Як полагодити унітаз

Чи що-небудь страшніше, ніж переповнений туалет? Скрипучий, булькаючий, невиправлені монстр-унітаз - кошмар будь-якого господаря. На щастя, більшість типових несправностей туалету можуть бути вирішені легко і швидко за допомогою правильного визначення проблеми та деяких простих коригувань.
Метод 1 з 5: Ремонт забитого унітазу

 1. 1

  Перекрийте воду. Якщо ваш унітаз засмітився, що не промивайте, інакше ви ризикуєте його переповнити. Знайдіть вентиль на стіні, у якого водяна труба приєднується до унітазу, і поверніть його за годинниковою стрілкою до упору. Вода повинна перестати текти в бак.
  • З будь-яким баком або промивним пристроєм, спочатку відключіть воду в якості запобіжного заходу. Очищення унітазу, який забитий, очевидно, сама неприємна процедура.

 2. 2

  Візьміть вантуз. Він називається помічником водопровідника для певного випадку. У деяких вантуз ускладнені форми гумової частини, в деяких - прості присоски, але вам потрібно переконатися, що ваш вантуз досить великий, щоб перекрити отвір у дні унітаза.
  • Переконайтеся, що вода в унітазі покриває присосок вантуза. Буде легше прибрати засмічення, якщо буде достатньо води, але, так як ви перекрили вентиль, ви не зможете промити з бака. Принесіть кілька склянок води з-під крана, якщо потрібно.

 3. 3

  Закріпіть присосок на отвір у дні унітаза. Прокачайте його сильно і рівномірно. Ви почнете чути булькання в трубі і відчуєте деякий тиск, якщо ви створили всмоктування вантузом. Після 5-10 рухів приберіть вантуз і подивіться, пішло чи засмічення. Якщо ні, спробуйте ще раз.
  • Якщо ви бачите, що засмічення пройшло, ви можете спробувати промити водою, не відкриваючи вентиль. У бачку має бути достатньо води, щоб змити.
  • Якщо вода все змиє, знову відкрийте вентиль і дозвольте їй текти протягом декількох хвилин. Коли вода осяде, спробуйте змити, але переконайтеся, що унітаз не починає переповнюватися. Перекрийте подачу води швидко, якщо переповнюється.

 4. 4

  Використовуйте шнек водопровідника чи "змійку". Якщо засмічення близько до верху, вантуз виправить його. Якщо воно пройшло вниз по трубі, то вам може знадобитися важка артилерія. Шнек водопровідника, який також називається "змія", являє собою довгий дріт, який можна крутити, і направляти через трубу, щоб злегка вибити засмічення, а потім скрутити назад вгору.
  • Направте кінчик шнека в отвір унітазу і крутите його. Будьте дуже обережні, згинайте повільно і рівномірно.
  • Ви ж не хочете, щоб зламався штуцер труби або застряг шнек. Коли ви витягнете шнек, або відчуєте, що ви прибрали перешкоду, змотайте його назад і спробуйте занурити в унітаз ще раз, або змийте воду і подивіться, чи вдалося прибрати засмічення.
  • Якщо ви не хочете купувати шнек, можна зробити простий пристрій за допомогою дротяної вішалки, щоб спробувати прибрати засмічення.

Метод 2 з 5: Починка унітазу, який постійно протікає

 1. 1

  Зніміть кришку бачка і підійміть плаваючий важіль. Знайдіть стрижень, прикріплений до кулі, який плаває на поверхні води і контролює надходження води з труби в бачок. Це плаваючий важіль. Якщо ви підніміть важіль і вода зупиниться, значить, проблема в тому, що вода не наливається в бачок досить високо, і труби отримують повідомлення, що потрібно набрати більше води. Таким чином, унітаз протікає постійно (або часто).
  • Вода, що протікає в несправному унітазі, може коштувати цілий стан. Хоча це може здатися невеликим незручністю, протікає унітаз є серйозною, але зазвичай легко виправної проблемою.

 2. 2

  Перевірте плаваючий важіль на точність суміщення. Іноді плаваючий важіль згинається таким чином, що куля буде тертися або чіплятися за сторону бака (або бак про кульовий важіль). Спустіть воду в унітазі і подивіться, чіпляється чи важіль за що-небудь. Якщо це відбувається, просто зігніть важіль акуратно, щоб він вільно плавав і міг піднятися до рівня, на якому він має бути.

