Як виростити кукурудзу

Мати свіжі овочі зі свого городу не тільки приємно, але й корисно для здоров`я. Вирощування кукурудзи принесе користь не тільки вашому фізичному а й психічному стану. Маючи невелику виставу про вирощування кукурудзи і трохи часу, ви можете почати вирощувати свій власний город кукурудзи і пожинати його плоди.
Метод 1 з 3: Виберіть сорт кукурудзи

 1. 1

  Досліджуйте місцевість, де ви зібралися вирощувати кукурудзу. Щоб зробити необхідні приготування для кожного сорту кукурудзи, необхідно знати про клімат і типі грунту. Деякі сорти воліють теплу або прохолодну грунт, а також різний рівень кислотності грунту.

 2. 2

  Дізнайтеся, як садити солодку кукурудзу. Солодка кукурудза - найпоширеніший сорт кукурузи- її їдять у вареному вигляді або з консервної банки. Цей сорт відомий своїми золотисто-жовтими зернами і солодким присмаком. На домашньому городі найчастіше вирощують саме цей сорт кукурудзи.
  • Звичайна солодка кукурудза (позначена на упаковці насіння літерами «su») сама м`яка з усіх сортів солодкої кукурудзи. Більша 50% цукру, що міститься в звичайній солодкої кукурудзі, протягом 24 годин після збору перетворюється на крохмаль, тому кукурудзу слід негайно вжити в їжу або законсервувати.
  • Солодка кукурудза з високим вмістом цукру (позначена на упаковці насіння літерами «se») - це генетично-модифікований сорт кукурудзи, в якому уповільнений процес перетворення цукру в крохмаль і збільшена солодкість і ніжність самих зерен.
  • Супер солодка кукурудза (позначена на упаковці насіння літерами «sh2») - найсолодша різновид кукурудзи. Її зерна трохи менше інших сортів і в`януть, коли висихають.

 3. 3

  Зубовидна кукурудза. Зубовидна або польову кукурудзу зазвичай їдять в сирому вигляді. Найчастіше її вирощують для годування тварин або у приготуванні оброблених харчових продуктів. Зубовидна кукурудзу вигідно вирощувати, якщо у вас є ферма, або для продажу іншим фермерам.

 4. 4

  Розбирайтеся в основному сорті кремнистої кукурудзи. Кремниста кукурудза або маїс відома тим, що у неї дуже тверді і різнокольорові зерна. Область її застосування така ж, як і у зубовидної кукурудзи, але найчастіше її вирощують жителі Центральної та Південної Америки. Її часто використовують для декоративних цілей.

Метод 2 з 3: Підготуйте свій город

 1. 1

  Садіть кукурудзу вчасно. Залежно від вашого регіону, насіння слід садити в різний час. Зазвичай кукурудзу найкраще садити між травнем і червнем. Будьте обережні, саджаючи кукурудзу занадто рано, оскільки земля може бути ще дуже холодною, і насіння можуть згнити.

 2. 2

  Виберіть місце посадки. Кукурудзі потрібно велика кількість сонця, тому оберіть відкриту ділянку городу. Виберіть ділянку, де росте найменше бур`янів, так як кукурудза погано себе почуває поряд з ними.

 3. 3

  Підготуйте грунт. Кукурудза віддає перевагу добре удобрений грунт з високим рівнем азоту.
  • Якщо можливо, садіть кукурудзу в землю, на якій вже росли боби або горох, так як вони збагачують грунт великою кількістю азоту.
  • Перевірте, щоб температура землі була близько 15 градусів Цельсія. Якщо земля недостатньо тепла, ви можете допомогти збільшити температуру, накривши землю поліетиленом чорного кольору і зробивши отвори, через які буде рости кукурудза.


  • Удобрити грунт компостом або добривом за 2-4 тижні до посадки кукурудзи, щоб у добрива було достатньо часу змішатися з землею.

Метод 3 з 3: Вирощують свою кукурудзу

 1. 1

  Садіть кукурудзу. На одну людину слід садити від 10 до 15 саджанців. Якщо кожна рослина вдасться виростити на всі 100%, воно повинно дати по два колоса.
  • Кукурудза запилюється за вітром, тому її краще садити блоками, а не окремими рядами, щоб пилок мала більше шансів прорости.
  • Садіть насіння в землю на глибину 2,5-5 см і на відстані 60-90 см один від одного.
  • Щоб збільшити шанси того, що насіння проросте, садіть по 2-3 насіння разом.
  • Якщо ви вирощуєте кілька сортів кукурудзи, обов`язково садіть їх на різних ділянках городу, щоб зменшити ризик перехресного запилення. При перехресному запиленні кукурудза виросте з твердими крохмалистими зернами.

 2. 2

  Поливайте кукурудзу. Кукурудзі необхідно близько 2,5 см води на тиждень, а слабкий полив може привести до зростання класів без великої кількості зерен. Чи не поливайте кукурудзу зверху, так як цим ви можете змити пилок.

 3. 3

  Чекайте. Як говориться «терпіння є доброчесність», і до початку липня ваша кукурудза має зрости 30-40 см заввишки. Кукурудза перестане рости через близько трьох тижнів, після того як у неї з`являться «пензлика» - сухий, коричневий шовковистий хвіст вгорі класів.

 4. 4

  Зберіть свій урожай кукурудзи і насолоджуйтеся його смаком. Кукурудза можна буде збирати, коли зерна будуть щільно прилягати одне до одного, і з них буде текти рідина молочного кольору, якщо їх проткнути. Найкраще кукурудзу тобто відразу після того, як зберете врожай. Так вона буде найсвіжішої і найсмачнішою.

Поради

 • Якщо ви хочете солодку кукурудзу (овоч), будьте обережні і не зривайте її занадто пізно, інакше вона може перетворитися на маїс (зріла кукурудза). Це не зовсім погано, так як її можна перемолоти на борошно і використовувати для вирощування кукурудзи в наступному сезоні.
 • Якщо можете, зривайте кукурудзу тільки тоді, коли хочете її використовувати, або використовуйте її відразу, після того як зірвали. Чим свіже кукурудза, тим вона смачніше.