Як відбілити одяг

Білі речі швидко темніють, втрачають свою яскравість і свій первісний білосніжний вигляд, навіть якщо їх регулярно прати. Відбілювання може допомогти зберегти або повернути яскравість вашим білим виробам. Перед вами інструкція правильного використання відбілювача.
Метод 1 з 4: У пральній машині

 1. 1

  Роздільна прання. Відбілюйте тільки білі вироби - білий одяг і постільну білизну, які можна безпечно прати в пральній машинці в гарячій воді. Якщо тканина тонка (наприклад, мереживне плаття), то виріб може зменшитися в розмірі (бавовняна сорочка), то слід скористатися альтернативними методами прання.

 2. 2

  Відміряйте відбілювач. Вилийте 3/4 чашки (175 мл) кошти для стандартного завантаження.

 3. 3

  Додайте відбілювач в пральну машину. Відбілювач потрібно влити в гарячу воду після додавання засобів для прання, але, перш ніж ви покладете одяг.
  • Якщо у вас пральна машина з вбудованим дозатором для відбілювача, додайте в нього 3/4 склянки (175 мл) відбілювача.
  • Для пральних машин без дозатора, залийте відбілювач безпосередньо у воду після початку циклу прання, але, перш ніж ви поклали одяг. Для досягнення найкращих результатів, рекомендується, щоб цикл прання попрацював протягом декількох хвилин, потім додайте одяг. Це дозволить відбілювачі ретельно розчинитися у воді.

 4. 4

  Помістіть одяг в пральну машину. Відбілювач найбільш ефективний у гарячій воді, тому не забудьте встановити високу температуру прання для досягнення найкращих результатів.

Метод 2 з 4: Ручне прання

 1. 1

  Відсортуйте ваші речі. Періть вручну тонкі білі вироби, які не можна прати в машинці або в дуже гарячій воді. Подивіться на етикетку, якщо ви не впевнені в тому, яку прання вибрати.

 2. 2

  Спочатку періть руками з миючим засобом, якщо це необхідно. Так ви зможете видалити бруд з одягу, перед тим, як приступити до процесу відбілювання. Прати краще в мисці, яку потім можна буде використовувати для відбілювання.

 3. 3

  Змішайте розчин відбілювача з водою, окремо від одягу. Співвідношення має бути 1:30. Для зручності виміру, вам слід додати 125 мл відбілювача на 3,7 л води. Використовуйте відповідну температуру води. Пам`ятайте, що відбілювач найбільш ефективний у гарячій воді.

 4. 4

  Покладіть виріб у воду з відбілювачем. Замочіть його на 15 хвилин.

 5. 5

  Ретельно прополощіть одяг і висушіть її.

Метод 3 з 4: Виведення плям

 1. 1

  Визначте тип плями. Відбілювач НЕ буде ефективний для всіх плям. Наприклад, відбілювач добре відпирає плями від кави, соку або трави, але, як правило, малоефективний на плямах з масляною основою.

 2. 2

  Закрийте що залишилася поверхню виробу, на якому ви виводите пляма, чистою ганчіркою або паперовим рушником. Це необхідно для того, щоб відбілювач не потрапив на іншу частину виробу.

 3. 3

  Змішайте відбілювач з водою. Співвідношення - 1:30. Ви можете взяти 1 столову ложку відбілювача і 30 столових ложок води або 15 мл відбілювача і 236 мл води.

 4. 4

  Змочіть чисту білу тканину в розчині. Втирайте із зворотного боку, круговими рухами у напрямку до центру, щоб пляма не збільшилася.

 5. 5

  Продовжуй терти, поки пляма не зникне. Видаліть решту розчину за допомогою сухої чистої ганчірки.

 6. 6

  Виперіть виріб, слідуючи вказівкам на етикетці. Переконайтеся, що пляма повністю видалено, перед тим як почати сушити виріб. В іншому випадку видалити його буде ще складніше.

Метод 4 з 4: Безпечне відбілювання кольорових речей 1. 1

  Деякі кольорові вироби можна прати з використанням відбілювача. Це можуть бути білі речі з кольоровим малюнком, а також смугасті або однотонні речі. Не періть разом білі та кольорові вироби. Завдяки цьому ви уникнете линьки.

 2. 2

  Виберіть альтернативний варіант. Більшість відбілювачів для кольорових речей, називаються кисневими. Вони доступні в рідкій або порошкоподібної формі.

 3. 3

  Виперіть виріб, слідуючи вказівкам на етикетці. Додайте рекомендовану кількість кисневого відбілювача для прання. Ці відбілювачі, як правило, не розводяться водою. Але, як і хлорний, кисневий відбілювач найбільш ефективний у гарячій воді.

Поради

 • Відбілювач має обмежений термін зберігання. Відбілювач, який зберігатися більше 6 місяців втрачає свою ефективність.
 • Регулярне відбілювання одягу послаблює волокна. Відбілюйте вироби тільки в разі крайньої необхідності.
 • Якщо ви не впевнені, що нанесення відбілювача буде безпечно для вироби, зробіть тест на непомітному місці. Помістіть краплю розведеного розчину відбілювача на прихованої області, наприклад, на внутрішній частині шва. Зачекайте 5 хвилин, потім змийте і просушіть. Якщо не буде ніяких несприятливих змін кольору, виріб може бути безпечно відбілити.
 • Для точкового видалення плям, доступний широкий вибір відбілювачів.
 • Замість кисневого відбілювача, ви можете додати 1/2 чашки соди. Однак це відіб`ється на якості прання.
 • Якщо ви розлили відбілювач, не забудьте прополоскати виріб, ви ж не хочете, щоб червону сукню стало рожевим.

Попередження

 • Ніколи не виливайте відбілювач безпосередньо на одяг.
 • Не змішуйте відбілювач з аміаком. Така суміш має їдкі пари, які можуть завдати шкоди організму людини при вдиханні.
 • Завжди тримайте відбілювач в недоступному для дітей місці. Дотримуйтесь інструкції зазначеної на пляшці.
 • Не використовуйте відбілювач для вовни, шовку, мохеру, спандекса або шкіри.
 • Якщо ви перете вручну з хлорним відбілювачем, слід надягати рукавички, щоб захистити шкіру
 • Працюйте з хлорним відбілювачем тільки в добре провітрюваних приміщеннях.
 • Будьте обережні, коли наливаєте відбілювач, так як можете розплескати його і зіпсувати речі.