 3. 3

  Якщо він нічого не ловить, відкрутіть куля від важеля, повернувши його проти годинникової стрілки. Іноді вода буде попадати в пастку в кулі, обтяжуючи його і не пропускаючи воду. Якщо це відбувається, злийте воду і замініть куля шляхом вгвинчування його знову.
  • Якщо куля тріснутий або пошкоджений і пропускає воду вільно, замініть його на новий.

 4. 4

  Перевірте прокладку клапана. Якщо підняття важеля не зупинить протікає воду, і регулювання плаваючого важеля не допоможе, проблема, ймовірно, з заслінкою арматури, яка створює ущільнення в нижній частині бака, провідною до унітазу, і з`єднується з туалетом ручкою стрижня.
  • Перекрийте подачу води і спустіть воду в туалет, щоб звільнити бачок з водою. Перевірте заслінку на наявність ознак зносу або корозії. Якщо ви виявили нарости від води або інше сміття, приберіть його за допомогою шліфувальної шкурки або складаного ножа, і подивіться, чи можливо перекрити це так, щоб створити гарне ущільнення. Також перевірте отвір на наявність корозії і очистіть його.
  • Якщо вода все ще протікає через отвір, вивчіть стрічковий провід, який підключається до туалетного ручці, і переконайтеся, що він вирівнюється і дозволяє заслінці вільно падати і закривати отвір. Як і у випадку з плаваючим стрижнем, ви повинні зігнути його, але відносно м`яко, або замінити на новий. Деякі з них пов`язані з ланцюгом, яка може заплутатися або послабитися і, можливо, її також потрібно замінити.
  • Якщо нічого з цього не допоможе запобігти протікання туалету, ймовірно, потрібно замінити поплавковий кран.

Метод 3 з 5: Заміна поплавкового крана

 1. 1

  Визначте: у вас герметичний пластиковий поплавковий кран або металевий. Багато нових поплавкові крани, які контролюють наповнення бака водою з водопровідних труб і з`єднуються з плаваючим важелем і заслінкою в зборі, герметизовані, через що їх важко розібрати і полагодити. Ці моделі просто потрібно замінити, видаливши різьбові гвинти і замінивши аналогічною моделлю.
  • Відкрутіть плаваючою важіль після виключення води і промивання бака. Потім зніміть всю арматуру від трубки (високої трубки, яка контролює наповнюваність бачка).
  • Перевага пластикової збірки в тому, що вона не буде піддаватися корозії, та й коштує менше, але ви не зможете полагодити, якщо щось зламається. Металева арматура міцна, і ви можете спробувати відновити її. Виберіть варіант, який більше підходить вам, якщо потрібно замінити арматуру.

 2. 2

  Щоб виправити металеву арматуру, видаліть гвинти. На більшості старих металевих моделей саме пара гвинтів з круглою головкою утримують клапан. Отвинтите їх, прибравши шайби або прокладки між частин арматури.
  • Огляньте їх. Якщо який-небудь з них пошкоджений або зношений, це дозволить воді просочуватися, що і може бути причиною протікання унітаза. Якщо проблема в цьому, просто замініть прокладки і зберіть поплавковий кран. Якщо ні, то вам потрібно видалити всю арматуру.

 3. 3

  Шукайте контргайку арматури в нижній частині бака, на внутрішній і зовнішній стороні. Це те, що тримає арматуру в баку. Ви повинні будете викрутити його з обох сторін розвідним гайковим ключем і вільно підняти арматуру.
  • Тепер ви повинні затягнути підлокітники поплавкового крана, перевіряючи, щоб функції важеля і інших деталей працювали і не були зміщені. Якщо ви не бачите несправностей, але унітаз усе ще протікає, і жоден з інших варіантів обслуговування не допомагає, ви просто повинні замінити арматуру на нову. Як правило, вона коштуватимуть від не більше тисячі рублів. 4. 4

  Встановіть новий поплавковий кран на місце. Виконуйте дії в порядку, зворотному тим, які ви виконували, коли знімали арматуру, загвинчуючи її щільно і прикріплюючи повторно плаваючий важіль (хоча в цій збірці, ймовірно, знадобиться новий важіль і, можливо, нова заслінка). Увімкніть воду, і нехай вона протече протягом декількох хвилин, перш ніж спробуєте змити унітаз.

