Як не згоріти під час пожежі в будинку

Хоча ви можете і не думати про те, що ви коли-небудь станете жертвою пожежі в будинку, але краще бути готовим (ой) і знати, що робити, щоб уникнути паніки, якщо це трапиться з вами. Якщо пожежа почалася у вашому будинку, то пріоритетним завданням буде, залишити приміщення якнайшвидше вам і членам вашої родини. У вас не буде часу виносити цінні речі або на порятунок життя вашого домашнього улюбленця. У випадку з побутовими пожежами, час вирішує все. Якщо ви хочете знати, як убезпечити себе під час пожежі в будинку і як збільшити свої шанси на виживання, просто дотримуйтесь цих порад.
Метод 1 з 3: залишитися в безпеці в будинку під час пожежі

 1. 1

  Отреагируйте, як тільки почуєте пожежну сигналізацію. Якщо ви чуєте, як спрацював детектор диму або сигналізація і бачите вогонь, постарайтеся вийти з дому якомога безпечнішим способом. Чи не хапайте телефон, цінності або інше майно. Вам потрібно турбуватися лише про те, щоб ви та члени вашої родини безпечно покинули будівлю. Якщо це сталося в нічний час, кричіть голосно, щоб розбудити всіх. У вас може бути лише кілька секунд, щоб врятуватися, так що ігноруйте всі вторинні потреби, якщо вони не мають нічого спільного з тим, щоб вижити.

 2. 2

  Безпечно вийдіть через двері. Якщо ви бачите дим під дверима, значить, ви не можете вийти через ці двері, бо дим токсичний і за ним обов`язково слід вогонь. Якщо під дверима немає диму, прикладіть тильну сторону долоні до дверей, щоб переконатися, що вона не гаряча. Якщо двері холодна, повільно відкрийте її і пройдіть через неї. Якщо двері відкриті, і ви бачите вогонь, не виходьте з кімнати, закрийте двері, щоб захистити себе від нього.
  • Якщо двері гаряча або від дверей йде дим, і більше немає ніяких інших дверей, щоб пройти, вам доведеться спробувати вибратися через вікно.

 3. 3

  Захистіть себе від диму. Щоб ухилитися від диму, опустіться на підлогу, нахиліться або проповзіть на четвереньках до дверей. Незважаючи на те, що ви думаєте, що пробігти буде швидше, посприяє тому, щоб члени вашої родини також проповзли. Вдихаючи дим, людина стає дезорієнтованим і може знепритомніти. Знаючи це, вам слід прикрити рот і ніс, якщо ви перебуваєте в сильно задимленій кімнаті.
  • Також ви можете прикрити рот і ніс сорочкою або мокрою ганчіркою, але тільки якщо у вас є на це час. Це коштуватиме вам всього хвилину або близько того, а це займає не багато часу, але це допоможе відфільтрувати, ті продукти згоряння, до яких призводить вдихання диму. У тому випадку якщо ваш одяг загорілася, зупиніться, киньтесь на підлогу і катайтеся по ньому. Якщо ваш одяг горить, негайно припиніть рух, падайте на землю і катайтеся навколо, поки не загасили полум`я. Катання по підлозі допоможе швидко загасити вогонь. Закрийте обличчя руками, тому ви катаєтеся по підлозі, щоб захистити себе.

 4. 4

  У випадку якщо ви не можете вийти, уникайте диму. Не панікуйте, коли ви не можете залишити ваш будинок і чекаєте допомоги, Ви можете бути не в змозі вийти, але ви все ще можете спокійно зробити деякі заходи, щоб відігнати дим і залишатися в безпеці. Закрийте двері і заткніть всі отвори і тріщини навколо неї тканиною або мотузкою, щоб утримати дим так довго, як зможете. Що б ви не робили, не панікуйте. Ви завжди можете повернути собі контроль, навіть якщо ви відчуваєте себе в пастці.

 5. 5

  Покличте на допомогу з вікна другого поверху. Якщо під час пожежі ви опинилися в пастці в кімнаті на другому поверсі, зробіть все можливе, що б потрапити в місце, де люди зможуть вас почути або побачити. Візьміть простирадло або що-небудь ще - бажано білого кольору - і повісьте його за вікно, щоб сигналізувати, що вам потрібна допомога. Після того, як ви почуєте відгуки, закрийте вікно. Через приплив кисню вогонь тільки сильніше розгориться. Покладіть щось під двері, щоб запобігти проникненню диму з-під дверей, рушник або що-небудь, що ви зможете знайти.

