Як вибрати оптимальний спосіб очищення води

Сьогодні ринок буквально затоплений різним обладнанням для очищення води. Системи зворотного осмосу, гранульований активоване вугілля, фільтри з вугільним блоком і дистилятори - всі вони обіцяють на виході чисту прозору воду, але який з варіантів підійде вам найкраще? Провівши невелике дослідження, ви зможете вибрати оптимальну систему очищення води.

Кроки

 1. 1

  Визначте джерело води. Вода зі свердловини на задньому дворі і комунальне водопостачання вимагають абсолютно різного походу.

 2. 2

  Ви очищаєте воду зі свердловини (хлорування) чи ні? Хлорування дозволяє знищити всі бактерії і віруси, після чого хлор можна повністю видалити за допомогою гарного фільтра попереднього очищення та / або засобів видалення хлору у ванних кімнатах в поєднанні з системою питної води з вугільним фільтром на кухні.

 3. 3

  До плюсів хлорування можна віднести невелику вартість-хлорування дозволяє поліпшити якість води, очистити всю водопровідну систему від водоростей, бактерій та інших забруднювачів, які присутні в трубах і накопичувальних ємностях. (На відміну від ультрафіолетового (УФ) випромінювання хлор знищує всі бактерії і віруси. УФ системи коштують дорожче, вимагають дорогого обслуговування і дезінфікують лише невелику ділянку труби нижче за течією від джерела випромінювання)

 4. 4

  Зі свердловини або джерела надходить брудна, каламутна вода з органічними домішками? Щоб уникнути засмічення кранів, встановіть гарний фільтр попереднього очищення на 10-15 мікрон, який буде відсівати великі фрагменти.

 5. 5

  Дистилятори і системи зворотного осмосу самі по собі не видаляють бактерії, віруси і хімічні речовини-всі визнані системи зворотного осмосу і дистилятори завжди встановлюються в зв`язці з хорошим вугільним фільтром (краще, щоб це був вугільний блок) для видалення забруднень.

 6. 6

  Досліджуйте питання про поширені забруднювачі у вашій місцевості. На сайті Управління з охорони навколишнього середовища доступна величезна кількість інформації. Також у вашому місті повинен видаватися щорічний Звіт про безпеку водних об`єктів, в якому описуються всі забруднюючі речовини, присутні в міській воді. Природно, при використанні фільтра, який здатний видаляти найширший діапазон забруднюючих речовин, ви будете захищені незалежно від присутніх забруднювачів.

 7. 7

  Досліджуйте питання про пестициди, які використовуються у вашій місцевості. З великою часткою ймовірності вода в середньозахідних штатах США буде містити хімічні речовини, наявність яких обумовлено використанням пестицидів. Фактично в усіх сільськогосподарських районах підземні води забруднені пестицидами, гербіцидами і побічними продуктами добрив.
 8. 8

  Визначте джерело води у вашому місті (поверхневі або підземні води). В цілому підземні води набагато чистіше і можуть вимагати лише незначною очищення за допомогою домашнього фільтра для води. Але слід знати, що дрібні свердловини або колодязі можуть бути забруднені пестицидами, розливами нафти і відходами життєдіяльності тварин. У будь-якому випадку присутній забруднення, для видалення якого буде потрібно використовувати найбільш підходящу технологію.

 9. 9

  Дізнайтеся, чи виконується фторування комунального водопостачання. Фторид таїть особливу небезпеку для літніх людей, так як його пов`язують з хворобою Альцгеймера. Якщо для вас важливий питання повного видалення фториду, то для очищення питної води слід використовувати метод зворотного осмосу у поєднанні з вугільним блоком.

 10. 10

  Особливі потреби вашої родини. Якщо хто-небудь з членів вашої сім`ї схильний астмі або захворювань дихальних шляхів, то для видалення парів хлору в будинку на вхідному водопроводі слід використовувати фільтр попереднього очищення, що дозволяє видаляти більше 80% хлору. Також можна встановити удаляющие хлор душові насадки (або спеціальні кулькові фільтри).

 11. 11

  Досліджуйте трубопроводи у вашому домі. Безліч будинків, побудованих до 1998 року, оснащені трубами, що містять свинець, який здатний потрапити в питну воду. При наявності в будинку свинцевих труб вам напевно буде потрібно точкова система очищення води, сертифікована організацією NSF International [1].

 12. 12

  Деякі вважають, що дистиляція це єдино правильний спосіб очищення води. Існує думка, що єдиним показником чистоти води є формула "H2О" при повній відсутності забруднюючих речовин. Процес дистиляції імітує кругообіг води в природі - випаровування (закипання до утворення пари), опади (осадження в апараті, звичайно це змійовик конденсатора) і дощ після конденсації (вода охолоджується вентилятором і скапує в стерильний резервуар).

 13. 13

  Проблема в тому, що сама по собі дистиляція не здатна видалити всі хімічне забруднення. Деякі хімічні речовини випаровуються і повторно конденсуються зовсім як вода, після чого змішуються з "чистою" водою. У всіх визнаних системах дистиляції є хороші вугільний фільтр поста (наприклад, вугільний блок) для повного очищення води, що проходить через дистилятор. 14. 14

  Інша проблема дистильованої води полягає в дефіциті іонів, через що вона збирає і виводить з організму кальцій та інші мінерали. У разі проблем зі здоров`ям короткочасне вживання дистильованої води допоможе очистити організм. А ось для щоденного прийому дистильована вода не підходить: тривале вживання може справити негативний вплив на зуби, кістки та інші процеси в організмі, що залежать від мікроелементів. Найменше, що може знадобитися для заповнення мінерального балансу, це прийом спеціальних добавок.

