Як видалити чорнильну печатку з паперу

У цій статті описаний простий, дешевий і нетоксичний спосіб видалення чорнильних печаток з паперу. Даний метод підходить також для видалення слідів фломастера, ручки, вугільного або кольорового олівця. Результати залежать від типу паперу і видаляються чорнила.

Кроки

 1. 1

  Візьміть наждачний папір, підійде будь-яка, яка має номер від 180 до 220. Виріжте або відірвіть від неї клаптик площею приблизно 2,5 на 2,5 см (1 на 1 дюйм). Можливо, вам знадобиться також ластик. Підійде ластик для стирання олівця, аби він був досить новим.

 2. 2

  Покладіть папір на тверду чисту поверхню. Підійде звичайний стіл. Підкладіть під папір з печаткою декілька паперових листків, щоб пом`якшити поверхню і запобігти розриву паперу. Помістіть папір на ці листки печаткою вгору, міцно притримуючи її вільною рукою. При цьому користуйтеся ВСІЄЇ долонею, а не тільки кінчиками пальців. Притисніть папір долонею так, щоб ділянка з печаткою, який необхідно зафіксувати, знаходився між вашим великим і вказівним пальцем. Слідкуйте, щоб папір лежала зовсім рівно.
 3. 3

  Візьміть приготований раніше клаптик наждачного паперу і почніть прати їм чорнило з паперу. При цьому водите шкіркою в одному напрямку, від себе. Тріть м`яко, не натискаючи сильно на папір. Струшуйте з паперу сміття, а коли шкурка засмітиться, можете очистити її, взявши за край і постачав пальцем по її тильній стороні. Будьте терплячі і продовжуйте терти до тих пір, поки чорнило не почнуть бліднути. Час від часу дивіться крізь папір на світло, щоб переконатися, що ви не близькі до того, щоб протерти її наскрізь. 4. 4

  Нарешті, ви наблизитесь до того, щоб стерти чорнило повністю. Чорнило почнуть розмазуються по паперу і швидко тьмяніти. Пам`ятайте, що в тому місці, де ви попрацювали шкіркою, папір потонемо, так що будьте дуже обережні і ні в якому разі не поспішайте. Можете замінити наждачний папір на ластик і потерти ім. Не існує яких-небудь строгих правил.

 5. 5

  Якщо вам необхідно залишити недоторканими місця поблизу друку, або друк зроблена особливо стійкими чорнилом, можете потерти її гострим скальпелем або лезом. Даний метод вимагає деякого тренування. Чи не колупайте лезом папір. Спочатку потренуйтеся на непотрібною папері. Злегка скребіть папір у напрямку до себе. Робіть це повільно і обережно, здійснюючи короткі рухи, і пам`ятайте, що маєте справу з таким тонким, ніжним і примхливим предметом, як папір.

 6. 6

  Після того, як ви стерли друк скальпелем, зачистите папір шкіркою.