Як виростити базилік в приміщенні

Базилік - популярна, ароматна трава з різним кулінарним використанням. Він росте легко у відкритих садах, а також, з кількома незначними змінами, ви можете вирощувати базилік в приміщенні без особливих турбот. Достатня кількість сонця і води ключові складові, щоб базилік добре ріс незалежно від того, де ви його посадіть.
Метод 1 з 4: Підготовка

 1. 1

  Придбайте крупнокомковатой грунт в садівничому магазині. Базилік найкраще росте в добре дренованим грунті. Грунт з саду або інші щільні грунти не можуть забезпечити адекватний дренаж, що може викликати гниття коренів вашої рослини.

 2. 2

  Виберіть горщик, в якому досить дренажу. Горщики можуть бути виготовлені з глини, пластмаси, каменю чи бетону, але у них повинні бути дренажні отвори в нижній частині, незалежно від матеріалу.

 3. 3

  Стерилізують ємність. Замочіть горщик в розчині, приготованому з води і м`якого миючого засобу. Потріть, і добре промийте.

 4. 4

  Купуйте насіння базиліка. Саджанці базиліка крихкі і їх легко пошкодити в процесі трансплантації. В результаті багато садівників воліють, садити рослина з насіння.

Метод 2 з 4: Посадка

 1. 1

  Наповніть 3/4 вашого контейнера грунтом. Дозвольте грунті залишатися свободной- НЕ утрамбовуйте її щільно в контейнер. Базиліку буде важко вкоренитися, якщо грунт буде утрамбована.

 2. 2

  Зволожите грунт. Не надто насичуйте її, але додайте достатньо води, щоб грунт був помірно вологої.

 3. 3

  Посійте насіння.
  • Посійте кілька насінин на відстані 2.5 - 5 сантиметрів один від одного, якщо використовуєте круглу ємність.
  • Порозсипайте насіння по довжині контейнера, якщо використовуєте зовнішній ящик для рослин. Використовуючи цей метод, ви повинні прорідити саджанці базиліка один раз, коли вони проростуть, і досягнуть 2.5- 5 сантиметрів у висоту.

 4. 4

  Накрийте насіння 6 1/3 міліметрами тонкої землі або компосту. Чи не утрамбовуйте грунт.

 5. 5

  Зволожите грунт розпилювачем. Насіння повинні прорости протягом тижня.

 6. 6

  Прорідити рослини, як тільки у сіянців з`являться дві пари листя. Рослини повинні бути на відстані 15-30 сантиметрів один від одного, щоб забезпечити достатньо місця для росту. Ви можете або прорідити їх зрізаючи базилік на рівні ґрунту або видалити базилік з коренем. Оскільки зрізання базиліка чи не порушує коріння, це рекомендований метод, якщо ви плануєте викинути те, що видалили. Однак, якщо ви хочете використовувати кожен саджанець, видаліть їх з коренем і пересадите.
  • Пальцями, або дерев`яною паличкою попсікл або шпателем (для огляду горла) обережно відкопайте грунт від підстави саджанця.
  • Плавно рухайте шпатель під коріння або обережно "похитуйте" розсаду, коріння і все, поки саджанець не піддасться і ви його не витягнете пальцями з грунту.
  • Пересадите розсаду в інший горщик або в той же горщик на відстані 15- 30 сантиметрів від будь-якої іншої розсади.

Метод 3 з 4: Щоденний догляд

 1. 1

  Поставте контейнер біля сонячного вікна. Вікно з південного боку, як правило, підходить найкраще. Базилік добре росте на сонячному місці, але йому потрібно, принаймні, шість годин сонячного світла в день, щоб правильно рости.

 2. 2

  Доповніть штучним світлом. Якщо ви не можете забезпечити достатньо природного сонячного світла для базиліка, використовуйте люмінесцентні фітолампи або спеціально розроблені лампи високої інтенсивності. Рослини базиліка, які не одержують ніякого природного світла, повинні отримувати 10 - 12 годин штучного світла.
  • Тримайте стандартні люмінесцентні лампи на 5 см. Від верхівок рослин, і тримайте високо-потужні й компактні люмінесцентні лампи на 30 см. Вище рослин.
  • Лампи високої інтенсивності повинні бути на 60 - 122 см. Вище рослин. 3. 3

  Імітуйте природне середовище проживання, запустивши вентилятор. Направте електричний вентилятор в сторону рослини, дозволяючи шелестіти листі, принаймні, дві години на день. Дана процедура не дає застоятися повітрю навколо рослини.

 4. 4

  Перевіряйте рівень рН рослини один раз на місяць. Хороший рівень рН зазвичай між 6.0 і 7.5. Підтримуйте цей рівень рН органічним добривом. Базилік в основному використовується для кулінарних цілей, багато неорганічних добрива можуть представляти потенційний ризик.

 5. 5

  Тримайте грунт вологою, але не залитої. Перевірте вогкість, вставивши палець в грунт, приблизно, на 2.5 см. В глибину. Якщо ґрунт сухий навіть на цій глибині, злегка полийте рослину.

 6. 6

  Зірвіть верхівки базиліка, коли сіянці досягнуть висоти 15 сантиметрів. Зривання верхівок заохочує вищі темпи росту листя і не дасть базиліку «піти в зростання».

Метод 4 з 4: Збір врожаю

 1. 1

  Зріжте поодинокі листя для швидкого, негайного використання. Одиночні листя може бути зрізані в будь-який час без пошкодження рослини.

 2. 2

  Зріжте всі стебла вище пари листя. Це дозволить базиліку рости далі і збереже його протягом більш тривалого відрізка часу. Зрізання стебел нижче пари листя не дасть їм рости далі.

 3. 3

  Збирайте врожай стебел від дозрілих рослин щотижня. Часті збирання врожаю заохочують більший ріст листя.


Поради

 • Заморозьте зайвий базилік. Якщо ви зібрали більше базиліка, ніж можете використовувати, помийте його, висушіть і зберігайте його в пакеті для заморозки.
 • Крім того, ви можете зберегти базилік, висушивши його. Відріжте стебла і зв`яжіть мотузкою в 2.5 сантиметрові пучки. Повісьте перевернуті пучки мотузкою і дайте їм висохнути природним шляхом в прохолодному, сухому і темному місці.

Що вам знадобиться

 • Крупнокомковатой грунт
 • Горщик або контейнер
 • Насіння василька
 • Ножиці
 • Дерев`яний шпатель (для огляду горла)
 • Штучне освітлення
 • Електричний вентилятор
 • Тест-смужки для тестування рН
 • Органічне добриво