Як полагодити переповнений унітаз, забитий туалетним папером

Щоб виводити по каналізації відходи, унітаз використовує гравітацію і тиск. Стандартний вихід унітазу в стічну трубу - 7-10 см в діаметрі. Цього простору має вистачати для виведення більшості відходів, але, на жаль, воно легко забивається предметами, яких там бути не повинно. Коли вихід труби унітазу забивається великою кількістю сміття (наприклад, набряклої від води папером), гравітація стає безсилою і перестає виштовхувати його. Щоб унітаз знову почав змивати як годиться, вам необхідно усунути надлишки туалетного паперу з самого унітазу і його стоку.

Кроки

 1. 1

  Загляньте всередину унітазу і перевірте, чи немає в ньому видимих шматків паперу, блокуючих стік.

 2. 2

  Заберіться рукою в саму чашу унітазу і вийміть з стоку якомога більше туалетного паперу. Лише іноді пробка розташовується близько до поверхні стоку, і її легко можна побачити і убрать- іноді пробки з паперу розтягуються по трубі до метра в довжину, поза зоною видимості і досяжності.

 3. 3

  Переконайтеся, що в унітазі достатньо води - вона повинна доходити хоча б до половини. Якщо в унітазі води немає, долийте достатню кількість (на половину обсягу, мінімум). Це зробить подальшу відкачку вантузом більш ефективною.

 4. 4

  Помістіть вантуз над виходом стоку унітазу, повністю його накривши. Переконайтеся, що вода в унітазі повністю покриває гумову головку вантуза.
 5. 5

  Прикладіть тиск на рукоятку вантуза, щоб притиснути його гумову головку вниз. Потягніть рукоятку вгору, щоб під головкою утворилася порожнина, але зберігайте вантуз щільно притиснутим до стоку унітазу. Ваше завдання - створити тиск всередині труби стоку. Ви досягнете цього, якщо весь час будете тримати голівку вантуза щільно притиснутою до стоку.

 6. 6

  Продовжуйте відкачувати стік вантузом 5-10 хвилин. Періодично перевіряйте, чи не звільнився чи стік, прибираючи вантуз в сторону. Якщо стічна труба вільна, унітаз повинен автоматично сам змитися.

 7. 7

  Запустіть "змію сантехніка" в унітаз, якщо він не очистився через 10 хвилин роботи вантузом. "Змія сантехніка" - тонкий металевий трос (або спіраль), що досягає в довжину 30 метрів. Змію подають по трубах, щоб штовхати засмічення до тих пір, поки він не піде у каналізацію.

 8. 8

  Повільно протолкніте змію в стік, але не прикладайте силу або надмірний тиск, щоб не подряпати емаль унітазу. 9. 9

  Продовжуйте просувати змію крізь стік по трубі до тих пір, поки вона не звільнить засмічення, і унітаз сам собою не змиється.

 10. 10

  Вийміть змію з стоку.

Поради

 • Якщо ви правильним чином щільно притиснули вантуз, він повинен міцно сидіти на стоці і не піддаватися, коли ви будете намагатися його зняти. Щоб переконатися в тому, що ви правильно встановили вантуз, перш ніж починати їм працювати, акуратно потягніть його вгору, - так, ви зможете переконатися, що він сидить міцно. Це допоможе вам забезпечити необхідний для усунення туалетного паперу тиск.

Попередження

 • Ніколи не намагайтеся спускати воду, коли в унітазі знаходяться хімікати для пробивання засмічень. Від цього можуть утворитися бризки, і ви отримаєте травму.

Що вам знадобиться

 • Вантуз
 • Змія сантехніка
 • Рукавички