Як очистити цементний розчин

Затирка - це суміш води, піску та цементу, яка закріплює плитку. Можуть виникнути труднощі з утриманням її в чистоті. Міжплиточних затирка легко вбирає бруд і плями, змінюючи свій колір з білого на чорний. Дізнайтеся, як почистити затірку так, щоб вона знову засяяла білизною. А так же як стежити за затіркою, щоб не потрібно було чистити її занадто часто.
Метод 1 з 4: Використання оцту і аміаку

 1. 1

  Зробіть попередню чистку. Перед тим, як ви переступите до методів глибокого очищення, необхідно провести звичайну прибирання вашої плитки. Прибирайте як завжди - підметіть і вимийте підлогу. Це дозволить прибрати все сміття, що знаходиться на поверхні і трохи спростить вашу роботу.

 2. 2

  Зробіть розчин. У відрі або великій мисці розмішайте близько 1,75 літра теплої води, близько 125 грам харчової соди, близько 80 грам аміаку і близько 60 грам білого оцту. Перемішайте суміш до повного розчинення соди.

 3. 3

  Перелийте суміш в пляшку з розпилювачем. Коли суміш знаходиться в пляшці з розпилювачем, то її простіше як наносити на забруднені ділянки, так і зберігати. Повністю наповніть пляшку з розпилювачем сумішшю і добре її струсіть.

 4. 4

  Окропити затірку сумішшю. Почніть з невеликої поверхні, площею близько 30-60 квадратних сантиметрів. Окропити затірку сумішшю так, щоб вона намокла. Дайте суміші вбратися протягом 3-5 хвилин.

 5. 5

  Почніть чистку. Використовуйте щітку на ваш вибір - щітка з твердою щетиною, зубну щітку чи господарську губку - всі варіанти хороші. Прикладіть трохи зусиль, щоб вичистити бруд з швів.

 6. 6

  Приберіть брудну рідину. Вся ваша чистка, можливо, утворює калюжі брудної рідини на вашій плитці. Використовуйте вологу ганчірку для того, щоб витерти їх, вичавлюючи рідина в окремий контейнер. Так ваша плитка буде чистою в кінці.

 7. 7

  Завершіть чистку затірки. Використовуючи описану вище процедуру перейдіть на іншу частину затірки. Очищення повинна проводитися ретельно. Зосередьтеся на тому, щоб просто вичистити брудні й темні ділянки затірки. Після цього проявиться природна білизна.

 8. 8

  Проведіть заключну прибирання. Коли ви впевнені, що чищення затірки закінчена, то проведіть повторну прибирання всієї поверхні. Якщо ви працювали на стільниці або у ванній кімнаті, то використовуйте звичайний спрей для чищення та ганчірку, щоб витерти вашу плитку. При збиранні підлоги спочатку помийте плитку за допомогою швабри та витріть насухо.

Метод 2 з 4: Використання перекису водню і харчової соди

 1. 1

  Проведіть прибирання на вашій плитці. Перед тим, як приступити до чищення затірки, вам спочатку необхідно провести звичайну прибирання за допомогою звичайно використовуваного вами миючого засобу. Якщо ви чистите затірку на підлозі, то спочатку підметіть, а потім вимийте його. Якщо ж ви чистите затірку у ванній кімнаті або на кухонній стільниці, то нанесіть на них зазвичай використовується вами миючий засіб, а потім витріть його.

 2. 2

  Приготуйте пасту. У невеликій мисці змішайте перекис водню і харчову соду до утворення густої пасти. Пропорції залежать від консистенції і густоти пасти, з якою ви хочете працювати.

 3. 3

  Нанесіть вашу суміш на затірку. Пальцем або зубною щіткою нанесіть пасту на затірку. Почніть з невеликої площі близько 30 - 60 квадратних сантиметрів. Нанесіть суміш товстим шаром так, щоб вона повністю покривала затірку і залиште її на 5-10 хвилин.

 4. 4

  Почніть чистку. Використовуйте маленьку щітку, таку як зубну (краще електричну) для очищення затірки. Прикладіть зусилля на невеликій площі, щоб відійшла бруд і плями. Якщо на затирці все одно залишилася бруд, то додайте ще пасти і, після декількох хвилин очікування, знову зробіть чистку.

 5. 5

  Закінчите чистку на всій поверхні. Продовжуйте наносити очищувальну суміш на затірку і чистити. Працюйте повільно, щоб бути впевненим, що вся затирка відчищаючи.

 6. 6

  Вимийте вашу плитку. Використовуйте вологу ганчірку, щоб витерти залишилася пасту на вашій плитці. Закінчите процедуру звичайної прибиранням - застосовуючи миючий спрей для стільниці або швабру з милом для підлог.

Метод 3 з 4: Використання кисневого відбілювача

 1. 1

  Вимийте вашу плитку. Перед тим, як приступити до чищення затірки, вимийте вашу плитку від усіх забруднених поверхонь і крихт. Таким чином, ви уникнете додаткових зусиль. Дотримуйтесь свій звичайний режим прибирання, як підмітання та миття підлоги або використання миючого спрею для прибирання стільниці.

