Як посадити рослину

Для посадки сіянців або молодих рослин потрібна правильно складена грунтосуміш, сонце і вода. Рослини істотно відрізняються за вимогами до температури, освітленості і вологості грунту. Тому уважно прочитайте інструкцію на етикетці, щоб створити для рослини необхідні йому умови. Виконання цих вимог гарантує успішний ріст рослин на новому місці.
Метод 1 з 3: Посадка рослин у відкритий грунт

 1. 1

  Встановіть рослини на місцях передбачуваної посадки та оцініть ситуацію, картину, поки ви їх не посадили. Коли рослини вже посаджені, не можна буде щось змінювати, не порушуючи кореневої кулю.

 2. 2

  Викопайте яму, вдвічі більшу, ніж кореневої куля рослини. Для більш великих рослин копайте яму садової лопаткою, для дрібних - рукою в рукавичці.

 3. 3

  Киньте трохи компосту в ямку для живлення коренів. Трохи присипте компост грунтом.

 4. 4

  Переверніть горщик з рослиною догори ногами. Візьміться рукою за основу стебел. Коріння при цьому повинні вивільнитися.
  • Якщо рослина не вивільняється, значить, коріння рослини переросли розміри горщика. Надріжте краю горщика не відточеним інструментом і розхитати пальцями земляний кому пальцями.
  • Поверніть рослину і знову спробуйте його дістати. При посадці розправте коріння, які переросли розміри горщика.

 5. 5

  Насипте грунт навколо рослини. Краще посадити занадто високо, ніж занадто низько, тому упевніться, що грунту навколо рослини стільки, щоб був забезпечений необхідний дренаж.

 6. 6

  Зробіть навколо рослини неглибоку канавку. Полийте рослину, наливаючи воду в цю канавку, і дочекайтеся, поки води вбереться. Повторіть це два або три рази, щоб грунт осіла.
  • Підсипте грунт, якщо це необхідно. Рослина має бути в землі на тому ж рівні, що і в горщику.

 7. 7

  Замульчуйте грунт навколо рослини листової мульчею або соломою. Навколо стебла не мульчируйте, щоб міг циркулювати повітря. Поливайте і удобрюйте рослина згідно інструкції на етикетці.

Метод 2 з 3: Посадка в горщики

 1. 1

  Обміркуйте вага і матеріал горщика. Якщо вам треба буде рухати цей горщик, він повинен бути зроблений з легкого металу або сплавів, а не з товстої кераміки. Якщо горщик чи не плануєте пересувати, то краще вибрати глазуровану кераміку, оскільки в таких горщиках краще зберігається вологість грунту.

 2. 2

  Вибирайте горщики з дренажними отворами, щоб коріння вашого рослини не згнили. Якщо ви не можете знайти горщик з отворами, просвердлите їх самі, якщо горщик не надто тендітний.

 3. 3

  Покрийте дно горщика гравієм або покладіть коло з дрібним отворами. Цей бар`єр зменшить просочування грунту. Купуйте підставку гармонирующего з горщиком кольору, щоб надлишок води не потрапляв на вашу меблі або підлогу.
  • Ви можете купити піддон для горщика або підставку, якщо хочете, щоб вода витікала назовні з горщика прямо на зовнішню поверхню.

 4. 4

  Купуйте рослини. Якщо ви в перший раз садите горшкові рослини, постарайтеся посадити невеликі рослини або розсаду. Проконсультуйтеся в місцевому центрі з озеленення щодо того, які рослини краще ростуть у вашому кліматі.
  • Дізнайтеся, чи мають куплені рослини тенденцію до поширення, захоплення території. Рослини типу м`яти повинні бути посаджені в окремий маленький горщик і рости без пересадки, щоб перешкодити їх поширенню і заглушених ними інших рослин.
  • Не схильні до поширення однорічні рослини можуть бути посаджені від трьох до п`яти примірників в горщик.
  • Схильні до поширення однорічні рослини повинні міститися в окремому горщику, або зростання їх повинен стримуватися кордонами меншого горщика.
  • Не купуйте рослини, що не мають щільного кореневого кома. Вони легко всихають, і, швидше за все, помруть.
  • Вибирайте рослини з однаковими вимогами до грунту і освітленню.

