Як промити водонагрівач

Багато виробників водонагрівачів рекомендують спускати воду і промивати водонагрівач кожні 6 місяців. Скупчується в баку осад може забити водонагрівач, знизивши ефективність нагрівального елементу і збільшивши рахунки за електрику. Дотримуйтесь нижче вказаними інструкцій, щоб промити електричний або газовий водонагрівач.




Частина 1 з 4: Підготовка водонагрівача

 1. 1

  Вимкніть водонагрівач. Не слід зливати воду з включеного водонагрівача.
  • Якщо ви використовуєте газовий водонагрівач, переведіть його в режим "пілот", щоб індикатор контрольної лампочки горів, але вода перестала нагріватися.
  • Якщо у вас електричний водонагрівач, вимкніть рубильник, який підключає обігрівач до мережі. Він може знаходитися десь неподалік від обігрівача.

 2. 2

  Дайте воді у водонагрівачі охолонути, перш ніж продовжувати роботу далі. На це може знадобитися від кількох годин до половини дня, залежно від розміру водонагрівача.

Частина 2 з 4: Відключення подачі води

 1. 1

  Закрийте заглушку подачі води у водонагрівач. Вона часто розташовується вгорі водонагрівача там, де вода заливається в нього перед нагріванням.

 2. 2

  Відкрийте кран гарячої води у себе в раковині, щоб злити надлишок води в трубах.

 3. 3

  Відкрийте кришку скидання тиску на баку водонагрівача. Ви можете почути шиплячий звук після цього.

Частина 3 з 4: Злив води через шланг

 1. 1

  Знайдіть дуже довгий садовий шланг. У більшості садових будинків потрібно зливати водонагрівач у вуличну стічну каналізацію.
  • Якщо ж у вас є функціонуюча каналізація всередині будинку, можна злити водонагрівач за допомогою шланга прямо в неї.

 2. 2

  Перевірте довжину шланга, перш ніж продовжувати.
  • Ви можете також зробити так, щоб захолола вода стекла в сад або на газон. У такому випадку вам може знадобитися металеве решето, щоб відсіяти осад з водонагрівача. При цьому врахуйте, що чим прохолодніше зливається вода, тим краще.

 3. 3

  Визначте, на якому рівні по відношенню до землі знаходиться водонагрівач. Якщо він вище рівня землі, ви можете просто кинути шланг на вулицю, і сила гравітації сама змусить воду стекти.
  • Якщо ваш водонагрівач розташований нижче рівня землі, то вам доведеться придбати невеликий насос в господарському магазині. Даний насос можна приєднати до садового шлангу, щоб відкачати воду з водонагрівача.

 4. 4

  Приєднаєте насос, якщо це необхідно. Підключіть його до мережі.

 5. 5

  З`єднайте садовий шланг до крана зливу води на водонагрівачі. Зазвичай він розташовується в нижній частині водонагрівача. Для надійної фіксації шланга скористайтеся гайковим ключем.



 6. 6

  Дозвольте воді скачати або злитися повністю.

 7. 7

  Відловити трохи води в відро (якщо вода зливається в каналізацію), щоб побачити, скільки осаду присутній у воді.

Частина 4 з 4: Промивання водонагрівача

 1. 1

  Огляньте воду у відрі на предмет осаду. Можете також подивитися на решето (якщо встановлювали його), щоб подивитися, що на ньому зібралося.

 2. 2

  Промийте водонагрівач, якщо зібралося багато осаду.
  • Від`єднайте садовий шланг, закрийте зливний кран і заглушку скидання тиску. Увімкніть подачу холодної води.
  • Наповніть водонагрівач і злийте воду. Для особливо сильно засмітився осадом водонагрівача вам буде потрібно це робити до тих пір, поки осад не перестане сходити.

 3. 3

  Від`єднайте шланг, закрийте заглушку скидання тиску, включіть назад газ або електрику. Проводьте регулярне обслуговування водонагрівача, щоб поліпшити ефективність його нагрівальної функції.


Поради

 • Якщо крім осаду в зливний воді ви виявили шматочки пластику, це є ознакою початку псування шланга подачі води. Знайдіть новий шланг на заміну в господарському магазині. Замініть його тоді, коли вода буде спущена з водонагрівача.

Що вам знадобиться

 • Довгий садовий шланг
 • Гайковий ключ
 • Насос
 • Металеве сито
 • Відро
 • Каналізація