 6. 6

  Постарайтеся вибратися з вікна другого поверху. Якщо у вас двоповерховий будинок, то на випадок пожежі або іншої проблеми, вам слід встановити пожежну драбину, за допомогою якої ви зможете покинути будинок. У тому випадку, якщо вам дійсно доведеться вибиратися з вікна, знайдіть виступ, якщо він є, то ви можете вибиратися. При спробі вибратися з вікна на верхньому поверсі, завжди повертайтеся обличчям до будівлі. Використовуйте щось, що можна звісити вниз, так ви можете опинитися ближче до землі, і ви можете спуститися вниз в безпечне місце.
  • Правда полягає в тому, що, ймовірно, набагато безпечніше, залишитися на місці, і закрити всі двері між вами і вогнем, запобігти попаданню диму в кімнату, прикрити ніс і рот, щоб фільтрувати повітря і сподіватися на краще.

Метод 2 з 3: що робити після виходу з будинку.

 1. 1

  Зробіть перекличку. Якщо хтось відсутній, увійдіть в будівлю знову, але за умови, що це безпечно. Після прибуття служб екстреного реагування, повідомте їм, що ви боїтеся що, когось не вистачає. Аналогічним чином, якщо все на місці, поясніть їм, щоб вони не відправляли людей на пошуки інших і не піддавали свої життя небезпеці.

 2. 2

  Зателефонуйте за місцевим екстреним номером. У Північній Америці телефонуйте 911, в Австралії 000, у Новій Зеландії 111 і 999 у Великобританії або 112 з мобільного (цей номер має пріоритет в мобільній мережі у Великобританії, тому що ненавмисно здійснювалося надто багато дзвінків на номер 999) 112 є надзвичайним номером у всій Європі і, в разі необхідності, направляється на номери екстрених служб. Зателефонуйте зі свого мобільника або зателефонуйте з сусідського будинку.

 3. 3

  Оцініть травми. Після того, як ви подзвонили і допомога вже на підході, час перевірити себе та членів вашої родини, щоб переконатися, що пошкоджень немає. Якщо є, то прийміть можливі заходи, і якщо пожежники вже в дорозі, ви можете запитати дорогу і попросити допомогу.

 4. 4

  Відійдіть від будівлі. Дотримуйтесь безпечної дистанції між вами і вогнем. Прийміть необхідні заходи щодо пожежі в будинку, щоб бути в безпеці.

Метод 3 з 3: запобігання можливої пожежі у будинку

 1. 1

  Підготуйте план екстреної евакуації вашої родини і практикуйте його. Кращий спосіб уберегти вас і вашу сім`ю від пожеж у будинку, мати план евакуації на випадок пожежі. Вам слід скласти свій план і проводити навчання, принаймні, два рази на рік, щоб освоїтися з порядком і гарантувати, що ви будете з досить ясною головою, щоб слідувати йому, якщо цей час настане. Ось пара пунктів, необхідних для здійснення цього:
  • Знайдіть два шляхи для евакуації з кожної кімнати. Вам завжди слід шукати другий вихід, якщо перший заблокований. Наприклад, якщо двері заблокована, то варто спробувати вийти через вікно або інші двері.
  • Навчіться залишати будівлю, повзаючи по підлозі, перебуваючи в темряві і з закритими очима.

 2. 2

  Переконайтеся, що ваш будинок готовий. Щоб переконатися, що ваш будинок підготовлений на випадок пожежі, перевірте, функціонують Чи детектори диму і повні чи батарейки, перевірте, чи легко відкриваються вікна і, що штори можна швидко прибрати. Якщо у вас вікна з гратами безпеки, вони повинні мати пристрій швидкого роз`єднання, щоб дозволити відкрити їх відразу ж. Все у вашій родині повинні знати, як відкривати і закривати ці вікна. Якщо ваш будинок підготовлений до пожежі, ви значно поліпшили ваші шанси залишитися в безпеці у випадку нього.
  • На випадок, якщо ви будете змушені спускатися з даху, купіть розбірні сходи, які зроблені, із загальнодержавною точки зору, визнаної лабораторією (такий, як Underwriters Laboratory UL).

