Як випрати речі вручну

Ваші сорочки зіпсовані машинної пранням, або ви витрачаєте багато грошей на хімчистку? При згадці ручного прання ви, напевно, уявляєте собі попелюшку у великого корита. Але ручне прання, насправді, найбезпечніший вид прання, який може продовжити життя ваших речей. Дізнайтеся, як випрати вручну цілу купу речей, а також делікатні тканини і спеціальні матеріали.
Метод 1 з 3: Стираємо повний комплект одягу

 1. 1

  Відсортуйте одяг для прання. Прання вручну вимагає більше свободи, проте все ж відсортуйте речі, які потрібно випрати. Відокремте білі, кольорові і темні речі. Зверніть спеціальну увагу на делікатні речі і особливо брудні. Їх потрібно прати окремо.

 1. 1

  Періть в місці з доступом до води, наприклад, душі, у ванні, в саду у шланга, біля річки і т.д.

 2. 2

  Підготуйте воду. Вам потрібно буде два тази - одне для прання, інше для полоскання. Використовуйте ванну або раковину з затичкою, якщо у вас немає тазика для прання. Різні тканини вимагають різної температури прання. Білим і світлим речам потрібна гаряча вода, світлим і темним кольорам потрібна холодна вода. Наповнюючи тазик водою, ви зможете регулювати температуру води.

 3. 3

  Додайте порошок. Налийте одну або дві столові ложки порошку (в залежності від розміру тазика) в тазик з теплою водою. Для ручного прання найкраще підходить рідкий порошок, який миттєво розчиняється у воді. Перемішайте порошок у воді руками, щоб він розчинився і утворилася піна.

 4. 4

  Покладіть речі в ємність. Покладіть брудний одяг в тазик з гарячою водою і залиште на 10-15 хвилин, перед тим як почнете прати.

 5. 5

  Почніть прати. Можна прати двома способами: можете взяти якусь палицю і за допомогою неї перешкодьте речі у воді акуратними рухами вгору-вниз. Або можна це виконати рукою. Обома способами потрібно перемішувати білизна круговими рухами у воді, щоб бруд і пил зійшли.
  • Хоча це важко придбати, але якщо у вас є старомодна пральна дошка, то можете використовувати її для прання брудних речей.
  • Є такі пристосування для прання, які зовні нагадують вантус, і працюють аналогічно йому, витягаючи бруд.

 6. 6

  Виперіть забруднені ділянки. Деякі речі потрібно більше терти, ніж інші. Наприклад, шкарпетки, нижню білизну або брудну робочий одяг. Такі речі періть окремо вручну, додавши трохи більше порошку і, потираючи тканину один про одного.

 7. 7

  Перше полоскання. Злийте воду і бруд, яка утворилася у воді. Вийміть одяг з тазика і перекладіть її в чистий тазик з водою. Перемішуйте круговими рухами, щоб вийшло якомога більше брудної води. Якщо ви відчуваєте, що ще залишилося багато порошку на одязі, то знову прополощіть в іншому тазику з чистою водою.

 8. 8

  Видаліть надлишки води. Дуже важко повісити одяг сушитися, якщо вона занадто мокра, так що постарайтеся трохи віджати одяг перед тим як будете її сушити. Ніжно видавіть воду, не викручуючи і не віджимаючи тканину. Такий спосіб не дозволить одязі деформуватися або розтягнутися. Якщо ви не хочете використовувати даний метод, то оберніть виріб чистим сухим рушником.

 9. 9

  Розвісьте речі. Щоб одяг не вицвіла на сонці (мається на увазі кольорова тканина) виверніть її на виворіт. Потім розвісьте речі для сушіння на пластикових плічках або мотузках. Залежно від вологості і температури, потрібно кілька годин або 1-2 дні, щоб одяг повністю висохла.

Метод 2 з 3: Стираємо кашемір і шерсть вручну

 1. 1

  Наповніть ванну водою. Оскільки ви будете прати кілька речей, то можете використовувати раковину або тазик, замість того щоб наповнювати цілу ванну. Наповніть тазик теплою чи холодною водою-чим холодніше вода, тим краще.

