Як чистити килим пароочищувачем

Врахуйте, що килим - дорога річ, тому, якщо ви не впевнені, що зможете почистити його пароочищувачем самостійно, то краще не робіть цього. Якщо килим почистити неправильно, то його можна зіпсувати або зробити так, що він забрудниться ще швидше. Прочитайте нашу статтю, щоб дізнатися, як чистити килим парою.
Метод 1 з 2: Підготовка до чищення паром

 1. 1

  Зайдіть на сайт Carpet-Rug.org і погляньте на список портативних пароочищувачів. Фахівці, що працюють на цьому сайті, перевіряють пароочищувачі і оцінюють їх, наскільки добре вони видаляють бруд, сушать, і зберігають в цілісності покриття. Вам, звичайно, потрібен буде такий прилад, який максимально видалить бруд і вологу, і не зашкодить килим.
  • Постарайтеся вибрати очищувач, який дозволить килиму висохнути протягом 12 годин. Зайва волога може пошкодити килим і викликати появу цвілі.

  • Якщо пароочиститель буде малопотужним і не видалить з килима засіб для чищення, то килим у вас стане знову брудним в досить короткий час.

 2. 2

  Виберіть такий час для чистки, щоб килим висох якомога швидше. Зайва вологість на вулиці нам ні до чого.

 3. 3

  Використовуйте невелику кількість миючого розчину. Його кислотність (рН) повинна бути не більше 10, щоб не пошкодити поверхню килима.

 4. 4

  Приберіть з килима меблі та інші предмети. Розчистити собі фронт робіт, щоб ви бачили всі брудні місця.

Метод 2 з 2: Як використовувати пароочиститель

 1. 1

  Наповніть пароочиститель гарячою водою.

 2. 2

  Додайте в нього засіб для чищення згідно з інструкціями виробника. 3. 3

  Починайте чистити килим з місця, розташованого якнайдалі від дверей, і рухайтеся в зворотному напрямку, щоб вам не ходити по очищеній поверхні.

 4. 4

  Намагайтеся максимально використовувати засіб для чищення, пройшовши по килиму кілька разів.

 5. 5

  Змийте засіб для чищення водою. Його не можна залишати в килимі, так як до нього почнуть липнути бруд і пил.

 6. 6

  Включіть в кімнаті кондиціонери та вентилятори, щоб килим швидше висох. Увімкніть осушувач повітря, якщо він у вас є.


Поради

 • Якщо вам потрібно пройти по килиму, поки він ще вологий, то надіньте чисті шкарпетки або надіньте поверх взуття пластикові пакети.
 • Якщо вам потрібно поставити свої меблі назад на килим, перш ніж він повністю висохне, то ставте її на шматки пінопласту. Інакше ви можете забруднити килим фарбою від меблів.

Попередження

 • Ніколи не використовуйте більше миючого засобу, ніж рекомендується виробником. До залишків кошти в килимі буде швидше прилипати бруд.
 • Прочитайте умови гарантії на ваш килим перед тим, як чистити його парою самостійно. Деякі килими вимагають спеціальної чистки, інакше гарантія може анулюватися. Також чистка засобами, що містять хлорку та інші деякі відбілювачі, можуть змінити колір килима.