Як вивести плями крові з шовку

Існує кілька способів виведення плям крові з шовкової тканини. Шовк - дуже тонка і ніжна тканина, що вимагає дбайливого поводження. Пам`ятайте про це, коли будете виводити плями крові з шовку. Але, якщо ваш шовк не підлягає пранню, доручіть виведення плям професіоналам, віддавши в хімчистку.
Метод 1 з 2: Виведення свіжих плям крові: метод холодної солоної води

 1. 1

  Покладіть заплямований шовк на рівну плоску поверхню.

 2. 2

  Видаліть кров на поверхні шовку ганчірочкою або паперовим рушником. Не тріть місце, просто злегка прихлопувати, щоб не поширити кров на інші ділянки. Повторіть цей процес, поки кров більше не зможе вбратися в серветку. Дії повторюйте чистою ганчіркою (серветкою) в міру необхідності.

 3. 3

  Розведіть 1 столову ложку солі в склянці холодної води, перелийте рідина в пульверизатор.

 4. 4

  Збризніть пляма крові солоним розчином. Якщо у вас немає пульверизатора, візьміть чистий шматочок тканини, промочите в солоному розчині і прикладіть до заплямованому місця.
  • Якщо у вас плями на великій ділянці одягу, почніть з країв і обробляйте до центру плями. Це необхідно для того, щоб не поширювати кров на інші ділянки тканини.

 5. 5

  Прикладіть до робочої області суху тканину. Повторюйте процедури сбризгіванія і вимочування, поки пляма крові не зійде або тканину перестане вбирати кров.

 6. 6

  Промийте місце плями холодною водою.

 7. 7

  Виперіть шовкову річ, як ви звичайно це робите.

 8. 8

  Покладіть її на сухе рушник на рівній площині і почекайте, поки висохне. Якщо на сухому шовку все ще видно плями крові, очистіть шовк методом виведення стійких плям крові.

Метод 2 з 2: Стійкі або висохлі плями крові: рідкий плямовивідник

 1. 1

  Покладіть шовк на рівну площину.

 2. 2

  Змішайте 1 частина гліцерину, 1 частина білого засоби для миття посуду (порошкоподібний), 8 частин води, зробивши рідкий плямовивідник, і помістіть отримане засіб в гнучку пляшку. Перед кожним використанням, струшуйте вміст.

 3. 3

  Змочіть абсорбуючу губку в отриманому виведення плям.

 4. 4

  Прикладіть на заплямований шовк змочену губку. Тримайте її так, поки кров перестане вбиратися в губку. Повторюйте процес, поки шовк не буде чистий. Кожен раз прикладайте чисту губку, змочену в приготованому розчині.

 5. 5

  Змийте робоче місце холодною водою.

 6. 6

  Простірніте свою річ, як ви звичайно це робите. 7. 7

  Покладіть шовк на рівній площині на сухий рушник і почекайте, поки висохне.

Поради

 • Протестуйте засоби для очищення спочатку на невеликій непомітній ділянці вашого шовку, щоб переконатися в безпечній реакції тканини на рідину.

Попередження

 • Ніколи не використовуйте для чищення шовку аміак (нашатирний спирт) або очисники з ензимами. Ці кошти розщеплюють білки, з яких складається шовк, і можуть пошкодити тканину.
 • Не наносіть нічого гарячого на заплямований шовк. Протеїн, а це кров, вариться в гарячому, тому це призведе тільки до того, що пляма застигне.
 • Не використовуйте перекис водню на шовку. Його лужність може пошкодити тканину.
 • Якщо кров на тканині не ваша, надіньте захисні рукавички перед тим, як чистити. Таким чином ви забезпечите себе від ризику заразитися хворобою, що передається кров`ю.

Що вам знадобиться

 • Шматочки тканини (метод холодної солоної води)
 • Паперові рушники (метод холодної солоної води)
 • Сіль (метод холодної солоної води)
 • Пульверизатор (метод холодної солоної води)
 • Рушник (всі методи)
 • Гліцерин (метод рідкого засобу для виведення плям)
 • Порошкоподібний засіб для миття посуду (метод рідкого засобу для виведення плям)
 • Абсорбуючі губки (метод рідкого засобу для виведення плям)