 2. 2

  Додайте порошок. Ви можете скористатися рідким порошком, проте краще взяти спеціальний засіб, призначений для таких виробів, щоб не пошкодити їх. На 8-12 літрів води потрібно приблизно одну столову ложку порошку. Чим холодніше буде вода, тим більше порошку вам знадобиться. 3. 3

  Намочіть ваш одяг. Перекладіть білизна назад в ємність для прання. Збовтайте білизна у воді, щоб воно повністю занурилося у воду. Дайте одязі гарненько намокнути в мильній воді протягом 2-3 хвилин.

 4. 4

  Виперіть. Обережно збовтайте одяг у воді руками. Скоріше всього ваш светр кашеміру не так забруднений і не потребує інтенсивної пранні. Якщо на светрі все ж є пляма, м`яко потріть його з невеликою кількістю порошку.

 5. 5

  Полоскання. Поставте тазик з білизною під струмінь холодної води. Не відкривайте кран на повну потужність, ви може пошкодити тканину. Продовжуйте полоскати, поки вода не стане прозорою.

 6. 6

  Видаліть надлишки води. Кашемір і шерсть особливо схильні до пошкодження в мокрому стані. Їх потрібно сушити акуратно. Ні в якому разі не викручуйте і не віджимайте. Просто обережно дістаньте їх з води і ніжно вичавіть рідину.

 7. 7

  Шерсть і кашемір мають звичай деформуватися і зміняться в розмірі після прання. Для того щоб запобігти цьому, покладіть їх на гладку поверхню постеленний рушником. М`яко потягніть і розтягуйте тканину, щоб вона повернулася в первісний стан і не зменшилася в розмірі. Потім поверніть рушник разом з виробом щоб надлишки води стекли.

 8. 8

  Сушіть. Делікатні тканини не можна сушити в сушарці, так як вони усядут. Їх не можна також і вішати, тоді вони розтягнуться. Замість цього покладіть виріб на сухий рушник в теплій кімнаті. У будь-якому випадку буде потрібно кілька годин або днів, перш ніж воно висохне.

Метод 3 з 3: Стираємо шовк і мережива вручну

 1. 1

  Наповніть ванну теплою водою. Можна взяти тазик або використовувати раковину або ванну. Шовк і мережива можна прати в більш теплій воді ніж шерсть. Можна навіть випрати шовковий одяг коду ви приймаєте душ. Невеликий розмір і не особлива забрудненість легко дозволять прати їх таким чином.

 2. 2

  Додайте порошок. Налийте чайну ложку або трохи більше порошку в таз і перемішайте рукою. Якщо ви перете відразу кілька речей з шовку, то вам знадобиться трохи більше порошку.

 3. 3

  Підготуйте речі до прання. Якщо ви перете бюстгальтер або щось з гачками, то застебніть їх. Періть окремо білі від кольорових і темних речей, щоб не допустити їх фарбування.

 4. 4

  Періть. Ніжно закручуйте речі у воді, але будьте обережні, щоб вони не переплелися між собою. Мереживну білизну, яке трохи більше брудне, ніж інше можна ніжно потерти.

 5. 5

  Прополощіть. Поставте тазик з одягом під струмінь теплої води і полощіть, зливаючи мильну брудну воду. Намагайтеся, щоб шовкові речі не перепліталися і не сплутувалися. Полощіть кожну річ окремо.

 6. 6

  Мереживо і шовк не мають звичаю розтягуватися або зменшуватися в розмірі, тому їх можна повісити сушиться на мотузку. Повісьте кожну річ окремо на мотузку і закріпіть їх прищіпками. Якщо ви не хочете, щоб вашу нижню білизну майорів на мотузці, на огляд всього двору, то повісьте її у ванній кімнаті або ж розкладіть на сухому рушнику.

Поради

 • Якщо вам потрібно відбілювати білі речі, то робіть це після прання, але перед полосканням.
 • Не забудьте перевірити кишені перед пранням!


Cite error - $ 2