 3. 3

  Встановіть правила безпечної поведінки. В першу чергу, щоб уберегти ваш будинок від загоряння, є деякі запобіжні заходи, які вам слід зробити:
  • Поясніть вашим дітям, що вогонь - інструмент, а не іграшка.


  • Завжди знаходитеся на кухні, коли ви щось готуєте. Не залишайте без нагляду їжу на плиті.
  • Не паліть в будинку. Слідкуйте за тим, що ви тушкуйте сигарети повністю.
  • Утилізуйте будь-яку техніку з потертими проводами, вони можуть призвести до пожежі.
  • Чи не запалюйте свічки, якщо вони не знаходяться в полі вашого зору. Не залишайте запалену свічку в кімнаті, де нікого немає.

Поради

 • Зберігайте обладнання для забезпечення безпеки і в легкодоступному місці, в тому числі вогнегасники та сходи безпеки (необхідно знати, як їх використовувати). Перевіряйте вогнегасники регулярно (достатньо раз в рік), замінюйте їх, якщо вони несправні.
 • Переконайтеся, що ваші детектори диму працюють. Хороший спосіб запам`ятати, що потрібно перевірити їх, замінюйте батарейки, коли ви переводите ваші годинники на літній і зимовий час (в районах, де їх переводять).
 • Проводьте навчання з евакуації з усією родиною! Це може ніколи не статися, але ніхто ніколи не може знати напевно, і краще відчувати себе в безпеці, ніж потім шкодувати.
 • Регулярно перевіряйте детектори диму! Вони повинні бути замінені кожні 5 років. Чи не повертайтеся всередину.
 • Регулярно мийте побутову техніку для запобігання пожеж.
 • Якщо ви у вогні "зупиніться, впадіть на підлогу, котитеся по ньому, закривши обличчя".
 • Перевіряйте температуру двері: використовуйте тильну сторону долоні, щоб відчути тепла двері чи ні, не долонею і не пальцями руки. Задня частина вашої руки має більше нервових закінчень, ніж долоню, що дозволяє точно визначити температуру, фактично не торкаючись до неї. Так, двері можуть виявитися досить гарячими, щоб обпалити вас, чи не показавшись гарячими взагалі. Пізніше вам може знадобитися використовувати долоні або пальці, щоб вибратися.

Попередження

 • Найголовніше правило, важливіше, ніж всі інші, це залишатися на рівні підлоги! Гарячий дим піднімається вгору, він може бути токсичним або палючим, або і те й інше, тому тримайтеся ближче до підлоги, це може допомогти вам уникнути вдихання або опіків димом, який вже міг проникнути в кімнату. Якщо в кімнаті немає диму, то ви можете залишитися там, але будьте обережні при вході в будь-яке нове приміщення, уникайте цю ж небезпека.
 • Переконайтеся, що всі знають, куди йти після того, як ви вибралися з дому. Визначте місце, досить далеке від вдома, на всяк випадок, але досить близько, щоб дістатися туди легко і швидко. Подбайте про те, щоб всі знали, що потрібно відразу попрямувати до місця зустрічі, і залишатися там, поки все не прояснитися.
 • Не входьте знову в палаючу будівлю. Забудьте все, що ви бачили в фільмах і телевізійних шоу, які не зображайте героїв, що кидаються в палаючу будівлю, щоб врятувати комусь життя. Так буває тільки в кіно. У реальному світі, люди, які знову увійшли в палаючу будівлю часто гинуть в декількох кроках від місця, в яке вони увійшли. Повернення в будівлю означає лише чергову жертву, яку повинні будуть знайти пожежники.
 • Через пожежу, часто неможливо дістатися з однієї частини житла в іншу. Тому кожен член сім`ї, здатний це зробити, ПОВИНЕН знати, як вийти з кожної кімнати, навіть якщо звичайні двері недоступні.

Що вам знадобиться

 • Папір і ручка (записати план)
 • Робочі детектори диму, з новими батареями
 • Вогнегасники (для дуже маленьких пожеж)
 • Рятувальні сходи