Як почистити східний килим

Східні килими - це екзотика. Вони надають будь-якому будинку вишуканість. Поява в будинку східного килима завжди змінює атмосферу в домі. Східні килими створюються в Ірані, Туреччині, Індії, Південно-Східної Азії та інших регіонах Близького Сходу. Спочатку, східні килими були доступні тільки завдяки імпорту. Сьогодні, кожен може дозволити собі купити східний килим ручної роботи і високої якості, вироблений в США на відомих підприємствах. Якщо ви інвестували гроші в незвичайний східний килим, то, напевно, ви хочете, щоб він залишався чистим і завжди радував вас.

Кроки

 1. 1

  Відразу витирайте плями. Якщо ви будете витирати плями, як тільки вони з`явилися, ви позбавите себе від зайвого головного болю. Якщо ви не будете залишати плями на потім, то ваш килим прослужить вам довго, а вам не потрібно буде віддавати його в дорогу чистку. Ви можете чистити килим раз на місяць, тільки не забувайте, що килим збирає бруд щодня. Рухайте килим час від часу, щоб одна сторона не вигоріла більше інший або щоб з одного боку він не забруднювався більше, ніж з іншого.

 2. 2

  Пилососьте килим з обох сторін. Ви повинні регулярно чистити килим від бруду і пилу. Підніміть килим з одного боку і вдарте по ньому кулаком. Якщо ви побачите хмару пилу, то ваш килим гостро потребує того, щоб його почистили. Ретельно пропилесосьте килим перед тим, як перевернути його і пропилососити з іншого боку.

 3. 3

  Приготуйте суміш з холодної води і звичайного оцту білого кольору.  • Змішайте три частини води і одну частину оцту. Не потрібно додавати оцту більше, інакше запах оцту буде стояти в кімнаті.
  • Не слід використовувати мило та інші грубі засоби для чищення. У виробництві багатьох східних килимів використовуються рослинні барвники, тобто натуральні, які ви легко можете змити. Не слід використовувати мило ще й тому, що ви не зможете гарненько прополоскати килим, а мило, яке залишиться, перетвориться на чорні липкі плями. Оцет є старим перевіреним засобом, який добре освіжає і промиває східні килими, а кольори стають яскравішими і набувають свій натуральний відтінок. 4. 4

  Суміш з води і оцту налийте в пляшку з пульверизатором і рівномірно розпорошите воду по килиму.

 5. 5

  Використовуйте це ж засіб для бахроми килима. Ви можете скористатися щіткою і почистити бахрому, як ніби ви її розчісуєте.
  • Якщо бахрома біла, тобто з бавовни, наливайте менше оцту і висушіть бахрому вентилятором. Бахрома з бавовни часто стає коричневою.

 6. 6

  Щоб висушити килим, скористайтеся підлоговим вентилятором. Не слід залишати мокрий килим на підлозі. В цьому випадку ви не уникнете появи борошнистої роси.
  • Не слід вішати східний килим, коли він мокрий. Кольори можуть потекти. Коли килим вже вологий, ви можете повісити його.