 15. 15

  При виборі та купівлі системи очищення води слід враховувати всі вищевикладені фактори. Управління з охорони навколишнього середовища рекомендує проводити щорічні перевірки свердловин на наявність бактерій та інших домішок. Не забувайте, вода потрібна не тільки для пиття. Вода, яку ви використовуєте для чищення зубів, миття фруктів, овочів і посуду, також може бути забрудненою.

 16. 16

  Аналіз води це єдиний спосіб визначити її придатність для пиття та іншого використання. Аналіз води може проводитися фахівцем-хіміком або сертифікованою лабораторією. Також можна вивчити результати останніх аналізів води, які публікують у місцевому комунальному управлінні водопостачанням.

 17. 17

  Слід розуміти, що аналіз може повідомити вам лише склад води на момент взяття проби. Через день, тиждень або місяць у вашому водопроводі можуть з`явитися забруднення, про наявність яких ви не будете навіть підозрювати. Аналіз води не варто недооцінювати, але для повного душевного спокою краще вкласти ваші гроші в систему очищення води, що має сертифікат організації NSF International [2] і здатну видалити більшість забруднюючих речовин.

Поради

 • Якщо ви живете в автофургоні, трейлері або будинку на колесах, виконуйте періодичну очистку накопичувальної ємності і системи шляхом додавання спеціальної рідини або гранульованого хлору (в правильних пропорціях). Рух хлорованої води в ємності знищить всі зростаючі в ній водорості і бактерії. При зливі хлорованої води з ємності виконується дезінфекція труб всієї системи. Також можна обладнати кран якісним фільтром для води, який має сертифікат про видалення хлору і найширшого діапазону забруднюючих речовин.
 • Виконайте невеликі власні дослідження по кожному із способів очищення води. Кожен спосіб націлений на видалення різних хімічних речовин і забруднювачів. Найкраще вкласти гроші в систему, здатну видаляти максимально широкий діапазон забруднюючих речовин, що вимагає найменш витратного обслуговування і володіє максимальною кількістю років гарантійного терміну (НЕ довічною гарантією).
 • Не використовуйте глечики фільтри для води. Такі фільтри найменш ефективні. Зазвичай вони можуть гарантувати лише видалення свинцю і хлору ТІЛЬКИ ЗА правильне обслуговування, тобто при зміні фільтруючого елемента через кожні 2 тижні. Такі фільтри мають приховані витрати - необхідність заміни фільтруючого елемента. В кінці року може виявитися, що витрати на заміну фільтрів покрили б витрати на установку фільтра зі спеціальним картриджем, сертифікованого організацією NSF International [3] і здатного видаляти всі загрози для здоров`я (такий картридж здатний очистити тисячі літрів питної води і підлягає заміні не частіше одного разу на рік)!

Попередження

 • Не купуйте непотрібні і дорогі кислотні / лужні фільтри. Говориться, що вони поділяють воду на кислотну і лужну, а лужна вода корисніше для організму. Це неправда. Для організму корисніше всього звичайна чиста вода з рівнем pH 7, оскільки кислотна і лужна вода виконують в організмі різні функції. Якщо вам дійсно потрібна лужна вода, просто додайте чайну ложку харчової соди на склянку води один раз на день або приймайте мінеральні краплі. А якщо вам потрібно кислотна вода, просто додайте у воду трохи лимонного соку (без підсолоджувачів).
 • Наявність свинцю у питній воді таїть особливу небезпеку для вагітних жінок. Свинець може викликати у немовлят значні затримки в розвитку. Тригалогенметани (ТГМ) є побічним продуктом хлорування, який дуже складно видалити за допомогою фільтрації. Лише деякі системи мають сертифікат NSF для видалення ТГМ, про що слід поцікавитися перед покупкою. Це ж відноситься і до хлораміну, поєднанню хлору та аміаку - це хімічна речовина додають в міські і сільські водогони, коли використано максимально допустиму кількість хлору і потрібно дезінфекція у вигляді хлораміну. Лише невелика кількість систем забезпечує видалення хлораминов.
 • НЕ купуйте фільтри у торгових представників, які демонструють вам аналіз всіх "забруднювачів", присутніх у вашій воді. Даний аналіз зазвичай проводиться за допомогою електрода або хімічної речовини, через якого містяться у воді мінерали тверднуть і утворюють червонувато-сірі відкладення в склянці чистої води.
 • Такі агенти по збуту намагаються продати вам дорогущі системи, які вони називають системою для всього будинку. Насправді ж вони пропонують системи зворотного осмосу з установкою пом`якшення води, за які вимагають непомірних грошей, а також підсовують договір на надання додаткових послуг.
 • Якщо вам попалися такі ділки, повідомте про них до місцевого Бюро з удосконалення бізнесу і в прокуратуру. Сьогодні проводиться широке розслідування таких махінацій, а також діяльності компаній, які не гребують даних вивертів.
 • Насправді, наявність таких мінералів не пов`язане із забрудненням. Якщо ви проживаєте в регіоні, де зустрічаються тверді мінерали, то за суму близько 500 - 700 доларів США можна придбати відмінну установку пом`якшення води, яка покриє потребу всього будинку. Також можна придбати першокласну систему зворотного осмосу з вугільним постфільтром, яка обійдеться вам в 600 - 700 доларів США і покриє потребу в питній воді, воді для приготування їжі та виробництва льоду.