Як доглядати за кондиціонером

Можливість реалізації технічної підтримки кондиціонера домовласником є досить обмеженою, але деякі прості і легко виконувані кроки можуть вдихнути нове життя в старі, зношені пристрої, або ті, які виробляють неприємні запахи. Читайте далі, щоб дізнатися більше.

Кроки

 1. 1

  Вимкніть кондиціонер. Вимкніть живлення кондиціонера.

 2. 2

  Зніміть фільтр і панель, або кришку блоку, якщо це необхідно. Зніміть фільтр, щоб охолола радіаторна решітка. Деякі моделі вимагають, щоб передня панель і кришка були теж зняті, для забезпечення повного доступу до радіатора. Зазвичай кришка кріпиться гвинтами, які не видно до тих пір, поки не видалите фільтр.

 3. 3

  Нанесіть на передню частину решітки радіатора кондиціонера спеціально призначене засіб для чищення. Home Depot і багато інші центри реалізують продукцію спеціально для цієї конкретної роботи. Ці чистячі засоби допоможуть прибрати запахи, викликані відкладеннями бруду, цвілі, сигаретного диму і т.д. з поверхні решітки. Будьте обережні і стежте, щоб тільки радіаторна решітка була покрита цим засобом. Запобігайте потраплянню піни на електричні дроти, елементи управління або інші деталі. Пінні кошти будуть приносити користь тільки в тому випадку, якщо будуть використовуватися за призначенням.

 4. 4

  Почистіть фільтр. Очистіть фільтр звичайною водою або замініть його. Чистий фільтр - це необхідність. Набагато легше і дешевше діставати і очищати фільтр кожні 15 годин (залежно від кількості пилу або рівня бруду), ніж чистити кондиціонер з пінливим миючим засобом. Якщо ви підозрюєте, що фільтр може ще створювати неприємні запахи, то замочіть його і промийте з використанням невеликої кількості запашного мила або прального порошку.

 5. 5

  Поставте назад кришку і фільтр і підключіть харчування приблизно через 10-15 хвилин.
 6. 6

  Запустіть кондиціонер. Встановіть режим «прохолодний» і налаштуйте термостат на найхолоднішу позначку. Теплий, вологе повітря буде конденсуватися при проходженні через радіаторну решітку. Конденсат ополоснет бруд і піну з решітки та збереться в піддоні. Піддон буде зовні, але тільки в тому випадку, якщо кондиціонер правильно встановлений (задня частина трохи нахилена вниз до основи).

 7. 7

  Повторіть при необхідності. Якщо кондиціонеру не приділялося достатньої уваги, може знадобитися повторне миття для того, щоб він міг знову охолоджувати свіже повітря, без запахів. Зачекайте, поки на решітці не залишиться піни, перш ніж повторно її застосовувати. Якщо пристрій виробляє свіже прохолодне повітря, але не може виробити конденсат для промивання решітки радіатора, це може бути пов`язано з низькою вологістю повітря. В умовах з низькою вологістю повітря потрібно більше часу для промивання решітки. Якщо пристрою не вдається зробити свіже повітря прохолодним, то, швидше за все, він втратив холодоагент, або стався збій компресора.

 8. 8

  Вимкніть пристрій і відключіть живлення.

 9. 9

  Огляньте відкриту радіаторну решітку.

 10. 10

  Очищайте при необхідності ґрати зовні. Зовні вона може бути піддана впливу дощових крапель і, можливо, не потребувати очищенню. Якщо ви не впевнені, чи помітили пилові або брудні області, то можете очистити їх. Нанесіть пінний очисник. Дайте 10-15 хвилин миючих засобів виконати свою роботу. 11. 11

  Змийте миючий засіб за допомогою садового шланга. Так як на зовнішній решітці немає конденсату, залишки піни потрібно змивати вручну. Не спрямовуйте прямий потік води на решітку, просто зробіть так, щоб вода могла стікати по ній.

 12. 12

  Підключіть живлення і перевірте. Поставте охолодження і відрегулюйте термостат на низьку температуру. Подається повітря повинен бути холодним, а запах чистим. Якщо ні, то, ймовірно, настав час віднести його в сервісний центр, або взагалі замінити.

 13. 13

  Слідкуйте за тим, коли настає час поставити новий кондиціонер. Технічне обслуговування є важливим і рекомендованим дією, але іноді і це не може виправити всі проблеми.

Поради

 • Також застосовуйте ці ж кроки для систем центрального кондиціонування повітря. Оброблювач повітря безпосередньо в приміщенні або підвалі містить приховану радіаторну решітку, а блок компресора зовні - «відкриту».
 • Кондиціонери, які не в змозі охолодити повітря сильніше, ніж на режимі «прохолодно», швидше за все, будуть добре очищатися за допомогою внутрішньої і зовнішньої очистки. Якщо це не так, то це прямо свідчить про несправність компресора або про втрату холодоагенту. Ремонт цієї проблеми майже завжди обходиться дорожче, за винятком тих випадків, коли використовується велике значення потужності (12,000 -15,000 BTU або більше) і центральні системи кондиціонування.

Попередження

 • Завжди дотримуйтесь інструкцій до мийних засобів і використовуйте їх лише за призначенням.
 • Бруд - ворог кондиціонера. Бруд діє як теплової ізолятор і знижує ефективність - зрештою, піднімаючи вартість експлуатації.
 • Брудний фільтр або брудна радіаторна решітка можуть призвести до «крижаним підйомів» внутрішньої котушки. Крижані підйоми блокують потік холодного повітря в простір, впливають на теплообмінники та призводять до відмови компресора.
 • Забруднена зовнішня решітка може перешкоджати здатності кондиціонера скидати високу температуру, накопичену всередині. Кущі, огорожі і т.д. можуть знизити циркуляцію повітря навколо зовнішньої решітки і мають ефект як при брудному фільтрі. Тривала дія того, чи іншого умови може викликати відмову компресора.