 2. 2

  Приготуйте ваш розчин. Кисневий відбілювач є безпечним з`єднанням, який розчиняє бактерії і бруд під час відбілювання затірки. Змішайте в рівних частинах кисневий відбілювач і теплу воду і дайте суміші розчинитися.

 3. 3

  Нанесіть ваше засіб для чищення. Спочатку виберіть ділянку площею близько 30 - 60 квадратних сантиметрів і залийте його відбілювачем. Переконайтеся, що затирка повністю покрита розчином. Якщо вам легше, то ви можете використовувати пляшку з розпилювачем. Залиште розчин на 15-20 хвилин, щоб він подіяв. 4. 4

  Почніть чистку. Коли відбілювач постояв, ви можете почати чистку затірки, щоб очистити бруд і розводи. Використовуйте маленьку щітку, наприклад зубну для того, щоб почистити затірку. Для підтримки поверхні вологою і прискорення процесу, ви можете додати ще відбілювача під час очищення.

 5. 5

  Витріть зайву рідину. Після закінчення процедури, візьміть суху ганчірку і витріть брудну воду з відбілювачем, яка знаходиться на плитці. Вичавлюйте ганчірку між застосуваннями, якщо ви зібрали достатню кількість рідини. Таким чином ви полегшите завершення збирання в кінці.

 6. 6

  Продовжуйте мити вашу затірку. Продовжуйте додавати відбілювач на затірку і чистити її, поки не завершите прибирання всієї площі. При особливо стійких плямах на затирці ви можете залишати відбілювач на годину або довше. Чим довше відбілювач залишатиметься на затирці, тим легше вам буде відчистити плями.

 7. 7

  Остаточна прибирання вашої плитки. Промийте плитку в останній раз перед тим, як проводити звичайну прибирання. Остання прибирання прибере залишився відбілювач і бруд і ваша затирка засяє як нова.

Метод 4 з 4: Догляд за затіркою

 1. 1

  Якщо на затірку що-небудь пролилося, то прибирайте це відразу ж. Якщо журавлинний або апельсиновий сік залишиться на затирці кілька годин, то на цьому місці точно утворюється пляма. Як тільки щось проллється на підлогу, витирайте це вологою ганчіркою доти, поки не залишиться і сліду.
  • Якщо залишилося пляма, то налийте на нього перекис водню. Дайте йому постояти протягом хвилини перед тим, як змити його чистою ганчіркою.
  • Якщо на затірку щось прокидалося, то, якщо залишити цю речовину на підлозі, воно так само може її пофарбувати. Збирайте кавову гущу, грудки бруду та інші тверді речовини незабаром після їх падіння.

 2. 2

  Регулярно видаляйте невеликі плями. Для того, щоб уникнути занадто частою ретельного чищення, видаляйте невеликі плями, як тільки вони з`являються. Якщо ви хочете очистити невелику площу, то використовуйте той же миючий розчин, який ви б використовували для глибокого очищення, але застосовуючи пляшку з розпилювачем. Ви так само можете спробувати альтернативні методи для видалення невеликих плям:
  • Використовуйте пасту з харчової соди. Для виготовлення пасти змішайте харчову соду з невеликою кількістю води, після чого втирайте її в ділянки затірки з плямами. Дайте пасті вбратися в перебігу декількох хвилин, а потім використовуйте стару зубну щітку для того, щоб відтерти плями.
  • Використовуйте зубну пасту білого кольору. Видавіть трохи зубної пасти на необхідну ділянку затірки, а потім пальцем втирайте її. Через кілька хвилин очистіть необхідну ділянку за допомогою зубної щітки. Витріть її за допомогою чистої вологої ганчірки.
  • Використовуйте ластик на олівці. З невеликими плямами ластик на олівці дивно добре справляється. Краще вибрати ластик білого кольору, ніж залишати різнокольорові плями. Або ж ви можете пофарбувати затірку в колір гумки.

 3. 3

  Провітрюйте приміщення. Грибок і пліснява часто утворюється у ванній кімнаті, яка, як правило, годинами залишається вологою і запітнілій. Використовуйте витяжку після прийняття душу або ванни, і витирайте вологу плитку, щоб захистити вашу затірку від утворення цвілі.

 4. 4

  Нанесіть на затірку герметик. Щорічне нанесення герметика на затірку попередить швидке вбирання розлитих рідин в пори затірки. Це допоможе уникнути утворення грибка і цвілі у ванній кімнаті. Виберіть герметик у вашому господарському магазині і застосовуйте його відповідно до інструкцій виробника.

 5. 5

  Пофарбуйте затірку в інший колір. Іноді підтримання білизни затірки просто не практично. Якщо ви фарбуєте волосся, у вас є діти, які люблять малювати на кухні, або ви просто не хочете підтримувати білизну, врахуйте це при придбанні затірки від плям і використовуйте її для перефарбування затірки в інший колір. Ви можете підібрати колір під плитку або зовсім інший для контрасту.

 6. 6

  Своєчасно замінюйте затірку. Стара затирка починає тріскатися і кришитися і від цього ставати гірше, оскільки волога постійно просочується під плитку. Замінити затірку при необхідності не складає проблем, так як це полегшить процес прибирання та попередить утворення цвілі і грибка.

Поради

 • Переконайтеся, що вікна відкрито і кімната провітрюється при збиранні.