіянці, поливайте їх раз на день.
 • Для грунтової суміші візьміть в рівних частинах перліт, вермикуліт і кокосове волокно. Намагайтеся не використовувати верховий торф, це не розумний з екологічної точки зору продукт. Він продається в місцевих магазинах "Все для саду та городу" або в мережі магазинів знижених цін.
 • Для пророщування насіння можна використовувати грунтосуміш Jiffy-Mix.
 • Якщо ви впевнені, що виростили екологічно чисту зелень, можете використовувати її для приготування їжі.

Попередження

 • Надмірний полив розсади може викликати хворобу під назвою "чорна ніжка" - грибкову хвороба, при якій стебло ламається і рослина гине. Грунт має висихати протягом декількох годин кожен день.