 5. 5

  Поставте горщики, грунтосуміш та інструменти для посадки в тому місці, де будуть стояти посаджені рослини. Якщо ви збираєтеся їх переставити, поставте все це на лавку або стіл, щоб не нахилятися при посадці.

 6. 6

  Використовуйте грунтосуміш для рослин горщиків, а не землю з грядок. Вибирайте грунтосуміш з повільно діючим гранульованим добривом або купіть його окремо, щоб додати в грунт. Якщо ви хочете самі зробити грунтосуміш, змішайте п`ять частин компосту, одну частину вермикуліту, одну частину будівельного піску і одну четверту частину сухого органічного добрива.

 7. 7

  Наповніть від однієї чверті до половини горщика гравієм або глиняними черепками. Для рослин з глибокою кореневою системою візьміть менше гравію, для рослин з поверхневою кореневою системою - більше.

 8. 8

  Киньте кілька дюймів почвосмеси. Потім поставте рослини в горщик і подивіться, чи будуть вони сидіти в грунті на тій же самій глибині, що і в своїх рідних контейнерах.
  • При необхідності додайте в горщик більше грунтової суміші.

 9. 9

  Посадіть спочатку центральне рослина, потім навколишні його рослини. Підсипайте грунт навколо рослин, поки вона не покриє їх до того ж рівня, на якому вони росли в своїх оригінальних контейнерах.

 10. 10

  Обережно полийте рослини з садової лійки або шланга. Перший час поливайте їх частіше, кожного разу, коли грунт висихає на глибину два - три дюйми. 11. 11

  Якщо грунт через кілька місяців ущільниться, додайте ще. Доглядайте за рослинами відповідно до інструкції на етикетці.

Метод 3 з 3: Посадка дерев

 1. 1

  Злегка скопайте грунт лопатою або садовим совком. Грунт має бути досить пухкої, щоб коріння дерев могли проникати через неї.

 2. 2

  Викопайте яму вдвічі ширше, ніж кореневої куля дерева. Вона має бути трохи коротше, ніж висота кореневого кулі. Ви будете формувати насип з грунту.

 3. 3

  Покладіть на бік саджанець або молоде дерево. Постукайте по дну і боків контейнера відкритою долонею. Робіть це обережно, але рішуче, поки кореневої куля не відійде від стінок і дна контейнера.

 4. 4

  Звільняйте кореневої куля з контейнера, поки він повністю звідти не вийде.

 5. 5

  Якщо коріння не відокремлюються, значить, дерево переросло контейнер. Звільніть застряглі коріння і розпряміть їх, щоб вони йшли в напрямку від стовбура.
  • Ті корені, які неможливо витягнути, необхідно підрізати. Але робити це можна лише тоді, коли їх не так багато, а кореневої куля досить великий.

 6. 6

  Поставте кореневої куля в яму. Кореневої куля повинна підніматися над поверхнею землі на 0,5 - 1 дюйм (1.3 - 2.5 см) для запобігання загнивання. Якщо він виявився недостатньо високо, вийміть його і підсипте більше землі.

 7. 7

  Відрегулюйте положення дерева в ямі, піднімаючи кореневої кулю за нижню частину. Ніколи не піднімайте, беручись за стовбур. Попросіть помічника подивитися, чи рівно стоїть дерево.

 8. 8

  Змішайте одну частину компосту з трьома частинами ґрунту, перш ніж заповнити яму навколо дерева. Це підвищить вміст поживних речовин у ґрунті.

 9. 9

  Заповніть яму навколо кореневого кулі. Насипте трохи грунту над рівнем землі, не закриваючи стовбура. Утрамбуйте грунт долонею.

 10. 10

  Зробіть навколо утворився горбка невелику канавку і полийте 15-ю галонами (56 л) води. Перший місяць поливайте щотижня.

 11. 11

  Замульчуйте грунт навколо дерева. Залиште незамульчірованной область на відстані 2 дюйми (5 см) від стовбура дерева.

 12. 12

  Використовуйте кілочки для підтримки дерева, якщо воно недостатньо стійко. Розмістіть їх так, щоб вони не пошкодили кореневої куля дерева.

Що вам знадобиться

 • Садові рукавиці
 • Садовий совок
 • Компост
 • Горщикова грунтосуміш
 • Мульча
 • Гранульовані органічні добрива
 • Горщики
 • Гравій
 • Коло з дрібними отворами
 • Кілочки для підтримки
 • Садова лійка
 • Вода