Метод 4 з 5: Усунення слабкого наповнення

 1. 1

  Перевірте рівень води в бачку. Якщо в унітаз наливається недостатньо води, щоб повністю змити його, це, ймовірно, означає, що в першу чергу в бачок не набирається достатньо води. Знайдіть плаваючий важіль і спробуйте його злегка зігнути, щоб більше води наповнювалося в бачок.
  • Будьте обережні, щоб не підняти його занадто далеко повз переливної трубки, інакше бачок буде працювати постійно.

 2. 2

  Перевірте зливний клапан в нижній частині бачка. Після відключення води і промивання бака, переконайтеся, що клапан не закривається дуже рано, перекриваючи багато води від потрапляння в унітаз. Якщо це так, регулюйте важіль або ланцюг.
  • Повинні бути три або чотири параметри висоти, щоб налаштувати арматуру для вашого унітазу. Пробуйте різні настройки, поки достатня кількість води не буде текти в унітаз.

 3. 3

  Перевірте водні порти на нижній стороні обода унітазу. Вони будуть часто забиватися через цвілі або іржі, бо це важка для очищення область в туалеті. Візьміть туалетну щітку і миючий засіб, щоб переконатися, що вода може проходити через порти.
  • Щоб переконатися, що вони не забиті, використовуйте невелике дзеркало і перевірте їх у відображенні.
  • Ви також можете використовувати дротяну вішалку для очищення портів, якщо є що-небудь, що ви не можете прибрати за допомогою щітки.

 4. 4

  Перевірте, чи не протікає шарнір, що з`єднує бак з унітазом. Як правило, труба з`єднує їх. Подивіться на дно бака і перевірте гайки, щоб побачити, чи потрібно їх затягнути або замінити.
  • Якщо частина бачка або унітазу з тріщинами або протікає, через це слив може бути слабким, або можливі інші проблеми, і можливо буде потрібно повністю замінити туалет.

Метод 5 з 5: Заміна сидушки

 1. 1

  Приберіть старе сидіння. Одна з найбільш поширених і легко виправних проблем з туалетом - зламане сидіння, яке потрібно замінити. По-перше, вам потрібно прибрати старе сидіння, знявши його шляхом видалення гайки з болтів кріплення під обідком унітазу і потягнувши сидіння і кришку.
  • Загляньте під туалетний обід, де сидіння з кришкою кріпиться до унітазу. Ви повинні побачити гайку і шайбу, що утримують сидіння. Отвинтите його за допомогою регульованого розвідного ключа і зніміть шайбу і гайку. Болти повинні легко ковзнути вгору, і ви можете зняти сидіння.
  • Якщо гайка застрягла або заіржавіла, розпорошите трохи WD-40 на неї, щоб легше відкрутити. Будьте обережні, не прикладайте до ключа занадто багато зусиль, інакше ви ризикуєте розколоти унітаз ключем або зачепити щось рукою.

 2. 2

  Дістаньте нове сидіння. Як правило, більшість сидінь виробляються в двох розмірах, тому переконайтеся, що у вас є розмір, відповідний вашому конкретного туалету.
  • Коли ви будете в господарському магазині, ви, ймовірно, захочете купити запасні шайби, гайки і болти, якщо вони не йшли в комплекті з вашим сидінням. Переконайтеся, що вони підходять для вашого унітазу. Візьміть з собою в магазин старі для порівняння.

 3. 3

  Встановіть нове сидіння. Закріпіть болти через отвори в ободі туалету і пригвинтите гайку до чаші унітазу. Будьте обережні, щоб не перестаратися при затягуванні, але переконайтеся, що сидіння закріплено безпечно.

Попередження

 • Ретельно вимийте руки після роботи з унітазом. Мийте їх постійно.
 • Якщо щось розбивається, будьте обережні, щоб не порізатися. Осколки будуть дуже гострі.

Що вам знадобиться

 • Гайковий ключ
 • Викрутка
 • Плоскогубці
 • Новий поплавковий кран або деталі для заміни
 • Сидіння для заміни
 • Болти, шайби і гайки
 • Збірка плаваючих важелів
 • Збірка клапана